Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tauron rozbudowuje swoją infrastrukturę pod system TETRA

Tauron rozbudowuje swoją infrastrukturę pod system TETRA

Tauron Dystrybucja ogłosił przetarg na rozbudowę infrastruktury technicznej potrzebnej do budowy systemu łączności dyspozytorskiej TETRA. Chodzi o wybudowanie nowych wież telekomunikacyjnych oraz kontenerów dla systemu TETRA. Zamawiający wskazuje 27 lokalizacji na terenie oddziału w Częstochowie w których zostaną zbudowane wieże wysokości 40 lub 60 metrów wraz z towarzyszącymi kontenerami technicznymi na sprzęt. Oddział w Częstochowie jest czwartym obszarem, po Będzinie, Gliwicach i Bielsku-Białej, w którym będzie wdrażana łączność cyfrowa TETRA.

Wieże będą zbudowane z segmentów z uwzględnieniem 3 klasy niezawodności (3 strefa wiatrowa, III strefa oblodzeniowa). Trwałość obiektu oszacowano na 30 lat. Na wyposażeniu wieży ma się znaleźć drabinka włazowa z systemem asekuracyjnym przed upadkiem oraz pomosty antenowe zapewniające bezpieczny dostęp do konstrukcji wsporczych anten. Konstrukcje mocowania anten w postaci „kręgów” będą zainstalowane na dwóch wysokościach wież. Podczas projektowania wież konstruktorzy powinni przyjąć najbardziej niekorzystny przypadek układu anten. Tauron planuje zawiesić oprócz 3 sztuk anten radioliniowych o średnicy 0.6 m, również anteny systemu TETRA (3 sztuki dookólne o długości 3,1 metra i wadze do 10 kg), a także anteny LTE wraz z modułami radiowymi RRU LTE450.

Termin opracowania dokumentacji projektowej został wyznaczony na 15.12.2019 r., natomiast wykonanie robót ma nastąpić do 30.11.2020 r. Wymagania gwarancyjne obejmują 36 miesięcy gwarancji na kontener wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz 60 miesięcy na wieżę antenową. Oferty należy składać do 31 maja 2019 roku.

Obejrzyj VIDEO z wdrożenia projektu TETRA w Tauron Dystrybucja:

Źródło: https://swoz.tauron.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń