Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pilotażowa sieć TETRA w Nowym Jorku

Pilotażowa sieć TETRA w Nowym Jorku

metro-w-nowym-jorku-small.jpgNowy Jork (10 stycznia 2012) Zarząd Transportu Miejskiego Nowego Jorku (MTA NYCT) oraz PowerTrunk pomyślnie ukończyły w Nowym Jorku pilotaż sieci TETRA, który wykazał wiele zalet i możliwości tej cyfrowej technologii.

Ocena funkcjonowania sieci TETRA została przeprowadzona w oparciu o takie komponenty jak: centrala systemu, dwie stacje bazowe, mobilne urządzenia dla autobusów i pojazdów technicznych, wiele radiotelefonów noszonych, konsola dyspozytorska CeCoCo, bramkę sieci telefonicznej do badania przełączania transmisji głosu do PABX/PSTN.

NYCT zmodyfikowało system TETRA pod względem możliwości, wydajności i funkcji, biorąc pod uwagę wielkość oraz wymogi swojego systemu komunikacji. Przeprowadzone testy wykazały istotne zalety w następujących obszarach funkcjonowania:

  • Wydajność radiowa i pojemność: TETRA udowodniła swoją wydajność w zakresie częstotliwości, ponieważ jest czterokanałową technologią TDMA. Zwiększenie obciążenie sieci może być dokonane poprzez ponowne użycie danej częstotliwości. Używanie czterech niezależnych kanałów w pasmie 25 KHz RF powoduje, że jest ona, ze względu na mniejszą liczbę użytkowników, dwukrotnie bardziej wydajna niż tradycyjny kanał FDMA w pasmie 12.5 KHz RF.
  • Otwartość standardu: TETRA jest technologią powszechnie używaną przez policję, pożarnictwo, EMS oraz inne służby zajmujące się zapewnianiem bezpieczeństwa w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Jest to standard, współpracujący z wieloma urządzeniami telekomunikacyjnymi, wspierany przez wielu producentów i kilkunastu dostawców w Europie, Azji i innych rejonach świata.
  • Oszczędność: Koszt radiotelefonu TETRA to zaledwie część kwoty, jaką należałoby wydać na obecnie używany sprzęt. Może ponadto służyć do transmisji głosu i danych, nie tylko w ramach systemu, ale także do telefonii komórkowej i innych sieci telekomunikacyjnych.
  • Rozmiar i możliwości urządzeń: Sprzęt TETRA jest o około 1/4 do 1/3 mniejszy od podobnych urządzeń konkurencji. Zużywa mniej energii, ponieważ współpracuje z urządzeniami o małej mocy, aby jeszcze wydajniej ponownie wykorzystywać częstotliwość podczas komunikacji.
  • Zarządzanie siecią: TETRA zapewnia wysokiej jakości system nadzoru, diagnostyki i obsługi, który jest łatwy w użyciu podczas codziennych zadań dyspozytorskich.

W oparciu o wyniki różnych testów TETRA okazała się jedną z technologii, która oferuje optymalne rozwiązania w stosunku do kosztów i rozmiaru urządzeń, jak również zapewnia usługi na odpowiednim poziomie wymaganym przez sieć o wysokiej wydajności, pożądanym przez NYCT.

„Nasze rozwiązanie TETRA świetnie nadaje się do obsługi transportu publicznego, czego dowiodło jego pomyślne funkcjonowanie w tak dużych miastach jak Meksyk, Barcelona, Bogota czy Rio.” – mówi Jose Martin, Executive Vice President i Chief Operating Officer w PowerTrunk.„Możemy być dumni, że Nowy Jork – światowa metropolia, wprowadziła naszą technologię TETRA do użytku w swojej sieci transportu publicznego. Chciałbym ogłosić wszystkim użytkownikom LMR w Ameryce, że TETRA zawitała do USA.”

MTA NYCT (Zarząd Transportu Miejskiego Nowego Jorku)

MTA-New-Your-City-Transit-logo.jpgMTA(Metropolitan Transportation Authority) New York City Transit jest największym usługodawcą z zakresu transportu publicznego  w Ameryce Północnej i jednym z największych na świecie. Flota autobusów liczy ponad 5.900 pojazdów i jest największą w tej części świata. W ciągu jednego dnia korzysta z niej średnio 2.69 milionów osób (846 milionów rocznie). W pięciu okręgach obsługuje więcej niż 280 tras lokalnych i ekspresowych, na których pojazdy przebywają ponad 130 tysięcy mil.

Z sieci metra korzysta dziennie około 5 milionów osób, a w ciągu roku liczba ta przekracza 1.6 miliarda. NYCT dysponuje 6.380 wagonami, które pokonują 345 milionów mil w ciągu roku po torowiskach o długości 660 mil, prowadzących przez Brooklyn, Bronx, Manhattan i Queens. Staten Island jest obsługiwana przez Staten Island Railway (SIR), również należącą do MTA.

Źródło: powertrunk.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń