Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Przygotowania Polski do EURO 2012

Przygotowania Polski do EURO 2012

 

O wstępnym raporcie oceniającym stan przygotowań Polski do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku dyskutowano na posiedzeniu Komitetu do Spraw Bezpieczeństwa EURO 2012. Wnioski przedstawili również międzynarodowi specjaliści od zapewnienia bezpieczeństwa na dużych imprezach sportowych, którzy już kilkakrotnie wizytowali nasz kraj.

 

Eksperci z Międzynarodowego Zespołu Doradczo-Oceniającego ds. Bezpieczeństwa EURO 2012 rozmawiali z przedstawicielami polskich resortów i służb m.in. o zapewnieniu bezpieczeństwa na stadionach i w oficjalnych strefach kibica. W skład zespołu wchodzą specjaliści odpowiedzialni za zabezpieczenie poprzednich mistrzostw, m.in. Günther Marek z austriackiego Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (EURO 2008),  David Bohannan z Wielkiej Brytanii – lider Paneuropejskiej Grupy Think Tank działającej w ramach Rady Unii Europejskiej oraz Jo Vanhecke z Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Belgii (EURO 2000).

 

Przed sporządzeniem wstępnego raportu specjaliści sprawdzali jak do turnieju przygotowane są miasta gospodarze. We wrześniu byli w Warszawie i Gdańsku, a w październiku odwiedzili Wrocław i Poznań. Podczas pobytu w naszym kraju międzynarodowi eksperci analizowali m.in. strategię działania policji w miastach gospodarzach, szkolenia funkcjonariuszy i stewardów, czyli służby informacyjnej organizatora imprezy. Specjaliści kładą duży nacisk na zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem, współpracę pomiędzy zaangażowanymi instytucjami i służbami oraz zachowanie przyjaznej i gościnnej atmosfery piłkarskiego święta.

 

Komitet ds. Bezpieczeństwa EURO 2012 został powołany do życia przez Prezesa Rady Ministrów. Podstawowym zadaniem komitetu jest koordynacja działań wszystkich instytucji i służb zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Przewodniczącym jest Adam Rapacki, podsekretarz stanu w MSWiA, który systematycznie przedstawia premierowi informacje na temat stanu przygotowań. W każdym posiedzeniu komitetu uczestniczą przedstawiciele resortów m.in.: sportu i turystyki, sprawiedliwości, finansów, infrastruktury, obrony narodowej, spraw zagranicznych, a także zdrowia, Rządowego Centrum Bezpraieczeństwa, Prokuratury Generalnej, policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz reprezentanci miast gospodarzy.

 

Komitet przygotował zintegrowaną koncepcję bezpieczeństwa turnieju obejmującą 15 obszarów działania, od współpracy międzynarodowej, wymiaru sprawiedliwości, zabezpieczenia antyterrorystycznego aż po przygotowanie kibiców i społeczeństwa do mistrzostw.

 

Posiedzenie Komitetu ds. Bezpieczeństwa EURO 2012 odbyło się 16 grudnia br. w siedzibie spółki EURO2012 Polska w Warszawie.

 

źródło: MSWiA

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń