Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA zastąpi iDEN na lotnisku JFK w Nowym Jorku

TETRA zastąpi iDEN na lotnisku JFK w Nowym Jorku

Firmy Rockwell Collins i PowerTrunk dokonają wdrożenia platformy TETRA w międzynarodowym porcie lotniczym im. Johna F. Kennedy’ego (ICAO: JFK) w Nowym Jorku. Będzie to element modernizacji lotniskowej sieci ARINC GLOBALink.

Sieć ARINC GLOBALink jest wykorzystywana na JFK od 2001 roku, do łączności naziemnej o krytycznym znaczeniu. Dzięki niej załoga nowojorskiego lotniska może przekazywać istotne informacje personelowi płyty postojowej pracownikom informacji pasażerskiej i handlingu, ochroniarzom w terminalach oraz personelowi wsparcia naziemnego. Twórcą ARINC GLOBALink jest firma Arinc, przejęta w 2013 roku przez Rockwell Collins za 1,4 mld dolarów.

Platforma TETRA oferuje szybką i bezpieczną komunikację radiową, zarówno głosową jak i transmisję danych, w wysokiej jakości. Inne jej zalety to zwiększona czytelność głosu, lepsze wykorzystanie widma za sprawą wielodostępu TDMA i otwarty standard pozwalający dostosować do niego nowe technologie.

Łączność TETRA zastąpi technologię iDEN, która obecnie jest wycofywana przez producenta, firmę Motorola Solutions. Sieci ARINC GLOBALink są używane w 22 portach lotniczych. Wdrożenie na JFK będzie już drugim współnym projektem Rockwell Collins i PowerTrunk. W połowie zeszłego roku obydwie firmy ukończyły wdrożenie łączności TETRA w międzynarodowym porcie lotniczym w Los Angeles (ICAO: LAX).

Źródło: mccmag.com Fot.: flickr.com / Rose Trinh (na licencji CC BY-NC-ND 2.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń