Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Usługa TETRA Messanger w brytyjskim ratownictwie medycznym

Usługa TETRA Messanger w brytyjskim ratownictwie medycznym

North West Ambulance Service (NWAS), służba ratownictwa medycznego działająca w północno-zachodnim rejonie Wielkiej Brytanii jako pierwsza skorzystała z usługi TETRA Messenger świadczonej przez brytyjskiego operatora Airwave. Po pomyślnych testach przeprowadzonych w drugiej połowie 2011 roku, NWAS zamówiła usługę na okres trzech lat oraz złożyła wstępne zamówienie na 330 urządzeń.

TETRA-Messenger-Oelmann-pager-small.jpg

TETRA Messenger to bezpieczne i niezawodne rozwiązanie umożliwiające dwukierunkowe przesyłanie wiadomości tekstowych i powiadomień alarmowych poprzez zabezpieczoną sieć TETRA firmy Airwave. Funkcja lokalizacji GPS pozwala dyspozytorom na określanie położenia członków zespołów ratunkowych i bardziej efektywne zarządzanie zasobami podczas akcji.

„Urządzenie jest nieskomplikowane i łatwe w użytkowaniu, daje też użytkownikom możliwość wstępnego zdefiniowania 40 wiadomości tekstowych. W przeszłości, nasi ratownicy nie byli w stanie zareagować w sytuacji, gdy nie znaliśmy ich położenia i nie wiedzieliśmy, jakimi zasobami ludzkimi dysponujemy.” powiedział Ray Lunt, dyrektor programowy NWAS.

Wstępnie zaprogramowane komunikaty mogą być łatwo zintegrowane w istniejących centrach dyspozytorskich, dając operatorom dostęp do bieżących aktualizacji. „Jest to solidne urządzenie do komunikacji tekstowej oferujące dodatkowo zwrotne potwierdzenie odbioru,” dodał David Sangster, kierownik usług Airwave na terenie Wielkiej Brytanii. „To pierwszy na świecie taki system. Ma on znaczną przewagę nad analogowymi systemami przywoławczymi.” TETRA Messenger firmy Airwave został nominowany do tegorocznej Nagrody TETRA w kategorii „Najlepsze innowacje TETRA”. Ceremonia wręczenia odbyła się w marcu w londyńskim hotelu Savoy.

Źródło: https://www.airwavesolutions.co.uk/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń