Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Teltronic prezentuje pierwszą infrastrukturę TETRA, z natywną technologią LTE: evolved NEBULA

Teltronic prezentuje pierwszą infrastrukturę TETRA, z natywną technologią LTE: evolved NEBULA

Evolved NEBULA jest infrastrukturą systemu łączności specjalnej nowej generacji. Oparta na niezwykle udanej architekturze TETRA NEBULA, legitymującej się setkami referencji na całym świecie, eNEBULA zawiera natywnie, w swoim projekcie, technologię LTE, uzupełniając w ten sposób wąskopasmowe możliwości TETRA. Dzięki rozwiązaniu eNEBULA, służby, organizacje i użytkownicy na całym świecie będą mogli doświadczyć tego jak używana przez nich łączność specjalna przechodzi na wyższy poziom dzięki niespotykanych do tej pory, niezwykłym prędkościom transmisji.

Teltronic zaangażował się w długi proces mający na celu pozyskanie własnej technologii LTE, opracowanej niezależnie od firm trzecich i przeznaczonej przede wszystkim dla użytkowników systemów „mission critical”. Technologia LTE może być w sposób ekonomiczny i przezroczysty zintegrowana z istniejącymi sieciami NEBULA, zwiększając wydatnie możliwości transmisji systemów wąskopasmowych.

Nowy sterownik infrastruktury eNEBULA zapewnia usługi TETRA + LTE w ramach pojedynczej sieci.  W ramach eNEBULA, TETRA i LTE współużytkują ten sam sprzęt sterujący, zbudowany w oparciu o najbardziej wydajne komponenty sprzętowe i systemy operacyjne.  eNEBULA umożliwia optymalizację kosztów CAPEX i OPEX dzięki architekturze projektu oraz współużytkowaniu tych samych komponentów sprzętowych, a co najważniejsze nawet zarzadzanie siecią jest prowadzone z ujednoliconego systemu zarzadzania siecią.

Po stronie dostępu radiowego, Teltronic wypuścił na rynek eNodeB, stację w wykonaniu do instalacji zewnętrznej, spełniającą wymogi IP-66, która korzysta z tego samego projektu mechaniki co Teltronic TETRA MBS (TETRA Mast Mounted Base Station). Teltronic LTE MBS mieści wszystkie niezbędne elementy eNodeB w pojedynczej obudowie, która może być instalowana bezpośrednio na maszcie komunikacyjnym, zapewniając moc 10 + 10 Wat i konfigurację MIMO.

Dzięki wypuszczeniu na rynek własnego systemu LTE, Teltronic stał się jedynym producentem profesjonalnych systemów radiołączności mającym w swojej ofercie 3 główne standardy komunikacji profesjonalnej: TETRA, P25 oraz LTE.

Źródło: http://www.teltronic.es

O Teltronic

teltronic-logoOd ponad 40 lat Teltronic jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji sprzętu i systemów radiołączności specjalnej (tzw. mission-critical). Łącząc ze sobą podstawowe cele takie jak innowacja oraz najwyższa jakość, Teltronic dostarcza kompletne rozwiązania łączności bezprzewodowej dla wielu służb i zakładów, w tym bezpieczeństwa publicznego, transportu publicznego, przemysłu naftowego i gazowego, sektora energetycznego, sektora górniczego, zakładów przemysłowych i innych. Produkty Teltronic znane są na całym świecie., już ponad 300 systemów działa w 50 krajach. Produkty oferowane przez Teltronic to przede wszystkim infrastruktura sieci TETRA i P25, terminale radiowe oraz centra dyspozytorskie. Ponadto, Teltronic posiada rozległe doświadczenie w dostosowywaniu urządzeń, zgodnie z najwyższymi wymaganiami klientów, czego przykładem mogą być na przykład specjalizowane, pokładowe urządzenia TETRA dla kolei i metra. Gamę produktów uzupełnia unikatowa oferta bezprzewodowej infrastruktury szerokopasmowej, całkowicie zintegrowanej z rozwiązaniami transmisji głosu i danych typu „mission critical” i opartej o standard LTE.

Od 2009, PowerTrunk® Inc., oddział Teltronic® S.A.U., jest odpowiedzialny za rozwój, dystrybucję i wsparcie klientów w projektach systemów Naziemnej Łączności Radiowej realizowanych w Ameryce Północnej. Siedziba firmy mieści się w Jersey City. Od lipca 2011, Teltronic wchodzi w skład funduszu N+1, jednej z największych prywatnych hiszpańskich grup inwestycyjnych, zarządzającej majątkiem przekraczającym 3 mld €.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń