Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Policja inwestuje w łączność przed tegorocznymi ważnymi wydarzeniami

Policja inwestuje w łączność przed tegorocznymi ważnymi wydarzeniami

Komenda Stołeczna Policji oraz Komenda Wojewódzka w Krakowie ogłosiły kilka bardzo ważnych przetargów na sprzęt łączności. Zamówienia są podyktowane wydarzeniami dużej rangi, które odbędą się w naszym kraju. Są to Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz Szczyt NATO w Warszawie.

Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie od 26 do 31 lipca 2016. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania – poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie. Małopolska Policja sprawdziła niedawno działanie swoich systemów łączności z wykorzystaniem Mobilnego Laboratorium Badawczego (MLB) Instytutu Łączności.

Kilka dni temu policja w Małopolsce opublikowała przetarg pt.:  „Dostawa radiotelefonów pracujących w systemie łączności radiowej w standardzie TETRA wraz z akcesoriami oraz zestawami do programowania.” Policjanci zakupią w sumie aż 761 nowych radiotelefonów TETRA różnego typu. Szacowana wielkość kontraktu może opiewać na kwotę co najmniej 1,5 mln złotych.

Z kolei stołeczni policjanci zamówią bardzo dużą ilość nowych akumulatorów do swoich radiotelefonów i terminali transmisji danych. W sumie jest to prawie aż 7000 różnego rodzaju źródeł zasilania radiotelefonów. Znakomita większość dotyczy (4300 sztuk) radiotelefonów Ericsson pracujących w systemie EDACS. Lecz jest też pokaźna ilość dla radiotelefonów DMR oraz TETRA.

Równolegle z zakupami trwają również prace modernizacyjne policyjnych systemów TETRA. Umowę z Komendą Główną Policji podpisało w październiku ubiegłego roku konsorcjum firm MAXTO i IP Connect. Projekt zakłada wymianę infrastruktury Dimetra IP 3.8 na nową TetraNode holenderskiej firmy Rohill.

Źródło: KSP, KWP Kraków, RadioTech.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń