Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze NJ Transit zakończył z powodzeniem testy sieci TETRA

NJ Transit zakończył z powodzeniem testy sieci TETRA

Alcatel-Lucent i PowerTrunk zakończyli z powodzeniem testy eksperymentalnej sieci opartej o standard TETRA w przedsiębiorstwie transportu miejskiego New Jersey Transit w mieście Newark, jak zapowiadaliśmy w styczniu.

Według kierownictwa tych firm, pierwsze testy urządzeń TETRA w USA ujawniły liczne możliwości tej technologii, jej funkcjonalność oraz siłę drzemiącą w aplikacjach działających w ramach tego standardu.

 

Eksperymentalna sieć umożliwiła komunikację głosową oraz transmisję danych z personelem obsługującym autobusy przedsiębiorstwa NJ Transit. Obecnie wykorzystywana sieć posiada ograniczoną przepustowość danych i nie wykorzystuje skutecznie zasobów radiowych. Eksperymentalna sieć TETRA umożliwiła większą przepustowość danych i zapewniła równowartość 6.25 kHz zajętości pasma radiowego dla pojedynczej transmisji głosowej, co spełnia przyszłe wymogi amerykańskiego regulatora telekomunikacyjnego FCC odnośnie zawężonej zajętości pasma.

Jak mówi Jose Martin, dyrektor ds. operacyjnych w firmie PowerTrunk, „Jest to pierwsza próba technologii TETRA w USA, a w dodatku jedyna w pełni wykorzystujące sprzęt posiadający certyfikaty FCC. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy współpracować z Alcatel-Lucent przy tym projekcie, i mam nadzieję, że będziemy mogli zrobić to ponownie przy wielu innych okazjach w przyszłości”.


Alcatel-Lucent zajmował się przede wszystkim integracją sieci na potrzeby eksperymentu. PowerTrunk natomiast udostępnił stacje bazowe, radiotelefony przewoźne i przenośne, konsolę operatorską, oraz łącze pozwalające zintegrować nową sieć ze starym systemem VHF. Ponadto, sieć została podpięta pod istniejący system CAD, a bramka PABX/PSTN firmy PowerTrunk umożliwiła łączność w pełnym dupleksie pomiędzy telefonami komórkowymi a radiotelefonami.

Nicolas Guidara, dyrektor segmentu rynku transportowego firmy Alcatel-Lucent na region Ameryki, oświadczył, że „Istniejący szkielet łączności w NJ Transit umożliwił nam skuteczne i bezproblemowe przystosowanie sieci do pracy w systemie TETRA. Dzięki naszej bliskiej współpracy z PowerTrunk, wspólnymi siłami udało nam się zaoferować przedsiębiorstwu NJ Transit zaawansowaną sieć TETRA”.


PowerTrunk otrzymał pozwolenia od FCC i Industry Canada dla swojej stacji bazowej TETRA, a także dla terminala przenośnego i przewoźnego. Te urządzenia są używane pilotażowo przy eksperymentach w NJ Transit.

Źródło: http://www.powertrunk.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń