Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Turbiny wiatrowe zasilają brytyjską sieć TETRA

Turbiny wiatrowe zasilają brytyjską sieć TETRA

Airwave, operator brytyjskiej ogólnokrajowej sieci TETRA o tej samej nazwie, zainstalował trzy turbiny wiatrowe służące zasilaniu stacji bazowych w Szkocji. Ponadto planowana jest instalacja turbin w kolejnych 20 lokalizacjach, w ramach trwającej modernizacji zasilania sieci.

Trzy 2,5-kilowatowe turbiny Antaris firmy Braun Windturbinen zostały zainstalowane przez firmę Harringtons i uruchomione w końcu czerwca zeszłego roku. Do tej pory zdążyły już wygenerować znaczne oszczędności w kosztach operacyjnych. Do tej pory trzy szkockie stacje bazowe Airwave były zasilane wyłącznie przez generatory dieslowskie z racji swojej odległej lokalizacji i braku dostępu do sieci elektrycznej.

“Sprawdziliśmy szereg różnych rozwiązań zasilania ze źródeł odnawialnych,” powiedział Martin Benké, dyrektor operacyjny Airwave. “Każdy produkt był testowany pod obciążeniem, zgodnie z naszymi wyśrubowanymi wymaganiami dotyczącymi trwałości, odnawialności oraz wymaganej konserwacji.”

Wraz z nowymi turbinami zostały zainstalowane generatory prądu pracujące na LPG. W odróżnieniu od dieslowskich, są one uruchamiane tylko okresowo, co pozwoliło zredukować koszty operacyjne stacji bazowych o 60 procent.

“Obliczyliśmy, że generatory są teraz włączone jedynie przez 2–3 procent czasu, zamiast pracować nieustannie. To daje dodatkowe, długoterminowe oszczędności na kosztach konserwacji,” dodał Benké.

W celu wydłużenia żywotności akumulatorów i zapobiegania ich przeładowaniu, każda stacja bazowa została również wyposażona w wysokopojemne akumulatory litowe, które zostały zintegrowane z systemem sterującym pracą generatorów.

“We wszystkich trzech lokalizacjach prowadzimy bieżące testy mające dalej poprawiać opłacalność tego rozwiązania,” powiedział Benké. “Ponadto, analizujemy kolejne 20 lokalizacji oceniając, czy nadają się one do przejścia na turbiny wiatrowe.”

Źródło: www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń