Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA trafi do portu lotniczego w Los Angeles

TETRA trafi do portu lotniczego w Los Angeles

Firma ARINC Incorporated ogłosiła w zeszłym miesiącu, że nawiązała współpracę z PowerTrunk w celu zainstalowania systemu łączności radiowej TETRA w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Los Angeles (kod ICAO: KLAX, IATA: LAX). Będzie to element modernizacji lotniskowej łączności naziemnej GLOBALink.

System GLOBALink funkcjonuje na lotnisku w LA od 2001 roku i jest wykorzystywany do przekazywania niezbędnych informacji personelowi naziemnemu i obsłudze samolotów. Wdrożenie rozwiązania TETRA daje wiele korzyści, m.in. lepszą jakość dźwięku, poprawioną efektywność widmową i możliwość prowadzenia wielu jednoczesnych konwersacji oraz wytrzymały sprzęt radiowy i akcesoria. Ponadto, jest to otwarty standard, co optymalizuje całkowite koszty posiadania systemu.

“Cieszymy się z możliwości dostarczenia naszym wartościowym klientom w LAX najnowszej technologii wdrażanej obecnie na lotniskach i w liniach lotniczych na całym świecie,” powiedział John Monto, dyrektor ds. rozwiązań technologii radiowej w ARINC. “Mamy nadzieję, że ta modernizacja i związane z nią korzyści dla łączności naziemnej pozwolą klientom firmy ARINC w LAX wykonywać swoje zadania szybciej i wydajniej.”

“TETRA jest idealną technologią komunikacji do użytku w portach i liniach lotniczych,” stwierdził Carlos Fernandez, wiceprezes ds. rozwoju biznesowego w PowerTrunk. “W unikatowy sposób łączy ona transmisję głosu i danych z możliwością realizowania dynamicznie konfigurowanych wywołań grupowych w jednej, prywatnie zarządzanej sieci radiowej.”

Źródło: www.arinc.com Fot.: commons.wikimedia.org

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń