Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Fiński dostawca energii dołączy do sieci VIRVE

Fiński dostawca energii dołączy do sieci VIRVE

Należąca do Helen Group spółka Helsingin Energia i Suomen Virveverkko Oy, operator fińskiej sieci TETRA VIRVE, podpisali porozumienie na mocy którego sygnał sieci HelenNet będzie nadawany na częstotliwości wykorzystywanej przez VIRVE. W ten sposób zasięg VIRVE zostanie rozszerzony na około 56 km tuneli i inne obiekty należące do Helsingin Energia.

Jest to wspólny projekt Helsingin Energia, Suomen Virveverkko i fińskiej Narodowej Agencji Zaopatrzenia Kryzysowego (Huoltovarmuuskeskus) powołany w celu wprowadzenia Helen Group do sieci VIRVE. Jednym z zadań, jakie będą w jego ramach realizowane jest zweryfikowanie, czy VIRVE dysponuje odpowiednią pojemnością, aby sprostać rosnącej liczbie użytkowników. Z sieci HelenNet obecnie korzysta ok. 1500 abonentów telefonicznych rozsianych po całych Helsinkach. W wyniku analizy natężenia ruchu wiadomości w sieci VIRVE i wyliczeń pojemności stwierdzono, że sieć jest w stanie obsłużyć tych abonentów.

„Przejście na sieć VIRVE jest spójne z naszą obecną strategią ICT i poprawi bezpieczeństwo pracy w tunelach oraz zagwarantuje efektywną komunikację z przełożonymi znajdującymi się na powierzchni. Będziemy kontynuować naszą współpracę z naziemną siecią HelenNet do 2015 roku, aby dać naszym obecnym zewnętrznym klientom wystarczająco dużo czasu na przejście na nową usługę łączności,” wyjaśnił Pekka Manninen, dyrektor zarządzający Helsingin Energia.

Sieć VIRVE jest współużytkowana przez: policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe, straż graniczną, obronę cywilną, wojsko, służby celne, straż więzienną, służby pomocy socjalnej, lotnictwo cywilne itp. W sytuacjach kryzysowych na bazie jednolitej sieci TETRA możliwe jest współdziałanie wszystkich służb na obszarze całego kraju, bez względu na to, gdzie dane zdarzenie nastąpi. Ponadto, co jest bardzo istotne, fińska sieć TETRA jest ściśle zintegrowana z systemem telefonu alarmowego 112. W modelu fińskim to operator telefonu 112 jest odpowiedzialny za koordynację danej akcji ratowniczej, która dotyczy przyjętego przez niego zgłoszenia. W tym celu posiada na swoim biurku aplikację dyspozytora radiowego sieci TETRA i ma wgląd do grup w sieci oraz własny radiotelefon, dzięki czemu dysponuje pewną i bezpośrednią łącznością ze służbami w terenie oraz z innymi centrami telefonu 112. Operatorem sieci VIRVE jest wydzielona i należąca do rządu firma State Security Networks Ltd (Państwowe Sieci Bezpieczeństwa Sp. z o.o.). Dostawcą infrastruktury TETRA dla sieci VIRVE jest firma Airbus Defence& Space (dawniej Cassidian).

Źródło: www.virve.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń