Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Teltronic prezentuje pierwszą infrastrukturę TETRA, z natywną technologią LTE: evolved NEBULA

Teltronic prezentuje pierwszą infrastrukturę TETRA, z natywną technologią LTE: evolved NEBULA

Evolved NEBULA jest infrastrukturą systemu łączności specjalnej nowej generacji. Oparta na niezwykle udanej architekturze TETRA NEBULA, legitymującej się setkami referencji na całym świecie, eNEBULA zawiera natywnie, w swoim projekcie, technologię LTE, uzupełniając w ten sposób wąskopasmowe możliwości TETRA. Dzięki rozwiązaniu eNEBULA, służby, organizacje i użytkownicy na całym świecie będą mogli doświadczyć tego jak używana przez nich łączność specjalna przechodzi na wyższy poziom dzięki niespotykanych do tej pory, niezwykłym prędkościom transmisji.

Teltronic zaangażował się w długi proces mający na celu pozyskanie własnej technologii LTE, opracowanej niezależnie od firm trzecich i przeznaczonej przede wszystkim dla użytkowników systemów „mission critical”. Technologia LTE może być w sposób ekonomiczny i przezroczysty zintegrowana z istniejącymi sieciami NEBULA, zwiększając wydatnie możliwości transmisji systemów wąskopasmowych.

Nowy sterownik infrastruktury eNEBULA zapewnia usługi TETRA + LTE w ramach pojedynczej sieci.  W ramach eNEBULA, TETRA i LTE współużytkują ten sam sprzęt sterujący, zbudowany w oparciu o najbardziej wydajne komponenty sprzętowe i systemy operacyjne.  eNEBULA umożliwia optymalizację kosztów CAPEX i OPEX dzięki architekturze projektu oraz współużytkowaniu tych samych komponentów sprzętowych, a co najważniejsze nawet zarzadzanie siecią jest prowadzone z ujednoliconego systemu zarzadzania siecią.

Po stronie dostępu radiowego, Teltronic wypuścił na rynek eNodeB, stację w wykonaniu do instalacji zewnętrznej, spełniającą wymogi IP-66, która korzysta z tego samego projektu mechaniki co Teltronic TETRA MBS (TETRA Mast Mounted Base Station). Teltronic LTE MBS mieści wszystkie niezbędne elementy eNodeB w pojedynczej obudowie, która może być instalowana bezpośrednio na maszcie komunikacyjnym, zapewniając moc 10 + 10 Wat i konfigurację MIMO.

Dzięki wypuszczeniu na rynek własnego systemu LTE, Teltronic stał się jedynym producentem profesjonalnych systemów radiołączności mającym w swojej ofercie 3 główne standardy komunikacji profesjonalnej: TETRA, P25 oraz LTE.

Źródło: http://www.teltronic.es

O Teltronic

teltronic-logoOd ponad 40 lat Teltronic jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji sprzętu i systemów radiołączności specjalnej (tzw. mission-critical). Łącząc ze sobą podstawowe cele takie jak innowacja oraz najwyższa jakość, Teltronic dostarcza kompletne rozwiązania łączności bezprzewodowej dla wielu służb i zakładów, w tym bezpieczeństwa publicznego, transportu publicznego, przemysłu naftowego i gazowego, sektora energetycznego, sektora górniczego, zakładów przemysłowych i innych. Produkty Teltronic znane są na całym świecie., już ponad 300 systemów działa w 50 krajach. Produkty oferowane przez Teltronic to przede wszystkim infrastruktura sieci TETRA i P25, terminale radiowe oraz centra dyspozytorskie. Ponadto, Teltronic posiada rozległe doświadczenie w dostosowywaniu urządzeń, zgodnie z najwyższymi wymaganiami klientów, czego przykładem mogą być na przykład specjalizowane, pokładowe urządzenia TETRA dla kolei i metra. Gamę produktów uzupełnia unikatowa oferta bezprzewodowej infrastruktury szerokopasmowej, całkowicie zintegrowanej z rozwiązaniami transmisji głosu i danych typu „mission critical” i opartej o standard LTE.

Od 2009, PowerTrunk® Inc., oddział Teltronic® S.A.U., jest odpowiedzialny za rozwój, dystrybucję i wsparcie klientów w projektach systemów Naziemnej Łączności Radiowej realizowanych w Ameryce Północnej. Siedziba firmy mieści się w Jersey City. Od lipca 2011, Teltronic wchodzi w skład funduszu N+1, jednej z największych prywatnych hiszpańskich grup inwestycyjnych, zarządzającej majątkiem przekraczającym 3 mld €.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń