Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider

VIRVE Day 2011

W Finlandii, jak co roku, w dniu 2 marca organizowana jest specjalna konferencja o nazwie “VIRVE Day”, która poświęcona jest wymianie informacji odnośnie rozwoju fińskiej sieci bezpieczeństwa publicznego TETRA oraz dyskusji na tematy związane z łącznością specjalną, zarządzaniem kryzysowym oraz rozwojem  obecnych i przyszłych systemów bezpieczeństwa. W wydarzeniu tym biorą udział użytkownicy fińskiej sieci TETRA, firmy współpracujące oraz zaproszeni goście. W 2010 roku w konferencji wzięło udział ok. 400 osób.

VIRVE DAY 2010 conference Helsinki

Poniżej link do bardzo ciekawych prezentacji z ubiegłego roku:

http://www.erillisverkot.fi/state_security_networks/events/

Prezentacje z tegorocznej konferencji można znaleźć na stronie:

http://www.erillisverkot.fi/suomen_erillisverkot_oy/virve_day_2011_program_and_materials/174

Finlandia jest pierwszym krajem na świecie, w którym została zbudowana ogólnokrajowa sieć TETRA, wspólna dla wszystkich służb bezpieczeństwa publicznego. Fińska sieć TETRA nosi nazwę VIRVE i działa od 1998 roku. Sieć ta składa się z 1500 stacji bazowych, 15 central cyfrowych i obsługuje ok. 40 tysięcy użytkowników, zapewniając bezpieczeństwo dla blisko 5,5 mln obywateli.

Sieć VIRVE jest współużytkowana przez: policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe, straż graniczną, obronę cywilną, wojsko, służby celne, straż więzienną, służby pomocy socjalnej, lotnictwo cywilne itp. W sytuacjach kryzysowych na bazie jednolitej sieci TETRA możliwe jest współdziałanie wszystkich służb na obszarze całego kraju, bez względu na to, gdzie dane zdarzenie nastąpi. Ponadto, co jest bardzo istotne, fińska sieć TETRA jest ściśle zintegrowana z systemem telefonu alarmowego 112. W modelu fińskim to operator telefonu 112 jest odpowiedzialny za koordynację danej akcji ratowniczej, która dotyczy przyjętego przez niego zgłoszenia. W tym celu posiada na swoim biurku aplikację dyspozytora radiowego sieci TETRA i ma wgląd do grup w sieci oraz własny radiotelefon, dzięki czemu dysponuje pewną i bezpośrednią łącznością ze służbami w terenie oraz z innymi centrami telefonu 112.

Virve-advanced-112-control-room-finland

Operatorem sieci VIRVE jest wydzielona i należąca do rządu firma State Security Networks Ltd (Państwowe Sieci Bezpieczeństwa Sp. z o.o.).

Dostawcą infrastruktury TETRA dla sieci VIRVE jest firma Cassidian.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń