Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje TETRA Award dla sieci VIRVE wdrożonej przez firmę Airbus

TETRA Award dla sieci VIRVE wdrożonej przez firmę Airbus

Właściciel fińskiej ogólnokrajowej sieci łączności TETRA — VIRVE, wdrożonej przez firmę Airbus Defence and Space, otrzymał tegoroczną Nagrodę TETRA w kategorii “Największa innowacja w branży TETRA” za swoje “Hybrydowe podejście do LTE — 5 kroków do szerokopasmowej łączności krytycznej”. W tej kategorii jurorzy wybierali taki produkt lub system, który zmienia obecne paradygmaty i nie jest jeszcze rozpowszechniony.

“Jesteśmy bardzo dumni ze zwycięstwa w tegorocznej edycji TETRA Awards. Fińskie służby bezpieczeństwa i ratunkowe intensywnie korzystają z usług łączności świadczonych przez VIRVE. TETRA przez najbliższe lata pozostanie naszą technologią mobilnej komunikacji głosowej”, powiedział Jarmo Vinkvist, dyrektor generalny Suomen Virveverkko Oy. “Jednocześnie patrzymy w przyszłość i planujemy, w jaki sposób osiągnąć największe korzyści z naszej sieci poprzez zapewnienie naszym użytkownikom szybkiej transmisji danych. Nasz pięcioetapowy plan zmierza ku zbudowaniu sieci hybrydowej, która będzie zaspokajać potrzeby naszych użytkowników aż do roku 2035”.

Zoltan Wirth, szef Global Programme Delivery and Operations w dziale Secure Land Communications firmy Airbus Defence and Space, powiedział: “Czujemy się zaszczyceni faktem, że VIRVE, jeden z naszych głównych klientów, otrzymał tę nagrodę za innowacje, która wyróżnia także nowoczesność naszej technologii. Hybrydowe rozwiązanie będące bezpiecznym połączeniem sieci dedykowanej kontrolowanej przez władze i sieci komercyjnych, wykazuje swoją efektywność przy zastosowaniu przez kraj taki jak Finlandia. Wskazuje ono innym użytkownikom łączności krytycznej sposób, w jaki mogą najlepiej wykorzystać łączność radiową i szerokopasmową transmisję danych”.

Sieć VIRVE jest kontrolowana i zarządzana przez rządową spółkę Suomen Virveverkko Oy, należącą do Suomen Erillisverkot (Grupy Narodowe Sieci Bezpieczeństwa). Została uruchomiona w 2002 roku, jako pierwsza ogólnokrajowa sieć łączności radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego oparta o technologię TETRA. Obecnie służy ponad 34 tysiącom abonentów ze wszystkich służb bezpieczeństwa publicznego i sił zbrojnych w Finlandii. Jest ważnym elementem fińskiego bezpieczeństwa narodowego, gwarantując swoim użytkownikom nieprzerwaną zdolność komunikacji i wysoką jakość usług.

Źródło i fot.: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń