Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Testy TEDS w sieci VIRVE

Testy TEDS w sieci VIRVE

Cassidian-EADS-Xerigo-TETRA-TEDS-modem-smallTEDS Fortecor® przechodzi pomyślnie testy zarządzone przez operatora sieci VIRVE.

Usługa szybkiej transmisji danych TEDS (TETRA Enhanced Data Services) w ramach standardu TETRA, udostępniona przez firmę Cassidian, pomyślnie przeszła pierwszy etap testów zorganizowanych w eksperymentalnej sieci. Z testów tych wynika, że TEDS Fortecor® może być łatwo wdrożony przy pomocy aktualizacji oprogramowania i że jest on w stanie pracować równolegle z istniejącymi usługami transmisji głosu i wiadomości tekstowych.

Eksperymentalna sieć została uruchomiona przez Narodowe Sieci Bezpieczeństwa w Findandii, operatora sieci VIRVE, używanej przez służby bezpieczeństwa publicznego. Składa się ona z centrali cyfrowej DXT3 i stacji bazowej TETRA typu TB3. Współpracuje ona z terminalem Xerigo™ 3 (na foto obok) , który obsługuje funkcje TEDS. Nie były koniecznie żadne zmiany w infrastrukturze, a przechodzenie z trybu pracy TETRA 1 do TEDS odbywa się w sposób płynny.

Próby rozpoczęły się w maju 2010 roku. Wynika z nich, że stacje bazowe TB3 i terminal Xerigo® 3 firmy Cassidian potrafią obsługiwać zarówno komunikację TEDS w kanale o szerokości 25 kHz oraz 50 kHz jak i wszystkie standardowe modulacje QAM (64/16/4). Potrzebna jest jedynie aktualizacja oprogramowania.

Dzięki temu cały system jest w stanie sprostać przyszłym wymaganiom i stanowi bezpieczną inwestycję dla klientów firmy Cassidian.

Fortecor® jest nazwą całościowego rozwiązania szybkiej transmisji danych w sieciach TETRA firmy Cassidian, wliczając w to TEDS, aplikację i usługi.

Eksperymenty z TEDS prowadzone są także w roku 2011 i mają na celu przetestowanie integracji aplikacji klienta i parametrów sieciowych takich jak charakterystyka modulacji, zasięg i obciążenie.

Źródło: Magazyn dla klientów „KeyTouch” – firmy Cassidian

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń