Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA na zawodach Red Bull Air Race

TETRA na zawodach Red Bull Air Race

Riedel Communications GmbH & Co KG, dostawca sieci komunikacji głosowej oraz transmisji audio i wideo, został dostawcą sprzętu komunikacyjnego dla Red Bull Air Race World Championship — międzynarodowych zawodów lotniczych. W pierwszych trzech tegorocznych wyścigach dostarczony przez firmę Riedel system zapewnił komunikację przewodową i bezprzewodową pilotom, obsłudze i sędziom.

Wykorzystane zostały dwie stacje bazowe TETRA obsługujące 300 ręcznych radiotelefonów i dwa uniwersalne interfejsy RiFace firmy Riedel, obsługujące 24 radiotelefony analogowe. Jedną stację bazową TETRA ulokowano na lotnisku, natomiast drugą zainstalowano w miejscu, gdzie odbywał się wyścig. Obydwie zostały połączone szerokopasmowym łączem IP. Inżynierowie Riedla wspólnie z firmą MediorNet zbudowali infrastrukturę dystrybucji sygnału audio, wideo i łączności i transmisji danych.

Riedel dostarcza także ponad 6000 radiotelefonów na potrzeby trwających właśnie Igrzysk Wspólnoty Narodów Glasgow 2014, razem z siecią TETRA i MOTOTRBO. System trankingowy obsługuje pozycjonowanie GPS, łączność w trybie pełnego dupleksu i połączenie z publiczną siecią telefoniczną. Dostawca zapewnił pokrycie sygnałem w całym mieście i 14 obiektach, w których odbywają się zawody, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Źródło: TETRA Today 21/2014 Fot.: flickr.com / hamedog (na licencji CC BY-ND 2.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń