Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Usługa TETRA Messanger w brytyjskim ratownictwie medycznym

Usługa TETRA Messanger w brytyjskim ratownictwie medycznym

North West Ambulance Service (NWAS), służba ratownictwa medycznego działająca w północno-zachodnim rejonie Wielkiej Brytanii jako pierwsza skorzystała z usługi TETRA Messenger świadczonej przez brytyjskiego operatora Airwave. Po pomyślnych testach przeprowadzonych w drugiej połowie 2011 roku, NWAS zamówiła usługę na okres trzech lat oraz złożyła wstępne zamówienie na 330 urządzeń.

TETRA-Messenger-Oelmann-pager-small.jpg

TETRA Messenger to bezpieczne i niezawodne rozwiązanie umożliwiające dwukierunkowe przesyłanie wiadomości tekstowych i powiadomień alarmowych poprzez zabezpieczoną sieć TETRA firmy Airwave. Funkcja lokalizacji GPS pozwala dyspozytorom na określanie położenia członków zespołów ratunkowych i bardziej efektywne zarządzanie zasobami podczas akcji.

„Urządzenie jest nieskomplikowane i łatwe w użytkowaniu, daje też użytkownikom możliwość wstępnego zdefiniowania 40 wiadomości tekstowych. W przeszłości, nasi ratownicy nie byli w stanie zareagować w sytuacji, gdy nie znaliśmy ich położenia i nie wiedzieliśmy, jakimi zasobami ludzkimi dysponujemy.” powiedział Ray Lunt, dyrektor programowy NWAS.

Wstępnie zaprogramowane komunikaty mogą być łatwo zintegrowane w istniejących centrach dyspozytorskich, dając operatorom dostęp do bieżących aktualizacji. „Jest to solidne urządzenie do komunikacji tekstowej oferujące dodatkowo zwrotne potwierdzenie odbioru,” dodał David Sangster, kierownik usług Airwave na terenie Wielkiej Brytanii. „To pierwszy na świecie taki system. Ma on znaczną przewagę nad analogowymi systemami przywoławczymi.” TETRA Messenger firmy Airwave został nominowany do tegorocznej Nagrody TETRA w kategorii „Najlepsze innowacje TETRA”. Ceremonia wręczenia odbyła się w marcu w londyńskim hotelu Savoy.

Źródło: https://www.airwavesolutions.co.uk/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń