Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Tactilion Agnet umożliwia bezpieczną wymianę informacji służbom ratowniczym Włoch i Austrii

Airbus Tactilion Agnet umożliwia bezpieczną wymianę informacji służbom ratowniczym Włoch i Austrii

Airbus umożliwia profesjonalistom europejskim na elastyczne wykorzystanie przygranicznych sieci radiokomunikacyjnych. Tactilion Agnet umożliwia bezpieczną wymianę informacji służbom ratowniczym Włoch i Austrii pomiędzy regionami Bolzano – Tyrol Południowy.

Po raz pierwszy narzędzie wspierające współpracę Tactilion Agnet zostało wykorzystane do zabezpieczenia szerokopasmowej komunikacji transgranicznej służbom ratownictwa. Strażacy, ratownicy i personel medyczny regionu autonomicznego Bolzano – Tyrol Południowy zyskali dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu Airbusa pewną i zabezpieczoną łączność głosową, a także  transmisję danych wraz z geolokalizacją.

Ta technologia pozwala zespołom ratowniczym przyspieszyć akcję ratowniczą tak w obrębie, jak i poza Tyrolem Południowym. Przykładowo, dzięki systemowi Tactilion Agnet komunikacja podczas transportu pacjentów z Bolzano (Włochy) do Insbruku (Austria) może się odbywać w sposób bezprzerwowy. Zespoły ratownicze są w ciągłym kontakcie ze swoimi kolegami i centralą w Tyrolu Południowym, co wcześniej nie było możliwe.

Niezależnie od tego czy personel ratowniczy porusza się w obrębie regionu lub poza jego granicami, platforma komunikacyjna pracuje globalnie, zwłaszcza na rzecz operacji specjalnych. To dające się łatwo dostosować do bieżących potrzeb centrum wymiany informacji, w połączeniu z regionalną siecią radiokomunikacyjną Tyrolu Południowego, oparto o najnowszą technologię Airbusa – TETRA w wersji 7.0 z wykorzystaniem protokołu IP. W połączeniu z komercyjnymi sieciami LTE umożliwia ono pełną komunikację w czasie rzeczywistym. Dzięki temu zespoły zadaniowe i specjaliści mają możliwość kontaktu z ratownikami na całym świecie.

„Tyrol Południowy znalazł się wśród pierwszych regionów, w których aplikacja Tactilon Agnet została w pełni wdrożona. To elastyczne rozwiązanie oparto o nową regionalną sieć Tetra i z całą pewnością jest to pierwszorzędne narzędzie pracy,” powiedział Markus Rauch, koordynator służby radiowej autonomicznej prowincji Bolzano. „Dzięki Tactilion Agnet nasz przepływ informacji działa profesjonalnie i w pełni bezpiecznie”.

Za pośrednictwem Tactilion Agnet użytkownicy sieci radiokomunikacyjnej Tyrolu Południowego są w stanie szybko, oraz bezpiecznie zintegrować ekspertów i pozostałe wsparcie do sieci komunikacyjnej bazującej na Tetrze, nawet jeśli osoby te dysponują jedynie smartfonami  z dostępem do komercyjnej sieci szerokopasmowego Internetu.

Holger Hartwig, menedżer ds. klientów kluczowych w dziale Secure Land Communications Airbusa stwierdził: „Wdrożenie nowego oprogramowania dla TETRY daje podwaliny pod przyszłe aplikacje. Dzięki narzędziom wsparcia współpracy Tactilion Agnet Tyrol Południowy stał się użytkownikiem jednej z najnowocześniejszych na świecie sieci hybrydowych opartych o TETRĘ.”

Źródło i Fot: securelandcommunications.com

 

O firmie Airbus

Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2018 wygenerował przychody w wysokości 64 miliardów Euro i zatrudnia około 134 000 pracowników. Airbus oferuje najbardziej wszechstronną gamę samolotów pasażerskich. Airbus jest również europejskim liderem dostarczającym latające cysterny, samoloty bojowe, transportowe i misyjne, a także jedną z wiodących firm kosmicznych na świecie. W branży helikopterów Airbus zapewnia najbardziej wydajne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.


O Secure Land Communications
Secure Land Communications (SLC), działająca w ramach firmy Airbus, oferuje zaawansowane rozwiązania profesjonalnej łączności radiowej dla bezpieczeństwa publicznego, obronności, transportu oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Portfolio firmy oparte na technologiach TETRA, Tetrapol oraz technologiach szerokopasmowych obejmuje infrastrukturę, urządzenia abonenckie, aplikacje i powiązane usługi. Secure Land Communication jako wiodący międzynarodowy gracz na rynku rozwiązań PMR (Professional Mobile Radio), posiada klientów w ponad 80 krajach i zatrudnia około 1150 pracowników w 17 krajach świata.

 

 

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń