Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Brak łączności przyczynił się do wypadku śmigłowca w Irlandii

Brak łączności przyczynił się do wypadku śmigłowca w Irlandii

Irlandzka Komisja Badania Wypadków Lotniczych (AAIU) zarekomendowała tamtejszej służbie zdrowia (HSE) rozszerzenie wykorzystania radiotelefonów TETRA wśród sanitariuszy uczestniczących w akcjach ratowniczych z udziałem śmigłowców. Powodem tego jest wypadek, jaki zdarzył się podczas jednej z interwencji w czerwcu zeszłego roku.

Należący do Sił Powietrznych (w Irlandii pełnią one również rolę lotniczego pogotowia ratunkowego) Eurocopter EC135P2+ został wezwany do transportu poszkodowanego z miejscowości Tipperary do szpitala regionalnego w Limerick. Podczas lądowania, na krótko przed przyziemieniem, główny wirnik śmigłowca zaczepił o wiszące nad lądowiskiem przewody elektryczne, przecinając je. Uderzenie wprawiło maszynę w silne wibracje, zmuszając pilota do gwałtownego lądowania. W efekcie śmigłowiec został poważnie uszkodzony, a pacjenta musiano przewieźć do Limerick karetką. Na szczęście nikt z załogi nie odniósł obrażeń.

Podczas przeprowadzonego przez AAIU dochodzenia stwierdzono, że główną przyczyną incydentu był fakt, że ani pilot, ani pozostali członkowie załogi nie zauważyli w porę wiszących przewodów. Widzieli je co prawda sanitariusze czekający przy lądowisku, lecz nie mieli żadnej możliwości skomunikowania się z załogą śmigłowca. Można więc domniemywać, że gdyby sanitariusze byli wyposażeni w pracujące w irlandzkiej ogólnokrajowej sieci TETRA (NDRS) radiotelefony, nie doszłoby do tego wypadku.

 

 

Źródło: www.thejournal.ie, Fot.: www.aaiu.ie

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń