Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Operator sieci VIRVE rozpoczyna testy Tactilon Agnet

Operator sieci VIRVE rozpoczyna testy Tactilon Agnet

Firma Airbus Defence and Space i Suomen Erillisverkot (Grupa Narodowe Sieci Bezpieczeństwa), operator fińskiej sieci VIRVE rozpoczną pilotażowe wdrożenie aplikacji na smartfony Tactilon Agnet. Będzie to pierwsza demonstracja jednolitej i bezpiecznej integracji ogólnokrajowej sieci łączności radiowej TETRA z aplikacją Tactilon Agnet (dawniej TSA) firmy Airbus.

Celem pilotażu jest potwierdzenie komplementarności komunikacji grupowej za pomocą Tactilon Agnet z łącznością o krytycznym znaczeniu realizowaną poprzez system TETRA. Test zostanie poprowadzony w standardowych warunkach w jakich funkcjonuje sieć VIRVE i potrwa do końca 2016 roku. W tym czasie użytkownicy będą korzystać równolegle z VIRVE i publicznych sieci szerokopasmowych LTE.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że Erillisverkot zdecydowała się rozpocząć testy Tactilon Agnet”, powiedział Olivier Koczan, szef działu Secure Land Communications w Airbus Defence and Space. „Fakt uczestnictwa w nich użytkowników VIRVE to ważny krok w rozwoju tej nowej technologii, dostosowanej do zwiększających się potrzeb w zakresie komunikacji grupowej z funkcjami multimedialnymi”.

Aplikacja Tactilon Agnet pozwala użytkownikom wykonywać natychmiastowe wywołania grupowe i wysyłać wiadomości tekstowe posiadaczom radiotelefonów TETRA. Operator VIRVE ma nadzieję, że dzięki takiej funkcjonalności będzie mógł świadczyć usługi znacznie szerszemu gronu agencji rządowych i innych organizacji wykonujących zadania o krytycznym znaczeniu. Rozszerzając swoje portfolio, Erillisverkot zamierza przyciągnąć nowych użytkowników, powiększając tym samym liczbę abonentów VIRVE i stwarzając sobie nowe perspektywy biznesowe.

Fińskie organizacje bezpieczeństwa publicznego od 1998 roku korzystają z ogólnokrajowej sieci TETRA zbudowanej przez firmę Airbus Defence and Space. W 2015 roku Airbus Defence and Space wyposażyła Erillisverkot w rozwiązanie Tactilon Secure MVNO. Jest to wysoce niezawodna i bezpieczna łączność szerokopasmową w modelu wirtualnego operatora sieci komórkowej, bazująca na komercyjnych sieciach LTE.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń