Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura STProtect zwiększa bezpieczeństwo pracowników portu lotniczego

Sepura STProtect zwiększa bezpieczeństwo pracowników portu lotniczego

Innowacyjne rozwiązanie firmy Sepura do monitoringu i lokalizacji wewnątrz budynków zostało wdrożone w nowym, cyfrowym systemie łączności w francuskim porcie lotniczym Lyon-Saint-Exupéry. Wprowadzone podczas Światowego Kongresu TETRA 2012, rozwiązanie STProtect współpracuje z bardziej zaawansowanymi modelami ręcznych radiotelefonów Sepura: STP8000 i STP9000 aby zapewnić kompleksowy system łączności i lokalizacji.

STProtect jest przeznaczony głównie dla sektorów oczekujących wielu korzyści z sieci łączności TETRA, lecz jednocześnie potrzebujących rozwiązania do monitoringu i ustalania położenia pracowników wewnątrz budynków. Port lotniczy Lyon-Saint-Exupéry jest świetnym przykładem możliwości STProtect. Zajmuje on powierzchnię 2 tys. hektarów i obsługuje rocznie około 8 mln pasażerów.

Połączenie ponadprzeciętnej jakości dźwięku i solidności ręcznych radiotelefonów z serii Sepura STP8000 oraz STP9000 z dającymi ochronę i bezpieczeństwo funkcjami STProtect było zasadniczym powodem, dla którego dla portu lotniczego Lyon-Saint-Exupéry wybrano to właśnie rozwiązanie.

STProtect jest kompletnym rozwiązaniem składającym się z radiotelefonów obsługujących STProtect, beaconów STProtect oraz oprogramowania STProtect. Poza podstawowymi funkcjami, pozwalającymi szybko lokalizować pracowników, szczególnie tych pracujących samotnie, w nagłych wypadkach, STProtect umożliwia także organizacjom kontrolować dostęp do konkretnych stref, monitorować lokalizację i przemieszczanie się wszystkich radiotelefonów w sieci oraz wskazywać użytkownikom takim, jak pracownicy utrzymania i ochroniarze ścieżki oraz punkty, w które mają dotrzeć.

Guy-Franck Nakach, starszy wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w firmie Sepura, powiedział: „STProtect jest szczególnie cenny dla podmiotów takich, jak porty lotnicze, zakłady karne, obiekty przemysłowe, centra handlowe i stadiony. Jako że jest to jedyny oparty na technologii TETRA zintegrowany system ochrony samotnego pracownika i lokalizacji wewnątrzbudynkowej, dostrzegamy na całym świecie wiele okazji na jego wdrożenie.

 

Źródło: sepura.com

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

 

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń