Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus ogłasza konkurs dla twórców aplikacji „Critical App Challenge”

Airbus ogłasza konkurs dla twórców aplikacji „Critical App Challenge”

Firma Airbus zaprasza twórców aplikacji z całego świata do zgłaszania się do konkursu „Critical App Challenge”, który odbędzie się w Monachium w dniach od 2 do 4 lutego 2018 roku. Ma to być konkurs zespołowy z ograniczoną ilością czasu na wymyślenie nowych, przeznaczonych na smartfony, aplikacji – dedykowanych dla służb bezpieczeństwa publicznego , takich jak policja i personel ratowniczy. Maratony dla programistów (hackathons) opierają się na założeniu, że różne osoby – takie jak twórcy oprogramowania, projektanci interfejsów użytkownika, menedżerowie biznesowi, analitycy danych i „start-upy” – intensywnie współpracują, aby stworzyć dowody słuszności koncepcji swoich pomysłów.

Do 8 grudnia br. firmy oraz indywidualni programiści mogą zarejestrować się na stronie internetowej – kliknij tutaj. Następnie eksperci firmy Airbus ocenią najlepsze propozycje w ramach programu rozwoju aplikacji SmarTWISP i w połowie stycznia ogłoszą uczestników konkursu “Critical App Challenge”. Trzydniowe wydarzenie zorganizuje firma Airbus wraz z firmą Industryhack. Wyniki zostaną ogłoszone przez firmę Airbus podczas odbywającej się w Berlinie w maju 2018 r. wystawy  Critical Communications World.

 

Podczas “Hybrid App Challenge” uczestniczące zespoły będą pracować w grupach, na platformie udostępnionej na internetowym portalu SmarTWISP. Ponadto, aby badać swoje koncepcje, będą mogli korzystać z narzędzi programistycznych oraz urządzenia Tactilon Dabat – czyli opartego na Androidzie smartfonu zintegrowanego z radiotelelefonem TETRA. Będą również dostępni techniczni i biznesowi mentorzy z firmy Airbus, którzy zapewnią wsparcie na miejscu – oferując swoje interfejsy programistyczne aplikacji (APIs) oraz zestawy narzędzi dla programistów (SDKs) – do tworzenia aplikacji sieciowych i mobilnych z uwzględnieniem lokalizacji.

 

„Mamy nadzieję, że dla uczestników będzie to fascynujące doświadczenie, podobnie jak jest dla nas. Oczekujemy, że owocami tej inicjatywy będą inspirujące projekty” – powiedział Eric Davalo, Szef ds. Strategii, Portfela Rozwiązań i Inżynierii Secure Land Communications w firmie Airbus. „Airbusa pociągają kreatywne osoby, które wymyślają aplikację dla służb ratowniczych, policjantów czy strażaków. Z tego powodu program SmarTWISP ma stać się pierwszą platformą dla twórców aplikacji, którzy koncentrują się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa i przemysłu”.

 

Programiści mogą bezpłatnie rejestrować się do programu SmarTWISP na stronie internetowej “Secure Land Communications(kliknij tutaj), gdzie mogą znaleźć zestaw pomagający w tworzeniu nowych aplikacji o znaczeniu krytycznym. Po zatwierdzeniu darmowego członkostwa – twórcy aplikacji mogą uzyskać dostęp do wskazówek, narzędzi oraz interfejsu programistycznego aplikacji (API). Dodatkowymi korzyściami dla programistów są specjalne szkolenia i narzędzia, jak również programy premiowe.

 

Warto przypomnieć, iż program rozwoju aplikacji SmarTWISP udostępni wkrótce poziomy członkostwa typu premium („Licensed” oraz “Certified”). Po zatwierdzeniu twórcy aplikacji i dostawcy rozwiązań otrzymają prawdziwe urządzenia Tactilon Dabat.

 

Źródło i fot.: securelandcommunications.com

 

 

O firmie Airbus
Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.


O Secure Land Communications
Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach firmy Airbus odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń