Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura STProtect zwiększa bezpieczeństwo pracowników portu lotniczego

Sepura STProtect zwiększa bezpieczeństwo pracowników portu lotniczego

Innowacyjne rozwiązanie firmy Sepura do monitoringu i lokalizacji wewnątrz budynków zostało wdrożone w nowym, cyfrowym systemie łączności w francuskim porcie lotniczym Lyon-Saint-Exupéry. Wprowadzone podczas Światowego Kongresu TETRA 2012, rozwiązanie STProtect współpracuje z bardziej zaawansowanymi modelami ręcznych radiotelefonów Sepura: STP8000 i STP9000 aby zapewnić kompleksowy system łączności i lokalizacji.

STProtect jest przeznaczony głównie dla sektorów oczekujących wielu korzyści z sieci łączności TETRA, lecz jednocześnie potrzebujących rozwiązania do monitoringu i ustalania położenia pracowników wewnątrz budynków. Port lotniczy Lyon-Saint-Exupéry jest świetnym przykładem możliwości STProtect. Zajmuje on powierzchnię 2 tys. hektarów i obsługuje rocznie około 8 mln pasażerów.

Połączenie ponadprzeciętnej jakości dźwięku i solidności ręcznych radiotelefonów z serii Sepura STP8000 oraz STP9000 z dającymi ochronę i bezpieczeństwo funkcjami STProtect było zasadniczym powodem, dla którego dla portu lotniczego Lyon-Saint-Exupéry wybrano to właśnie rozwiązanie.

STProtect jest kompletnym rozwiązaniem składającym się z radiotelefonów obsługujących STProtect, beaconów STProtect oraz oprogramowania STProtect. Poza podstawowymi funkcjami, pozwalającymi szybko lokalizować pracowników, szczególnie tych pracujących samotnie, w nagłych wypadkach, STProtect umożliwia także organizacjom kontrolować dostęp do konkretnych stref, monitorować lokalizację i przemieszczanie się wszystkich radiotelefonów w sieci oraz wskazywać użytkownikom takim, jak pracownicy utrzymania i ochroniarze ścieżki oraz punkty, w które mają dotrzeć.

Guy-Franck Nakach, starszy wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w firmie Sepura, powiedział: „STProtect jest szczególnie cenny dla podmiotów takich, jak porty lotnicze, zakłady karne, obiekty przemysłowe, centra handlowe i stadiony. Jako że jest to jedyny oparty na technologii TETRA zintegrowany system ochrony samotnego pracownika i lokalizacji wewnątrzbudynkowej, dostrzegamy na całym świecie wiele okazji na jego wdrożenie.

 

Źródło: sepura.com

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

 

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń