Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Operator sieci VIRVE rozpoczyna testy Tactilon Agnet

Operator sieci VIRVE rozpoczyna testy Tactilon Agnet

Firma Airbus Defence and Space i Suomen Erillisverkot (Grupa Narodowe Sieci Bezpieczeństwa), operator fińskiej sieci VIRVE rozpoczną pilotażowe wdrożenie aplikacji na smartfony Tactilon Agnet. Będzie to pierwsza demonstracja jednolitej i bezpiecznej integracji ogólnokrajowej sieci łączności radiowej TETRA z aplikacją Tactilon Agnet (dawniej TSA) firmy Airbus.

Celem pilotażu jest potwierdzenie komplementarności komunikacji grupowej za pomocą Tactilon Agnet z łącznością o krytycznym znaczeniu realizowaną poprzez system TETRA. Test zostanie poprowadzony w standardowych warunkach w jakich funkcjonuje sieć VIRVE i potrwa do końca 2016 roku. W tym czasie użytkownicy będą korzystać równolegle z VIRVE i publicznych sieci szerokopasmowych LTE.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że Erillisverkot zdecydowała się rozpocząć testy Tactilon Agnet”, powiedział Olivier Koczan, szef działu Secure Land Communications w Airbus Defence and Space. „Fakt uczestnictwa w nich użytkowników VIRVE to ważny krok w rozwoju tej nowej technologii, dostosowanej do zwiększających się potrzeb w zakresie komunikacji grupowej z funkcjami multimedialnymi”.

Aplikacja Tactilon Agnet pozwala użytkownikom wykonywać natychmiastowe wywołania grupowe i wysyłać wiadomości tekstowe posiadaczom radiotelefonów TETRA. Operator VIRVE ma nadzieję, że dzięki takiej funkcjonalności będzie mógł świadczyć usługi znacznie szerszemu gronu agencji rządowych i innych organizacji wykonujących zadania o krytycznym znaczeniu. Rozszerzając swoje portfolio, Erillisverkot zamierza przyciągnąć nowych użytkowników, powiększając tym samym liczbę abonentów VIRVE i stwarzając sobie nowe perspektywy biznesowe.

Fińskie organizacje bezpieczeństwa publicznego od 1998 roku korzystają z ogólnokrajowej sieci TETRA zbudowanej przez firmę Airbus Defence and Space. W 2015 roku Airbus Defence and Space wyposażyła Erillisverkot w rozwiązanie Tactilon Secure MVNO. Jest to wysoce niezawodna i bezpieczna łączność szerokopasmową w modelu wirtualnego operatora sieci komórkowej, bazująca na komercyjnych sieciach LTE.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń