Firma Airbus zaprasza twórców aplikacji z całego świata do zgłaszania się do konkursu „Critical App Challenge”, który odbędzie się w Monachium w dniach od 2 do 4 lutego 2018 roku. Ma to być konkurs zespołowy z ograniczoną ilością czasu na wymyślenie nowych, przeznaczonych na smartfony, aplikacji – dedykowanych dla służb bezpieczeństwa publicznego , takich jak policja i personel ratowniczy. Maratony dla programistów (hackathons) opierają się na założeniu, że różne osoby – takie jak twórcy oprogramowania, projektanci interfejsów użytkownika, menedżerowie biznesowi, analitycy danych i „start-upy” – intensywnie współpracują, aby stworzyć dowody słuszności koncepcji swoich pomysłów.
Do 8 grudnia br. firmy oraz indywidualni programiści mogą zarejestrować się na stronie internetowej – kliknij tutaj. Następnie eksperci firmy Airbus ocenią najlepsze propozycje w ramach programu rozwoju aplikacji SmarTWISP i w połowie stycznia ogłoszą uczestników konkursu “Critical App Challenge”. Trzydniowe wydarzenie zorganizuje firma Airbus wraz z firmą Industryhack. Wyniki zostaną ogłoszone przez firmę Airbus podczas odbywającej się w Berlinie w maju 2018 r. wystawy Critical Communications World.
Podczas “Hybrid App Challenge” uczestniczące zespoły będą pracować w grupach, na platformie udostępnionej na internetowym portalu SmarTWISP. Ponadto, aby badać swoje koncepcje, będą mogli korzystać z narzędzi programistycznych oraz urządzenia Tactilon Dabat – czyli opartego na Androidzie smartfonu zintegrowanego z radiotelelefonem TETRA. Będą również dostępni techniczni i biznesowi mentorzy z firmy Airbus, którzy zapewnią wsparcie na miejscu – oferując swoje interfejsy programistyczne aplikacji (APIs) oraz zestawy narzędzi dla programistów (SDKs) – do tworzenia aplikacji sieciowych i mobilnych z uwzględnieniem lokalizacji.
„Mamy nadzieję, że dla uczestników będzie to fascynujące doświadczenie, podobnie jak jest dla nas. Oczekujemy, że owocami tej inicjatywy będą inspirujące projekty” – powiedział Eric Davalo, Szef ds. Strategii, Portfela Rozwiązań i Inżynierii Secure Land Communications w firmie Airbus. „Airbusa pociągają kreatywne osoby, które wymyślają aplikację dla służb ratowniczych, policjantów czy strażaków. Z tego powodu program SmarTWISP ma stać się pierwszą platformą dla twórców aplikacji, którzy koncentrują się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa i przemysłu”.
Programiści mogą bezpłatnie rejestrować się do programu SmarTWISP na stronie internetowej “Secure Land Communications”(kliknij tutaj), gdzie mogą znaleźć zestaw pomagający w tworzeniu nowych aplikacji o znaczeniu krytycznym. Po zatwierdzeniu darmowego członkostwa – twórcy aplikacji mogą uzyskać dostęp do wskazówek, narzędzi oraz interfejsu programistycznego aplikacji (API). Dodatkowymi korzyściami dla programistów są specjalne szkolenia i narzędzia, jak również programy premiowe.
Warto przypomnieć, iż program rozwoju aplikacji SmarTWISP udostępni wkrótce poziomy członkostwa typu premium („Licensed” oraz “Certified”). Po zatwierdzeniu twórcy aplikacji i dostawcy rozwiązań otrzymają prawdziwe urządzenia Tactilon Dabat.
Źródło i fot.: securelandcommunications.com
O firmie Airbus Airbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.
O Secure Land Communications
Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach firmy Airbus odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.