Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus ogłasza konkurs dla twórców aplikacji „Critical App Challenge”

Airbus ogłasza konkurs dla twórców aplikacji „Critical App Challenge”

Firma Airbus zaprasza twórców aplikacji z całego świata do zgłaszania się do konkursu „Critical App Challenge”, który odbędzie się w Monachium w dniach od 2 do 4 lutego 2018 roku. Ma to być konkurs zespołowy z ograniczoną ilością czasu na wymyślenie nowych, przeznaczonych na smartfony, aplikacji – dedykowanych dla służb bezpieczeństwa publicznego , takich jak policja i personel ratowniczy. Maratony dla programistów (hackathons) opierają się na założeniu, że różne osoby – takie jak twórcy oprogramowania, projektanci interfejsów użytkownika, menedżerowie biznesowi, analitycy danych i „start-upy” – intensywnie współpracują, aby stworzyć dowody słuszności koncepcji swoich pomysłów.

Do 8 grudnia br. firmy oraz indywidualni programiści mogą zarejestrować się na stronie internetowej – kliknij tutaj. Następnie eksperci firmy Airbus ocenią najlepsze propozycje w ramach programu rozwoju aplikacji SmarTWISP i w połowie stycznia ogłoszą uczestników konkursu “Critical App Challenge”. Trzydniowe wydarzenie zorganizuje firma Airbus wraz z firmą Industryhack. Wyniki zostaną ogłoszone przez firmę Airbus podczas odbywającej się w Berlinie w maju 2018 r. wystawy  Critical Communications World.

 

Podczas “Hybrid App Challenge” uczestniczące zespoły będą pracować w grupach, na platformie udostępnionej na internetowym portalu SmarTWISP. Ponadto, aby badać swoje koncepcje, będą mogli korzystać z narzędzi programistycznych oraz urządzenia Tactilon Dabat – czyli opartego na Androidzie smartfonu zintegrowanego z radiotelelefonem TETRA. Będą również dostępni techniczni i biznesowi mentorzy z firmy Airbus, którzy zapewnią wsparcie na miejscu – oferując swoje interfejsy programistyczne aplikacji (APIs) oraz zestawy narzędzi dla programistów (SDKs) – do tworzenia aplikacji sieciowych i mobilnych z uwzględnieniem lokalizacji.

 

„Mamy nadzieję, że dla uczestników będzie to fascynujące doświadczenie, podobnie jak jest dla nas. Oczekujemy, że owocami tej inicjatywy będą inspirujące projekty” – powiedział Eric Davalo, Szef ds. Strategii, Portfela Rozwiązań i Inżynierii Secure Land Communications w firmie Airbus. „Airbusa pociągają kreatywne osoby, które wymyślają aplikację dla służb ratowniczych, policjantów czy strażaków. Z tego powodu program SmarTWISP ma stać się pierwszą platformą dla twórców aplikacji, którzy koncentrują się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa i przemysłu”.

 

Programiści mogą bezpłatnie rejestrować się do programu SmarTWISP na stronie internetowej “Secure Land Communications(kliknij tutaj), gdzie mogą znaleźć zestaw pomagający w tworzeniu nowych aplikacji o znaczeniu krytycznym. Po zatwierdzeniu darmowego członkostwa – twórcy aplikacji mogą uzyskać dostęp do wskazówek, narzędzi oraz interfejsu programistycznego aplikacji (API). Dodatkowymi korzyściami dla programistów są specjalne szkolenia i narzędzia, jak również programy premiowe.

 

Warto przypomnieć, iż program rozwoju aplikacji SmarTWISP udostępni wkrótce poziomy członkostwa typu premium („Licensed” oraz “Certified”). Po zatwierdzeniu twórcy aplikacji i dostawcy rozwiązań otrzymają prawdziwe urządzenia Tactilon Dabat.

 

Źródło i fot.: securelandcommunications.com

 

 

O firmie Airbus
Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.


O Secure Land Communications
Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach firmy Airbus odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń