Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Testy TEDS w sieci VIRVE

Testy TEDS w sieci VIRVE

Cassidian-EADS-Xerigo-TETRA-TEDS-modem-smallTEDS Fortecor® przechodzi pomyślnie testy zarządzone przez operatora sieci VIRVE.

Usługa szybkiej transmisji danych TEDS (TETRA Enhanced Data Services) w ramach standardu TETRA, udostępniona przez firmę Cassidian, pomyślnie przeszła pierwszy etap testów zorganizowanych w eksperymentalnej sieci. Z testów tych wynika, że TEDS Fortecor® może być łatwo wdrożony przy pomocy aktualizacji oprogramowania i że jest on w stanie pracować równolegle z istniejącymi usługami transmisji głosu i wiadomości tekstowych.

Eksperymentalna sieć została uruchomiona przez Narodowe Sieci Bezpieczeństwa w Findandii, operatora sieci VIRVE, używanej przez służby bezpieczeństwa publicznego. Składa się ona z centrali cyfrowej DXT3 i stacji bazowej TETRA typu TB3. Współpracuje ona z terminalem Xerigo™ 3 (na foto obok) , który obsługuje funkcje TEDS. Nie były koniecznie żadne zmiany w infrastrukturze, a przechodzenie z trybu pracy TETRA 1 do TEDS odbywa się w sposób płynny.

Próby rozpoczęły się w maju 2010 roku. Wynika z nich, że stacje bazowe TB3 i terminal Xerigo® 3 firmy Cassidian potrafią obsługiwać zarówno komunikację TEDS w kanale o szerokości 25 kHz oraz 50 kHz jak i wszystkie standardowe modulacje QAM (64/16/4). Potrzebna jest jedynie aktualizacja oprogramowania.

Dzięki temu cały system jest w stanie sprostać przyszłym wymaganiom i stanowi bezpieczną inwestycję dla klientów firmy Cassidian.

Fortecor® jest nazwą całościowego rozwiązania szybkiej transmisji danych w sieciach TETRA firmy Cassidian, wliczając w to TEDS, aplikację i usługi.

Eksperymenty z TEDS prowadzone są także w roku 2011 i mają na celu przetestowanie integracji aplikacji klienta i parametrów sieciowych takich jak charakterystyka modulacji, zasięg i obciążenie.

Źródło: Magazyn dla klientów „KeyTouch” – firmy Cassidian

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń