Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Brak łączności przyczynił się do wypadku śmigłowca w Irlandii

Brak łączności przyczynił się do wypadku śmigłowca w Irlandii

Irlandzka Komisja Badania Wypadków Lotniczych (AAIU) zarekomendowała tamtejszej służbie zdrowia (HSE) rozszerzenie wykorzystania radiotelefonów TETRA wśród sanitariuszy uczestniczących w akcjach ratowniczych z udziałem śmigłowców. Powodem tego jest wypadek, jaki zdarzył się podczas jednej z interwencji w czerwcu zeszłego roku.

Należący do Sił Powietrznych (w Irlandii pełnią one również rolę lotniczego pogotowia ratunkowego) Eurocopter EC135P2+ został wezwany do transportu poszkodowanego z miejscowości Tipperary do szpitala regionalnego w Limerick. Podczas lądowania, na krótko przed przyziemieniem, główny wirnik śmigłowca zaczepił o wiszące nad lądowiskiem przewody elektryczne, przecinając je. Uderzenie wprawiło maszynę w silne wibracje, zmuszając pilota do gwałtownego lądowania. W efekcie śmigłowiec został poważnie uszkodzony, a pacjenta musiano przewieźć do Limerick karetką. Na szczęście nikt z załogi nie odniósł obrażeń.

Podczas przeprowadzonego przez AAIU dochodzenia stwierdzono, że główną przyczyną incydentu był fakt, że ani pilot, ani pozostali członkowie załogi nie zauważyli w porę wiszących przewodów. Widzieli je co prawda sanitariusze czekający przy lądowisku, lecz nie mieli żadnej możliwości skomunikowania się z załogą śmigłowca. Można więc domniemywać, że gdyby sanitariusze byli wyposażeni w pracujące w irlandzkiej ogólnokrajowej sieci TETRA (NDRS) radiotelefony, nie doszłoby do tego wypadku.

 

 

Źródło: www.thejournal.ie, Fot.: www.aaiu.ie

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń