Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Testy TEDS w sieci VIRVE

Testy TEDS w sieci VIRVE

Cassidian-EADS-Xerigo-TETRA-TEDS-modem-smallTEDS Fortecor® przechodzi pomyślnie testy zarządzone przez operatora sieci VIRVE.

Usługa szybkiej transmisji danych TEDS (TETRA Enhanced Data Services) w ramach standardu TETRA, udostępniona przez firmę Cassidian, pomyślnie przeszła pierwszy etap testów zorganizowanych w eksperymentalnej sieci. Z testów tych wynika, że TEDS Fortecor® może być łatwo wdrożony przy pomocy aktualizacji oprogramowania i że jest on w stanie pracować równolegle z istniejącymi usługami transmisji głosu i wiadomości tekstowych.

Eksperymentalna sieć została uruchomiona przez Narodowe Sieci Bezpieczeństwa w Findandii, operatora sieci VIRVE, używanej przez służby bezpieczeństwa publicznego. Składa się ona z centrali cyfrowej DXT3 i stacji bazowej TETRA typu TB3. Współpracuje ona z terminalem Xerigo™ 3 (na foto obok) , który obsługuje funkcje TEDS. Nie były koniecznie żadne zmiany w infrastrukturze, a przechodzenie z trybu pracy TETRA 1 do TEDS odbywa się w sposób płynny.

Próby rozpoczęły się w maju 2010 roku. Wynika z nich, że stacje bazowe TB3 i terminal Xerigo® 3 firmy Cassidian potrafią obsługiwać zarówno komunikację TEDS w kanale o szerokości 25 kHz oraz 50 kHz jak i wszystkie standardowe modulacje QAM (64/16/4). Potrzebna jest jedynie aktualizacja oprogramowania.

Dzięki temu cały system jest w stanie sprostać przyszłym wymaganiom i stanowi bezpieczną inwestycję dla klientów firmy Cassidian.

Fortecor® jest nazwą całościowego rozwiązania szybkiej transmisji danych w sieciach TETRA firmy Cassidian, wliczając w to TEDS, aplikację i usługi.

Eksperymenty z TEDS prowadzone są także w roku 2011 i mają na celu przetestowanie integracji aplikacji klienta i parametrów sieciowych takich jak charakterystyka modulacji, zasięg i obciążenie.

Źródło: Magazyn dla klientów „KeyTouch” – firmy Cassidian

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń