Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA na zawodach Red Bull Air Race

TETRA na zawodach Red Bull Air Race

Riedel Communications GmbH & Co KG, dostawca sieci komunikacji głosowej oraz transmisji audio i wideo, został dostawcą sprzętu komunikacyjnego dla Red Bull Air Race World Championship — międzynarodowych zawodów lotniczych. W pierwszych trzech tegorocznych wyścigach dostarczony przez firmę Riedel system zapewnił komunikację przewodową i bezprzewodową pilotom, obsłudze i sędziom.

Wykorzystane zostały dwie stacje bazowe TETRA obsługujące 300 ręcznych radiotelefonów i dwa uniwersalne interfejsy RiFace firmy Riedel, obsługujące 24 radiotelefony analogowe. Jedną stację bazową TETRA ulokowano na lotnisku, natomiast drugą zainstalowano w miejscu, gdzie odbywał się wyścig. Obydwie zostały połączone szerokopasmowym łączem IP. Inżynierowie Riedla wspólnie z firmą MediorNet zbudowali infrastrukturę dystrybucji sygnału audio, wideo i łączności i transmisji danych.

Riedel dostarcza także ponad 6000 radiotelefonów na potrzeby trwających właśnie Igrzysk Wspólnoty Narodów Glasgow 2014, razem z siecią TETRA i MOTOTRBO. System trankingowy obsługuje pozycjonowanie GPS, łączność w trybie pełnego dupleksu i połączenie z publiczną siecią telefoniczną. Dostawca zapewnił pokrycie sygnałem w całym mieście i 14 obiektach, w których odbywają się zawody, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Źródło: TETRA Today 21/2014 Fot.: flickr.com / hamedog (na licencji CC BY-ND 2.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń