Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Vattenfall Europe Mining kolejny raz wybrał łączność Airbus

Vattenfall Europe Mining kolejny raz wybrał łączność Airbus

Koncern Vattenfall Europe Mining AG, mający siedzibę w niemieckim Chociebużu (Cottbus), postanowił zmodernizować swoją sieć łączności radiowej TETRA. Inwestycję zrealizował PBIT GmbH, lokalny dystrybutor VAR firmy Airbus Defence and Space.

Modernizacja objęła infrastrukturę sieci – dwie centrale cyfrowe zostały wymienione na nowe, DXT3 firmy Airbus Defence and Space. Sieć, zawierająca 26 stacji bazowych i obsługująca ponad 3000 użytkowników, zyskała dzięki temu pełną redundancję. Jednocześnie zaktualizowano oprogramowanie systemowe – do najnowszej wersji 7.0. Sieć należąca do Vattenfall stała się tym samym pierwszą na świecie instalacją TETRA pracującą z najnowszym oprogramowaniem firmy Airbus Defence and Space.

Zmodernizowany system wspiera teraz funkcje takie, jak dual homing, czyli jednoczesną współpracę z dwoma centralami. Niektóre ze stacji bazowych zostały ponadto wyposażone w łącza IP, zwiększające elastyczność architektury systemu oraz ułatwiające jego unowocześnianie w przyszłości, szczególnie w zakresie szybkiej transmisji danych i płynnej migracji do technologii łączności szerokopasmowej.

Vattenfall jest właścicielem i operatorem pięciu kopalń odkrywkowych węgla brunatnego i trzech elektrowni węglowych położonych w regionie Łużyc. Osiem lat temu spółka zdecydowała się zbudować w tych lokalizacjach bezpieczną i niezależną sieć TETRA opartą o rozwiązania firmy Airbus Defence and Space. Taka sieć łączności jest niezwykle potrzebna w sprawnym zarządzaniu kopalniami oraz elektrowniami, a także kierowaniu i monitorowaniu transportu węgla drogą kolejową.

“Przez wiele lat współpracowaliśmy z naszym partnerem systemowym i dystrybutorem, firmą Airbus Defence and Space, pomyślnie finalizując liczne przedsięwzięcia związane z łącznością analogową i cyfrową. Obecny projekt, z uwagi na swoją złożoność, stanowił jednak szczególne wyzwanie. Dzięki pomyślnej współpracy z firmą Airbus Defence and Space udało się nam osiągnąć pożądane rezultaty”, powiedział Ronald Bronk, dyrektor generalny PBIT GmbH.

“W górnictwie mamy doczynienia z ciągle zmieniającymi się warunkami środowiskowymi i warunkami pracy. Z tego powodu potrzebujemy szczególnie niezawodnych, bezpiecznych i solidnych narzędzi łączności”, wyjaśnił Uwe Urbanek, szef ds. technologii informatycznych i komunikacyjnych w Vattenfall Europe Mining AG. “Używamy cyfrowej łączności TETRA jako głównego środka łączności dla potrzeb naszych procesów produkcyjnych. Modernizacja i rozszerzenie naszej sieci zagwarantuje bezpieczną pracę na kolejne 10 lat”.

“Jesteśmy zadowoleni z faktu, że Vattenfall po raz kolejny obdarzył nas zaufaniem, wybierając naszą technologię. Płynną migrację tego systemu łączności można porównać do operacji na otwartym sercu. Była ona możliwa dzięki intensywnej współpracy PBIT GmbH z naszymi ekspertami w Ulm, Sulzbachu, Berlinie i Jyväskylä oraz ogromnemu nakładowi pracy”, powiedział Markus Kolland, szef działu Secure Land Communications w niemieckiej filii Airbus Defence and Space.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń