Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pierwsza sieć łączności TETRA w Texasie

Pierwsza sieć łączności TETRA w Texasie

Na początku roku 2016 w Stanach Zjednoczonych w mieście Houston zostanie uruchomiona pierwsza sieć łączności radiowej bazująca na standardzie TETRA. Texas Bigfoot Communication planuje stworzenie sześciu stacji bazowych TETRA w system radiokomunikacji przeznaczony na rynek odbiorców biznesowych.

Jett Scott Cofsky, vice prezes oraz szef działu technologii Texas Bigfoot powiedział, że celem firmy jest wybudowanie 43 stacji bazowych TETRA w ciągu najbliższych pięciu lat. Pracownicy do końca roku mają przeprowadzić testy poprawności działania systemu natomiast już 1 stycznia zostanie uruchomiona pierwsza stacja bazowa. Firma obsługuje już siedem obiektów działających w oparciu o protokół PassPort (system łączności analogowej Trident Micro Systems), planuje ich dalszą modernizacje tak, aby mogły obsługiwać standardy TETRA. Cofsky powiedział, że firma ma nadzieję na możliwość lokalizacji stacji bazowych na dużych szpitalach, szkłach lub innych dużych placówkach edukacyjnych. „Jesteśmy szczególnie zainteresowani miasteczkiem uniwersyteckim ” – powiedział Cofsky oraz dodał, że „TETRA jest bardzo wydajną usługą idealną dla odbiorców akademickich. Dla tej grupy klientów będziemy przygotowywać specjalne pakiety rabatowe na zakup systemu”

Sieć działała będzie w paśmie częstotliwości 450 MHz, zgodnie z warunkami wykorzystywania tego pasma  zawartymi w Part-22 (Państwowe regulacje dotyczące telekomunikacji). Przez kilka najbliższych miesięcy sieć będzie działała w oparciu o trzy stacje bazowe. W styczniu firma rozpocznie działania promocyjne polegające na wdrożeniu nowych usług oraz edukacji klientów na temat systemów TETRA. Te działania w szczególności będą miały na celu uświadomienie odbiorcom jak nowa technologia może wpłynąć na podniesienie efektywności i rentowności ich biznesu.

Texas Bigfood zakupiła infrastrukturę od firmy Sepura, która w maju nabyła Teltronic, partnera biznesowego PowerTrunk. Idea wdrażanej przez Texas Bigfoot sieci używa kanałów o szerokości 20 kHz (specjalnie zmodyfikowana wersja PowerTrunk wypełniająca regulacje FCC) z czterema ramkami czasowymi co wpływa na mniejszą ilość urządzeń w systemie w porównaniu z innymi technologiami. Cofsky powiedział : „Każda z trzech stacji bazowych wykorzystuje po dwa przekaźniki natomiast każdy przekaźnik obsługuje cztery ramki czasowe – także mając po 8 kanałów dla każdej stacji bazowej , mamy w sumie sieć 24 kanałową.”

„Podczas gdy moc sygnału nadajnika z którego korzystasz będzie malała, jednocześnie będziesz łączony z kolejnym, już o mocniejszej mocy oraz na odpowiednim kanale. Obecny, nowy interfejs zarządzania kanałami zapewni zmniejszenie zakłóceń w przesyle danych.”

„Zasięg sieci Texas Bigfoot pokrywa koło jednej czwartej Texasu, więc istnieje szansa dla innych dostawców aby wejść na rynek w Dallas czy San Antonio” – dodał Cofsky.

Źródło: http://mccmag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń