Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Brak łączności przyczynił się do wypadku śmigłowca w Irlandii

Brak łączności przyczynił się do wypadku śmigłowca w Irlandii

Irlandzka Komisja Badania Wypadków Lotniczych (AAIU) zarekomendowała tamtejszej służbie zdrowia (HSE) rozszerzenie wykorzystania radiotelefonów TETRA wśród sanitariuszy uczestniczących w akcjach ratowniczych z udziałem śmigłowców. Powodem tego jest wypadek, jaki zdarzył się podczas jednej z interwencji w czerwcu zeszłego roku.

Należący do Sił Powietrznych (w Irlandii pełnią one również rolę lotniczego pogotowia ratunkowego) Eurocopter EC135P2+ został wezwany do transportu poszkodowanego z miejscowości Tipperary do szpitala regionalnego w Limerick. Podczas lądowania, na krótko przed przyziemieniem, główny wirnik śmigłowca zaczepił o wiszące nad lądowiskiem przewody elektryczne, przecinając je. Uderzenie wprawiło maszynę w silne wibracje, zmuszając pilota do gwałtownego lądowania. W efekcie śmigłowiec został poważnie uszkodzony, a pacjenta musiano przewieźć do Limerick karetką. Na szczęście nikt z załogi nie odniósł obrażeń.

Podczas przeprowadzonego przez AAIU dochodzenia stwierdzono, że główną przyczyną incydentu był fakt, że ani pilot, ani pozostali członkowie załogi nie zauważyli w porę wiszących przewodów. Widzieli je co prawda sanitariusze czekający przy lądowisku, lecz nie mieli żadnej możliwości skomunikowania się z załogą śmigłowca. Można więc domniemywać, że gdyby sanitariusze byli wyposażeni w pracujące w irlandzkiej ogólnokrajowej sieci TETRA (NDRS) radiotelefony, nie doszłoby do tego wypadku.

 

 

Źródło: www.thejournal.ie, Fot.: www.aaiu.ie

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń