Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Unieważnienie przetargu-Niezrozumiała decyzja

Unieważnienie przetargu-Niezrozumiała decyzja

Na portalu wyborcza.biz w artykule Przemysława Poznańskiego, czytamy opinię ekspertów na temat unieważnienia przetargu na Tetrę.

„- Niezrozumiała decyzja – ocenia Wiesław Paluszyński, prezes Trusted Information Consulting i członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego. – Pierwszy etap przetargu już się zakończył i w ciągu kilku dni można by rozpisać drugi etap oraz szybko wyłonić wykonawcę – zaznacza.”

 

Dalej czytamy: „Podobnie rozczarowany jest Dariusz Bogucki, ekspert z European and Financial Consulting: – Z problemem zbudowania systemu łączności dla służb poradziły sobie znacznie mniejsze kraje, jak Łotwa czy Litwa. Bo rozumieją, że ten system jest niezbędny. Dziś w Polsce nie ma systemu dla służb ratunkowych i kryzysowych, który obejmowałby cały kraj, a działające systemy szczątkowe i tak nie pozwalają na połączenie się ze strażą pożarną czy pogotowiem – tłumaczy Bogucki.”

Co dalej?

„- Rozpiszemy nowy przetarg, w którym oferenci będą mogli m.in. zaproponować systemy korzystające albo z własnej infrastruktury, albo z infrastruktury telefonu ratunkowego 112. Ponieważ nie mamy pieniędzy, wiec będziemy za niego płacić np. w systemie leasingu – tłumaczy nam Kołodziejczyk. I zapewnia, że systemem objęte zostaną w pierwszej kolejności miasta organizujące u siebie mecze mistrzostw w piłce nożnej Euro 2012.”

Naszym czytelnikom przypominam o istnieniu Rekomendacji Schengen odnośnie systemów radiowych dla służb bezpieczeństwa publicznego.

Źródło – czytaj całość:  Tetra: przetarg od nowa. Ale system ma być gotowy na Euro 2012

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń