Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rebranding EADS na Airbus Group

Rebranding EADS na Airbus Group

Europejski koncern EADS wraz z początkiem 2014 roku zmienił swoją nazwę i został przekształcony w Grupę Airbus (Airbus Group). Idea jaka przyświecała tej reorganizacji wynika m.in. stąd, że jak to zaznaczył Tom Enders, Prezes Zarządu Grupy Airbus “Od wielu lat Airbus jest rozpoznawanym na całym świecie synonimem przełomu technologicznego, precyzji, lotniczej pasji i dumy”, w związku z tym “Połączenie sił pod jedną, silną marką Airbus pozwoli wszystkim przedsięwzięciom oraz pracownikom chwycić „ciąg i siłę nośną” do kreowania innowacyjnych rozwiązań i zdobywania światowych rynków”.

Grupa Airbus składa się obecnie z trzech działów:

Airbus, którego obszar działalności obejmuje lotnictwo komercyjne.

Airbus Helicopters, zajmującego się śmigłowcami komercyjnymi i wojskowymi,

Airbus Defence and Space, w którym została połączona działalność biznesowa prowadzona dotychczas w trzech firmach: Cassidian, Astrium i Airbus Military. Celem konsolidacji jest wykreowanie synergii w działalności z obszaru obronności, bezpieczeństwa i systemów kosmicznych oraz lepsze wykorzystanie zasobów w zakresie prowadzonych badań i rozwoju.

W związku z tym działalność Airbus Defence and Space została podzielona na cztery linie biznesowe:
Military Aircraft Systems — projektowanie, rozwój, dostawy i wsparcie wojskowych statków powietrznych. Wśród produktów oferowanych przez tę linię biznesową znajdują się myśliwce Eurofighter, samolot transportowy Airbus A400M, samolot transportowy/ latająca cysterna Airbus A330 MRTT, lekkie i średnie samoloty transportowe oraz zadaniowe, a także bezzałogowe aparaty latające.

Space Systems – dzięki unikalnej wiedzy, Space Systems jest światowym liderem cywilnych rakiet nośnych i europejskim liderem satelitów i systemów orbitalnych. Ta linia biznesowa będzie służyć klientom instytucjonalnym, takim jak Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i narodowe organizacje cywilne i obronne oraz klientom komercyjnym. Portfolio Space Systems zawierać będzie: rakiety nośne (cywilne i wojskowe), systemy orbitalne, satelity ENS (Earth observation, Navigation and Science), satelity telekomunikacyjne i rakietowe systemy napędowe.

Communication, Intelligence & Security (CIS) — będzie oferować szeroki wybór produktów, systemów i usług dla rozwijającego się i coraz bardziej konkurencyjnego rynku satelitarnych i lądowych systemów łączności oraz rozwiązań dla służb bezpieczeństwa i wywiadu. Oferta będzie obejmować: bezpieczne systemy radiokomunikacji ruchomej, łączność satelitarną, systemy ochrony granic, systemy C4ISR (Command, Control, Communications, Computers, Intelligence, Surveillance and Reconnaissance), systemy obronne, cyberbezpieczeństwo i geoinformację.

Electronics — obejmuje najszerszą ofertę produktów spośród wszystkich czterech linii biznesowych, w tym m.in.: radary i systemy IFF (Identification Friend or Foe), systemy i czujniki dla elektronicznego pola walki, awionikę, elektronikę dla statków i stacji kosmicznych oraz optoelektronikę.

W przyszłym roku Grupa Airbus zmieni również swój status prawny, ze spółki akcyjnej Airbus Group N.V. na spółkę europejską (societas europea) — Airbus Group SE — i nadal pozostanie zarejestrowana w Holandii. Zarówno zmiana nazwy na Airbus Group N.V. jak i zmiana statusu prawnego zostaną zatwierdzone podczas walnych zebrań akcjonariuszy spółki, odpowiednio w maju 2014 i w maju 2015 roku.

Airbus Group jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, obronnym, systemów bezpieczeństwa i usługach związanych z tymi dziedzinami. W 2012 roku EADS a obecnie Grupa Airbus, obejmująca Airbus, Airbus Helicopters i Airbus Defence and Space, osiągnęła przychody 56,5 miliarda € i zatrudniała ponad 140 tysięcy pracowników.

Źródło: http://airbusdefenceandspace.com/about-us/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń