Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA zastąpi iDEN na lotnisku JFK w Nowym Jorku

TETRA zastąpi iDEN na lotnisku JFK w Nowym Jorku

Firmy Rockwell Collins i PowerTrunk dokonają wdrożenia platformy TETRA w międzynarodowym porcie lotniczym im. Johna F. Kennedy’ego (ICAO: JFK) w Nowym Jorku. Będzie to element modernizacji lotniskowej sieci ARINC GLOBALink.

Sieć ARINC GLOBALink jest wykorzystywana na JFK od 2001 roku, do łączności naziemnej o krytycznym znaczeniu. Dzięki niej załoga nowojorskiego lotniska może przekazywać istotne informacje personelowi płyty postojowej pracownikom informacji pasażerskiej i handlingu, ochroniarzom w terminalach oraz personelowi wsparcia naziemnego. Twórcą ARINC GLOBALink jest firma Arinc, przejęta w 2013 roku przez Rockwell Collins za 1,4 mld dolarów.

Platforma TETRA oferuje szybką i bezpieczną komunikację radiową, zarówno głosową jak i transmisję danych, w wysokiej jakości. Inne jej zalety to zwiększona czytelność głosu, lepsze wykorzystanie widma za sprawą wielodostępu TDMA i otwarty standard pozwalający dostosować do niego nowe technologie.

Łączność TETRA zastąpi technologię iDEN, która obecnie jest wycofywana przez producenta, firmę Motorola Solutions. Sieci ARINC GLOBALink są używane w 22 portach lotniczych. Wdrożenie na JFK będzie już drugim współnym projektem Rockwell Collins i PowerTrunk. W połowie zeszłego roku obydwie firmy ukończyły wdrożenie łączności TETRA w międzynarodowym porcie lotniczym w Los Angeles (ICAO: LAX).

Źródło: mccmag.com Fot.: flickr.com / Rose Trinh (na licencji CC BY-NC-ND 2.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń