Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Słoweńska policja otrzyma łączność TETRA do swojego śmigłowca

Słoweńska policja otrzyma łączność TETRA do swojego śmigłowca

Heli-One, największy na świecie niezależny dostawca usług przeglądów, napraw i utrzymania śmigłowców, ogłosiła niedawno podpisanie umowy na instalację sprzętu radiokomunikacyjnego TETRA w Eurocopterze EC135 należącym do słoweńskiej policji.

 

 

EC135 to dwusilnikowa maszyna do zastosowań cywilnych, produkowana przez firmę Eurocopter i wyposażona w otunelowane śmigło ogonowe typu fenestron. Jest to śmigłowiec często wybierany przez jednostki lotnictwa policji i lotnicze służby ratownicze, a także do transportu VIP-ów.

 

Instalację łączności TETRA w śmigłowcu wykonają specjaliści od systemów awioniki z zakładu Heli-One w norweskim Stavanger. Modernizacja jest w 80 procentach finansowana ze środków Funduszu Granic Zewnętrznych Unii Europejskiej.

 

Larry Alexandre, prezes Heli-One, stwierdził, że jest to bardzo istotny kontrakt dla firmy, gdyż skupia się ona na zwiększaniu swoich udziałów w rynkach lotnictwa dla służb wymiaru sprawiedliwości oraz ratownictwa medycznego. Będzie to trzeci śmigłowiec modernizowany przez Heli-One za środki z Funduszu Granic Zewnętrznych.

 

Firma Heli-One swoją główną siedzibę ma w Delta w Kanadzie, a jej zakłady serwisowe są zlokalizowane w Norwegii, USA, Wielkiej Brytanii, a od niedawna także w Rzeszowie.

 

 

Źródło: http://www.heli-one.ca

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń