Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w biuletynie e-Terroryzm.pl

TETRA w biuletynie e-Terroryzm.pl

W najnowszym wydaniu internetowego biuletynu Instytutu Studiów nad Terroryzmem „e-Terroryzm.pl” pojawił się obszerny artykuł pt: „TETRA – łączność o znaczeniu krytycznym”, autorstwa Tobiasza Małysa. Cytując poniżej fragmenty zachęcamy do zapoznania się z całością opracowania. Autor porusza bardzo istotne kwestie niezawodności systemów pracujących w standardzie TETRA.

„W akcji ratowniczej oprócz doskonałego przygotowania, wyszkolenia oraz sprzętu, niezbędna jest sprawna komunikacja. Wymagana jest ona zarówno na miejscu zdarzenia, pomiędzy jednostkami konkretnej służby jak i z innymi służbami. Potrzeby dobrej komunikacji widać szczególnie, gdy w akcji biorą udział różne służby, zwłaszcza z różnych rejonów państwa. Podczas zamachów na Metro w Madrycie (11 marca 2004 r.) sieć telefonii komórkowej GSM bardzo szybko została przeciążona natłokiem komunikacyjnym i nie działała przez kolejne 8 godzin. W tym czasie to właśnie system TETRA obsługiwał łączność zarządzania kryzysowego, realizując ponad 180 000 połączeń służb prowadzących akcję ratowniczą.”

„Oparty na standardzie TETRA system komunikacji AIRWAVE zdał także egzamin po eksplozjach w Londynie 7 lipca 2005 r. Również gdy w 2008 roku doszło do wielkiej awarii elektryczności w Szczecinie, to właśnie niezależny od telefonii komórkowej system TETRA umożliwiał zintegrowaną łączność służbom ratunkowym – wszystkie najważniejsze służby wykorzystywały wspólny kanał działania. Na czym opiera się zatem i co umożliwia ten system komunikacji radiowej?”

Zachęcamy do pobrania PDF pdf-icon_small.pnge-terroryzm_2013-01.pdf

Źródło: http://e-terroryzm.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń