Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje W Sankt Petersburgu zaczęła działać regionalna sieć TETRA

W Sankt Petersburgu zaczęła działać regionalna sieć TETRA

Jedna z większych regionalnych sieci TETRA w Rosji zaczęła funkcjonować od niedawna w Sankt Petersburgu i północno-zachodnim regionie Rosji. Sieć była budowana w latach 2010 i 2011 a jej operatorem jest konsorcjum Tetrasvyaz.

W Sankt Petersburgu zaczeła działać regionalna sieć TETRA

Do swojej pracy sieć korzysta z 32 obiektów nadawczych wyposażonych w stacje bazowe typu TetraFlex. Pokrywa obszar  liczący sobie blisko 50000 km² i obejmuje swoim zasięgiem miasto Sankt Petersburg oraz sąsiadujące z nim regiony północno-zachodniej Rosji. Uruchomiona sieć obsługuje na obecną chwilę 20000 terminali, a docelowo liczba ta może osiągnąć 65000. Z jej usług korzystają służby bezpieczeństwa publicznego, instytucje rządowe oraz użytkownicy komercyjni i przemysłowi.

Konsorcjum Tetrasvyaz zostało powołane do życia przez władze Sankt Petersburga. Jego zadaniem jest zarządzanie siecią TETRA dla służb mundurowych i różnego rodzaju służb ratowniczych, organizacji użyteczności publicznej, miejskich władz Sankt Petersburga i regionalnego oddziału obrony cywilnej, które w sumie używają ponad 3000 terminali.

Oprócz tego budowane jest mobilne rozwiązanie dla terenów wiejskich. Jego realizacja jest możliwa dzięki niewielkiej wadze i gabarytom stacji bazowej Tetra przeznaczonej do pracy na zewnątrz i spełniającej wymogi normy IP65. Mobilne rozwiązanie może być uruchomione w zaledwie kilka minut, a jego komunikacja z resztą sieci odbywa się za pomocą specjalnego łącza satelitarnego.

Prezes konsorcjum Tetrasvyaz, Pan Moldavanov, oświadczył: „Tetrasvyaz nieustannie pracuje nad ulepszaniem swojej sieci, nad rozwijaniem usług i funkcji oferowanych przez swój sprzęt. Wybraliśmy innowacyjne rozwiązania TETRA, które spełniają najwyższe międzynarodowe standardy niezawodności. W przypadku regionu północno-zachodniego skorzystano z oferty europejskiego partnera konsorcjum Tetrasvyaz, firmy Damm Cellular Systems”.

Cała komunikacja miejska Sankt Petersburga, łącznie z przedsiębiorstwem Taxi 068, również korzysta z tej sieci TETRA i ze specyficznych aplikacji przez nią oferowanych takich jak narzędzia dyspozytorskie i kontrolowania sygnalizacji, elektroniczne rozkłady jazdy, telemetria i wiele innych.

Kliknij aby przejść na stronę firmy http://eng.tetrasvyaz.ru/Oprócz tego coraz więcej spółek komercyjnych i przemysłowych zaczyna korzystać z usług konsorcjum Tetrasvyaz. Są to zakłady produkcyjne (np. fabryka General Motors w Shushary), korporacje taksówkowe czy prywatne firmy ochroniarskie.  Sieć TETRA używana już była podczas kilku większych wydarzeń sportowych i międzynarodowych konferencjach politycznych takich jak Forum Ekonomiczne, zlot Czerwonych Skrzydeł i wiele innych.

Infrastruktura sieci oparta jest na stacjach bazowych TetraFlex przystosowanych do pracy wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz. Współpracuje z oprogramowaniem dyspozytorskim zoptymalizowanym dla użytkowników rosyjskojęzycznych i z serwerami logowania. Oferuje też usługi pakietowej transmisji danych. Z kolei technicy Tetrasvyaz doceniają możliwość rozbudowywania sieci bez zakłócania jej pracy.

Moritz Hynkemejer, dyrektor ds. sprzedaży w firmie DAMM oświadczył: „Owocne połączenie możliwości naszej bogatej w funkcje i wysoce skalowalnej infrastruktury TETRA z profesjonalizmem rozwiązań konsorcjum Tetrasvyaz umożliwi w przyszłości budowę kolejnych bezpiecznych i niezawodnych sieci radiowych w Rosji. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy pomóc władzom Sankt Petersburga w osiągnięciu wyznaczonych celów”.

Źródło: damm.dk

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń