Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tauron rozbudowuje swoją infrastrukturę pod system TETRA

Tauron rozbudowuje swoją infrastrukturę pod system TETRA

Tauron Dystrybucja ogłosił przetarg na rozbudowę infrastruktury technicznej potrzebnej do budowy systemu łączności dyspozytorskiej TETRA. Chodzi o wybudowanie nowych wież telekomunikacyjnych oraz kontenerów dla systemu TETRA. Zamawiający wskazuje 27 lokalizacji na terenie oddziału w Częstochowie w których zostaną zbudowane wieże wysokości 40 lub 60 metrów wraz z towarzyszącymi kontenerami technicznymi na sprzęt. Oddział w Częstochowie jest czwartym obszarem, po Będzinie, Gliwicach i Bielsku-Białej, w którym będzie wdrażana łączność cyfrowa TETRA.

Wieże będą zbudowane z segmentów z uwzględnieniem 3 klasy niezawodności (3 strefa wiatrowa, III strefa oblodzeniowa). Trwałość obiektu oszacowano na 30 lat. Na wyposażeniu wieży ma się znaleźć drabinka włazowa z systemem asekuracyjnym przed upadkiem oraz pomosty antenowe zapewniające bezpieczny dostęp do konstrukcji wsporczych anten. Konstrukcje mocowania anten w postaci „kręgów” będą zainstalowane na dwóch wysokościach wież. Podczas projektowania wież konstruktorzy powinni przyjąć najbardziej niekorzystny przypadek układu anten. Tauron planuje zawiesić oprócz 3 sztuk anten radioliniowych o średnicy 0.6 m, również anteny systemu TETRA (3 sztuki dookólne o długości 3,1 metra i wadze do 10 kg), a także anteny LTE wraz z modułami radiowymi RRU LTE450.

Termin opracowania dokumentacji projektowej został wyznaczony na 15.12.2019 r., natomiast wykonanie robót ma nastąpić do 30.11.2020 r. Wymagania gwarancyjne obejmują 36 miesięcy gwarancji na kontener wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz 60 miesięcy na wieżę antenową. Oferty należy składać do 31 maja 2019 roku.

Obejrzyj VIDEO z wdrożenia projektu TETRA w Tauron Dystrybucja:

Źródło: https://swoz.tauron.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń