Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Testy TEDS w sieci VIRVE

Testy TEDS w sieci VIRVE

Cassidian-EADS-Xerigo-TETRA-TEDS-modem-smallTEDS Fortecor® przechodzi pomyślnie testy zarządzone przez operatora sieci VIRVE.

Usługa szybkiej transmisji danych TEDS (TETRA Enhanced Data Services) w ramach standardu TETRA, udostępniona przez firmę Cassidian, pomyślnie przeszła pierwszy etap testów zorganizowanych w eksperymentalnej sieci. Z testów tych wynika, że TEDS Fortecor® może być łatwo wdrożony przy pomocy aktualizacji oprogramowania i że jest on w stanie pracować równolegle z istniejącymi usługami transmisji głosu i wiadomości tekstowych.

Eksperymentalna sieć została uruchomiona przez Narodowe Sieci Bezpieczeństwa w Findandii, operatora sieci VIRVE, używanej przez służby bezpieczeństwa publicznego. Składa się ona z centrali cyfrowej DXT3 i stacji bazowej TETRA typu TB3. Współpracuje ona z terminalem Xerigo™ 3 (na foto obok) , który obsługuje funkcje TEDS. Nie były koniecznie żadne zmiany w infrastrukturze, a przechodzenie z trybu pracy TETRA 1 do TEDS odbywa się w sposób płynny.

Próby rozpoczęły się w maju 2010 roku. Wynika z nich, że stacje bazowe TB3 i terminal Xerigo® 3 firmy Cassidian potrafią obsługiwać zarówno komunikację TEDS w kanale o szerokości 25 kHz oraz 50 kHz jak i wszystkie standardowe modulacje QAM (64/16/4). Potrzebna jest jedynie aktualizacja oprogramowania.

Dzięki temu cały system jest w stanie sprostać przyszłym wymaganiom i stanowi bezpieczną inwestycję dla klientów firmy Cassidian.

Fortecor® jest nazwą całościowego rozwiązania szybkiej transmisji danych w sieciach TETRA firmy Cassidian, wliczając w to TEDS, aplikację i usługi.

Eksperymenty z TEDS prowadzone są także w roku 2011 i mają na celu przetestowanie integracji aplikacji klienta i parametrów sieciowych takich jak charakterystyka modulacji, zasięg i obciążenie.

Źródło: Magazyn dla klientów „KeyTouch” – firmy Cassidian

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń