Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Policja inwestuje w łączność przed tegorocznymi ważnymi wydarzeniami

Policja inwestuje w łączność przed tegorocznymi ważnymi wydarzeniami

Komenda Stołeczna Policji oraz Komenda Wojewódzka w Krakowie ogłosiły kilka bardzo ważnych przetargów na sprzęt łączności. Zamówienia są podyktowane wydarzeniami dużej rangi, które odbędą się w naszym kraju. Są to Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz Szczyt NATO w Warszawie.

Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie od 26 do 31 lipca 2016. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania – poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie. Małopolska Policja sprawdziła niedawno działanie swoich systemów łączności z wykorzystaniem Mobilnego Laboratorium Badawczego (MLB) Instytutu Łączności.

Kilka dni temu policja w Małopolsce opublikowała przetarg pt.:  „Dostawa radiotelefonów pracujących w systemie łączności radiowej w standardzie TETRA wraz z akcesoriami oraz zestawami do programowania.” Policjanci zakupią w sumie aż 761 nowych radiotelefonów TETRA różnego typu. Szacowana wielkość kontraktu może opiewać na kwotę co najmniej 1,5 mln złotych.

Z kolei stołeczni policjanci zamówią bardzo dużą ilość nowych akumulatorów do swoich radiotelefonów i terminali transmisji danych. W sumie jest to prawie aż 7000 różnego rodzaju źródeł zasilania radiotelefonów. Znakomita większość dotyczy (4300 sztuk) radiotelefonów Ericsson pracujących w systemie EDACS. Lecz jest też pokaźna ilość dla radiotelefonów DMR oraz TETRA.

Równolegle z zakupami trwają również prace modernizacyjne policyjnych systemów TETRA. Umowę z Komendą Główną Policji podpisało w październiku ubiegłego roku konsorcjum firm MAXTO i IP Connect. Projekt zakłada wymianę infrastruktury Dimetra IP 3.8 na nową TetraNode holenderskiej firmy Rohill.

Źródło: KSP, KWP Kraków, RadioTech.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń