Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tauron rozbudowuje swoją infrastrukturę pod system TETRA

Tauron rozbudowuje swoją infrastrukturę pod system TETRA

Tauron Dystrybucja ogłosił przetarg na rozbudowę infrastruktury technicznej potrzebnej do budowy systemu łączności dyspozytorskiej TETRA. Chodzi o wybudowanie nowych wież telekomunikacyjnych oraz kontenerów dla systemu TETRA. Zamawiający wskazuje 27 lokalizacji na terenie oddziału w Częstochowie w których zostaną zbudowane wieże wysokości 40 lub 60 metrów wraz z towarzyszącymi kontenerami technicznymi na sprzęt. Oddział w Częstochowie jest czwartym obszarem, po Będzinie, Gliwicach i Bielsku-Białej, w którym będzie wdrażana łączność cyfrowa TETRA.

Wieże będą zbudowane z segmentów z uwzględnieniem 3 klasy niezawodności (3 strefa wiatrowa, III strefa oblodzeniowa). Trwałość obiektu oszacowano na 30 lat. Na wyposażeniu wieży ma się znaleźć drabinka włazowa z systemem asekuracyjnym przed upadkiem oraz pomosty antenowe zapewniające bezpieczny dostęp do konstrukcji wsporczych anten. Konstrukcje mocowania anten w postaci „kręgów” będą zainstalowane na dwóch wysokościach wież. Podczas projektowania wież konstruktorzy powinni przyjąć najbardziej niekorzystny przypadek układu anten. Tauron planuje zawiesić oprócz 3 sztuk anten radioliniowych o średnicy 0.6 m, również anteny systemu TETRA (3 sztuki dookólne o długości 3,1 metra i wadze do 10 kg), a także anteny LTE wraz z modułami radiowymi RRU LTE450.

Termin opracowania dokumentacji projektowej został wyznaczony na 15.12.2019 r., natomiast wykonanie robót ma nastąpić do 30.11.2020 r. Wymagania gwarancyjne obejmują 36 miesięcy gwarancji na kontener wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz 60 miesięcy na wieżę antenową. Oferty należy składać do 31 maja 2019 roku.

Obejrzyj VIDEO z wdrożenia projektu TETRA w Tauron Dystrybucja:

Źródło: https://swoz.tauron.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.
Pytania? Zadzwoń