Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Coraz więcej aplikacji w tworzonym przez firmę Airbus ekosystemie aplikacji dla służb...

Coraz więcej aplikacji w tworzonym przez firmę Airbus ekosystemie aplikacji dla służb bezpieczeństwa

Zainicjowany przez firmę Airbus program rozwoju aplikacji SmarTWISP wchodzi w kolejną fazę rozwoju: rozpoczyna się certyfikacja aplikacji o znaczeniu krytycznym, a programiści mogą przeprowadzić testy na urządzeniu Tactilon Dabat – który jest radiotelefonem TETRA oraz opartym na Androidzie smartfonem. Przyspieszy to tworzenie przez firmę Airbus platformy aplikacji i przyciągnie coraz więcej pomysłowych programistów. Projekt stworzy zdrowy ekosystem dla bezpiecznych aplikacji dedykowanych dla Służb.

Od początku programu – który nastąpił w listopadzie 2016 roku – kilkudziesięciu międzynarodowych programistów i producentów oprogramowania zarejestrowało się już do programu SmarTWISP. Program będzie nadal się rozwijał i w najbliższych miesiącach rozszerzy swoją ofertę dla społeczności twórców aplikacji.

 

„ Airbus w pełni uruchomił SmarTWISP w celu udostępnienia atrakcyjnych aplikacji dla użytkowników z kręgów bezpieczeństwa publicznego, kiedy otrzymają Tactilon Dabat w 2018 roku” – powiedział Eric Davalo, Szef ds. Strategii, Portfela Rozwiązań i Inżynierii Secure Land Communications w firmie Airbus. „Nasz program rozwoju aplikacji umożliwi użytkownikom Tactilon Dabat korzystanie na swoich urządzeniach z szerokiej gamy zaawansowanych narzędzi przeznaczonych do komunikacji i współpracy”.

 

Twórcy aplikacji mogą za darmo zgłaszać się do programu SmarTWISP poprzez stronę internetową “Secure Land Communications”, gdzie mogą znaleźć zestaw pomagający w tworzeniu nowych aplikacji o znaczeniu krytycznym. Po zatwierdzeniu bezpłatnego członkostwa – programiści mogą uzyskać dostęp do wskazówek, narzędzi oraz interfejsu programistycznego aplikacji (API). Co więcej – programiści mogą czerpać korzyści ze specjalnych szkoleń, narzędzi, jak również programów premiowych, zwłaszcza gdy aplikacje dobrze się sprzedają.

 

Program rozwoju aplikacji SmarTWISP udostępni poziomy członkostwa typu premium: „Licencjonowany“ oraz „Certyfikowany (ang. „Licensed” oraz “Certified”). Po uzyskaniu zgody – twórcy aplikacji i dostawcy rozwiązań otrzymają prawdziwe urządzenia Tactilon Dabat. Będą także mogli zakupić kredyty SmarTWISP, które umożliwią przetestowanie i certyfikację ich rozwiązań przez firmę Airbus.

 

Firma Airbus udziela bardziej szczegółowych informacji na swojej stronie internetowej (kliknij tu) oraz podczas targów PMRExpo, które odbyły się pod koniec zeszłego miesiąca w Kolonii w Niemczech.

 

Źródło i fot.: https://www.securelandcommunications.com

 

 

O firmie Airbus
Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.


O Secure Land Communications
Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach firmy Airbus odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.
Pytania? Zadzwoń