Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA na zawodach Red Bull Air Race

TETRA na zawodach Red Bull Air Race

Riedel Communications GmbH & Co KG, dostawca sieci komunikacji głosowej oraz transmisji audio i wideo, został dostawcą sprzętu komunikacyjnego dla Red Bull Air Race World Championship — międzynarodowych zawodów lotniczych. W pierwszych trzech tegorocznych wyścigach dostarczony przez firmę Riedel system zapewnił komunikację przewodową i bezprzewodową pilotom, obsłudze i sędziom.

Wykorzystane zostały dwie stacje bazowe TETRA obsługujące 300 ręcznych radiotelefonów i dwa uniwersalne interfejsy RiFace firmy Riedel, obsługujące 24 radiotelefony analogowe. Jedną stację bazową TETRA ulokowano na lotnisku, natomiast drugą zainstalowano w miejscu, gdzie odbywał się wyścig. Obydwie zostały połączone szerokopasmowym łączem IP. Inżynierowie Riedla wspólnie z firmą MediorNet zbudowali infrastrukturę dystrybucji sygnału audio, wideo i łączności i transmisji danych.

Riedel dostarcza także ponad 6000 radiotelefonów na potrzeby trwających właśnie Igrzysk Wspólnoty Narodów Glasgow 2014, razem z siecią TETRA i MOTOTRBO. System trankingowy obsługuje pozycjonowanie GPS, łączność w trybie pełnego dupleksu i połączenie z publiczną siecią telefoniczną. Dostawca zapewnił pokrycie sygnałem w całym mieście i 14 obiektach, w których odbywają się zawody, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Źródło: TETRA Today 21/2014 Fot.: flickr.com / hamedog (na licencji CC BY-ND 2.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń