Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Vattenfall Europe Mining kolejny raz wybrał łączność Airbus

Vattenfall Europe Mining kolejny raz wybrał łączność Airbus

Koncern Vattenfall Europe Mining AG, mający siedzibę w niemieckim Chociebużu (Cottbus), postanowił zmodernizować swoją sieć łączności radiowej TETRA. Inwestycję zrealizował PBIT GmbH, lokalny dystrybutor VAR firmy Airbus Defence and Space.

Modernizacja objęła infrastrukturę sieci – dwie centrale cyfrowe zostały wymienione na nowe, DXT3 firmy Airbus Defence and Space. Sieć, zawierająca 26 stacji bazowych i obsługująca ponad 3000 użytkowników, zyskała dzięki temu pełną redundancję. Jednocześnie zaktualizowano oprogramowanie systemowe – do najnowszej wersji 7.0. Sieć należąca do Vattenfall stała się tym samym pierwszą na świecie instalacją TETRA pracującą z najnowszym oprogramowaniem firmy Airbus Defence and Space.

Zmodernizowany system wspiera teraz funkcje takie, jak dual homing, czyli jednoczesną współpracę z dwoma centralami. Niektóre ze stacji bazowych zostały ponadto wyposażone w łącza IP, zwiększające elastyczność architektury systemu oraz ułatwiające jego unowocześnianie w przyszłości, szczególnie w zakresie szybkiej transmisji danych i płynnej migracji do technologii łączności szerokopasmowej.

Vattenfall jest właścicielem i operatorem pięciu kopalń odkrywkowych węgla brunatnego i trzech elektrowni węglowych położonych w regionie Łużyc. Osiem lat temu spółka zdecydowała się zbudować w tych lokalizacjach bezpieczną i niezależną sieć TETRA opartą o rozwiązania firmy Airbus Defence and Space. Taka sieć łączności jest niezwykle potrzebna w sprawnym zarządzaniu kopalniami oraz elektrowniami, a także kierowaniu i monitorowaniu transportu węgla drogą kolejową.

“Przez wiele lat współpracowaliśmy z naszym partnerem systemowym i dystrybutorem, firmą Airbus Defence and Space, pomyślnie finalizując liczne przedsięwzięcia związane z łącznością analogową i cyfrową. Obecny projekt, z uwagi na swoją złożoność, stanowił jednak szczególne wyzwanie. Dzięki pomyślnej współpracy z firmą Airbus Defence and Space udało się nam osiągnąć pożądane rezultaty”, powiedział Ronald Bronk, dyrektor generalny PBIT GmbH.

“W górnictwie mamy doczynienia z ciągle zmieniającymi się warunkami środowiskowymi i warunkami pracy. Z tego powodu potrzebujemy szczególnie niezawodnych, bezpiecznych i solidnych narzędzi łączności”, wyjaśnił Uwe Urbanek, szef ds. technologii informatycznych i komunikacyjnych w Vattenfall Europe Mining AG. “Używamy cyfrowej łączności TETRA jako głównego środka łączności dla potrzeb naszych procesów produkcyjnych. Modernizacja i rozszerzenie naszej sieci zagwarantuje bezpieczną pracę na kolejne 10 lat”.

“Jesteśmy zadowoleni z faktu, że Vattenfall po raz kolejny obdarzył nas zaufaniem, wybierając naszą technologię. Płynną migrację tego systemu łączności można porównać do operacji na otwartym sercu. Była ona możliwa dzięki intensywnej współpracy PBIT GmbH z naszymi ekspertami w Ulm, Sulzbachu, Berlinie i Jyväskylä oraz ogromnemu nakładowi pracy”, powiedział Markus Kolland, szef działu Secure Land Communications w niemieckiej filii Airbus Defence and Space.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń