Na początku roku 2016 w Stanach Zjednoczonych w mieście Houston zostanie uruchomiona pierwsza sieć łączności radiowej bazująca na standardzie TETRA. Texas Bigfoot Communication planuje stworzenie sześciu stacji bazowych TETRA w system radiokomunikacji przeznaczony na rynek odbiorców biznesowych.
Jett Scott Cofsky, vice prezes oraz szef działu technologii Texas Bigfoot powiedział, że celem firmy jest wybudowanie 43 stacji bazowych TETRA w ciągu najbliższych pięciu lat. Pracownicy do końca roku mają przeprowadzić testy poprawności działania systemu natomiast już 1 stycznia zostanie uruchomiona pierwsza stacja bazowa. Firma obsługuje już siedem obiektów działających w oparciu o protokół PassPort (system łączności analogowej Trident Micro Systems), planuje ich dalszą modernizacje tak, aby mogły obsługiwać standardy TETRA. Cofsky powiedział, że firma ma nadzieję na możliwość lokalizacji stacji bazowych na dużych szpitalach, szkłach lub innych dużych placówkach edukacyjnych. „Jesteśmy szczególnie zainteresowani miasteczkiem uniwersyteckim ” – powiedział Cofsky oraz dodał, że „TETRA jest bardzo wydajną usługą idealną dla odbiorców akademickich. Dla tej grupy klientów będziemy przygotowywać specjalne pakiety rabatowe na zakup systemu”
Sieć działała będzie w paśmie częstotliwości 450 MHz, zgodnie z warunkami wykorzystywania tego pasma zawartymi w Part-22 (Państwowe regulacje dotyczące telekomunikacji). Przez kilka najbliższych miesięcy sieć będzie działała w oparciu o trzy stacje bazowe. W styczniu firma rozpocznie działania promocyjne polegające na wdrożeniu nowych usług oraz edukacji klientów na temat systemów TETRA. Te działania w szczególności będą miały na celu uświadomienie odbiorcom jak nowa technologia może wpłynąć na podniesienie efektywności i rentowności ich biznesu.
Texas Bigfood zakupiła infrastrukturę od firmy Sepura, która w maju nabyła Teltronic, partnera biznesowego PowerTrunk. Idea wdrażanej przez Texas Bigfoot sieci używa kanałów o szerokości 20 kHz (specjalnie zmodyfikowana wersja PowerTrunk wypełniająca regulacje FCC) z czterema ramkami czasowymi co wpływa na mniejszą ilość urządzeń w systemie w porównaniu z innymi technologiami. Cofsky powiedział : „Każda z trzech stacji bazowych wykorzystuje po dwa przekaźniki natomiast każdy przekaźnik obsługuje cztery ramki czasowe – także mając po 8 kanałów dla każdej stacji bazowej , mamy w sumie sieć 24 kanałową.”
„Podczas gdy moc sygnału nadajnika z którego korzystasz będzie malała, jednocześnie będziesz łączony z kolejnym, już o mocniejszej mocy oraz na odpowiednim kanale. Obecny, nowy interfejs zarządzania kanałami zapewni zmniejszenie zakłóceń w przesyle danych.”
„Zasięg sieci Texas Bigfoot pokrywa koło jednej czwartej Texasu, więc istnieje szansa dla innych dostawców aby wejść na rynek w Dallas czy San Antonio” – dodał Cofsky.
Źródło: http://mccmag.com