Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze NJ Transit zakończył z powodzeniem testy sieci TETRA

NJ Transit zakończył z powodzeniem testy sieci TETRA

Alcatel-Lucent i PowerTrunk zakończyli z powodzeniem testy eksperymentalnej sieci opartej o standard TETRA w przedsiębiorstwie transportu miejskiego New Jersey Transit w mieście Newark, jak zapowiadaliśmy w styczniu.

Według kierownictwa tych firm, pierwsze testy urządzeń TETRA w USA ujawniły liczne możliwości tej technologii, jej funkcjonalność oraz siłę drzemiącą w aplikacjach działających w ramach tego standardu.

 

Eksperymentalna sieć umożliwiła komunikację głosową oraz transmisję danych z personelem obsługującym autobusy przedsiębiorstwa NJ Transit. Obecnie wykorzystywana sieć posiada ograniczoną przepustowość danych i nie wykorzystuje skutecznie zasobów radiowych. Eksperymentalna sieć TETRA umożliwiła większą przepustowość danych i zapewniła równowartość 6.25 kHz zajętości pasma radiowego dla pojedynczej transmisji głosowej, co spełnia przyszłe wymogi amerykańskiego regulatora telekomunikacyjnego FCC odnośnie zawężonej zajętości pasma.

Jak mówi Jose Martin, dyrektor ds. operacyjnych w firmie PowerTrunk, „Jest to pierwsza próba technologii TETRA w USA, a w dodatku jedyna w pełni wykorzystujące sprzęt posiadający certyfikaty FCC. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy współpracować z Alcatel-Lucent przy tym projekcie, i mam nadzieję, że będziemy mogli zrobić to ponownie przy wielu innych okazjach w przyszłości”.


Alcatel-Lucent zajmował się przede wszystkim integracją sieci na potrzeby eksperymentu. PowerTrunk natomiast udostępnił stacje bazowe, radiotelefony przewoźne i przenośne, konsolę operatorską, oraz łącze pozwalające zintegrować nową sieć ze starym systemem VHF. Ponadto, sieć została podpięta pod istniejący system CAD, a bramka PABX/PSTN firmy PowerTrunk umożliwiła łączność w pełnym dupleksie pomiędzy telefonami komórkowymi a radiotelefonami.

Nicolas Guidara, dyrektor segmentu rynku transportowego firmy Alcatel-Lucent na region Ameryki, oświadczył, że „Istniejący szkielet łączności w NJ Transit umożliwił nam skuteczne i bezproblemowe przystosowanie sieci do pracy w systemie TETRA. Dzięki naszej bliskiej współpracy z PowerTrunk, wspólnymi siłami udało nam się zaoferować przedsiębiorstwu NJ Transit zaawansowaną sieć TETRA”.


PowerTrunk otrzymał pozwolenia od FCC i Industry Canada dla swojej stacji bazowej TETRA, a także dla terminala przenośnego i przewoźnego. Te urządzenia są używane pilotażowo przy eksperymentach w NJ Transit.

Źródło: http://www.powertrunk.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń