Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Coraz więcej aplikacji w tworzonym przez firmę Airbus ekosystemie aplikacji dla służb...

Coraz więcej aplikacji w tworzonym przez firmę Airbus ekosystemie aplikacji dla służb bezpieczeństwa

Zainicjowany przez firmę Airbus program rozwoju aplikacji SmarTWISP wchodzi w kolejną fazę rozwoju: rozpoczyna się certyfikacja aplikacji o znaczeniu krytycznym, a programiści mogą przeprowadzić testy na urządzeniu Tactilon Dabat – który jest radiotelefonem TETRA oraz opartym na Androidzie smartfonem. Przyspieszy to tworzenie przez firmę Airbus platformy aplikacji i przyciągnie coraz więcej pomysłowych programistów. Projekt stworzy zdrowy ekosystem dla bezpiecznych aplikacji dedykowanych dla Służb.

Od początku programu – który nastąpił w listopadzie 2016 roku – kilkudziesięciu międzynarodowych programistów i producentów oprogramowania zarejestrowało się już do programu SmarTWISP. Program będzie nadal się rozwijał i w najbliższych miesiącach rozszerzy swoją ofertę dla społeczności twórców aplikacji.

 

„ Airbus w pełni uruchomił SmarTWISP w celu udostępnienia atrakcyjnych aplikacji dla użytkowników z kręgów bezpieczeństwa publicznego, kiedy otrzymają Tactilon Dabat w 2018 roku” – powiedział Eric Davalo, Szef ds. Strategii, Portfela Rozwiązań i Inżynierii Secure Land Communications w firmie Airbus. „Nasz program rozwoju aplikacji umożliwi użytkownikom Tactilon Dabat korzystanie na swoich urządzeniach z szerokiej gamy zaawansowanych narzędzi przeznaczonych do komunikacji i współpracy”.

 

Twórcy aplikacji mogą za darmo zgłaszać się do programu SmarTWISP poprzez stronę internetową “Secure Land Communications”, gdzie mogą znaleźć zestaw pomagający w tworzeniu nowych aplikacji o znaczeniu krytycznym. Po zatwierdzeniu bezpłatnego członkostwa – programiści mogą uzyskać dostęp do wskazówek, narzędzi oraz interfejsu programistycznego aplikacji (API). Co więcej – programiści mogą czerpać korzyści ze specjalnych szkoleń, narzędzi, jak również programów premiowych, zwłaszcza gdy aplikacje dobrze się sprzedają.

 

Program rozwoju aplikacji SmarTWISP udostępni poziomy członkostwa typu premium: „Licencjonowany“ oraz „Certyfikowany (ang. „Licensed” oraz “Certified”). Po uzyskaniu zgody – twórcy aplikacji i dostawcy rozwiązań otrzymają prawdziwe urządzenia Tactilon Dabat. Będą także mogli zakupić kredyty SmarTWISP, które umożliwią przetestowanie i certyfikację ich rozwiązań przez firmę Airbus.

 

Firma Airbus udziela bardziej szczegółowych informacji na swojej stronie internetowej (kliknij tu) oraz podczas targów PMRExpo, które odbyły się pod koniec zeszłego miesiąca w Kolonii w Niemczech.

 

Źródło i fot.: https://www.securelandcommunications.com

 

 

O firmie Airbus
Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.


O Secure Land Communications
Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach firmy Airbus odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń