Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Słoweńska policja otrzyma łączność TETRA do swojego śmigłowca

Słoweńska policja otrzyma łączność TETRA do swojego śmigłowca

Heli-One, największy na świecie niezależny dostawca usług przeglądów, napraw i utrzymania śmigłowców, ogłosiła niedawno podpisanie umowy na instalację sprzętu radiokomunikacyjnego TETRA w Eurocopterze EC135 należącym do słoweńskiej policji.

 

 

EC135 to dwusilnikowa maszyna do zastosowań cywilnych, produkowana przez firmę Eurocopter i wyposażona w otunelowane śmigło ogonowe typu fenestron. Jest to śmigłowiec często wybierany przez jednostki lotnictwa policji i lotnicze służby ratownicze, a także do transportu VIP-ów.

 

Instalację łączności TETRA w śmigłowcu wykonają specjaliści od systemów awioniki z zakładu Heli-One w norweskim Stavanger. Modernizacja jest w 80 procentach finansowana ze środków Funduszu Granic Zewnętrznych Unii Europejskiej.

 

Larry Alexandre, prezes Heli-One, stwierdził, że jest to bardzo istotny kontrakt dla firmy, gdyż skupia się ona na zwiększaniu swoich udziałów w rynkach lotnictwa dla służb wymiaru sprawiedliwości oraz ratownictwa medycznego. Będzie to trzeci śmigłowiec modernizowany przez Heli-One za środki z Funduszu Granic Zewnętrznych.

 

Firma Heli-One swoją główną siedzibę ma w Delta w Kanadzie, a jej zakłady serwisowe są zlokalizowane w Norwegii, USA, Wielkiej Brytanii, a od niedawna także w Rzeszowie.

 

 

Źródło: http://www.heli-one.ca

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń