Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Brak protestów w przetargu na OCSŁR-1

Brak protestów w przetargu na OCSŁR-1

 

(CPI MSWiA) Centrum Projektów Informatycznych MSWiA informuje, że 25 sierpnia 2010 r. upłynął termin na wnoszenie odwołań odnośnie do treści ogłoszenia na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie pierwszego etapu Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej. Do siedziby zamawiającego nie złożono żadnego odwołania.

 

Celem projektu jest podwyższenie sprawności działania służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa obywateli oraz walkę z klęskami żywiołowymi lub aktami terrorystycznymi poprzez wzrost efektywności ich współdziałania, zarówno w wymiarze wewnętrznym, jak i w ramach transgranicznej współpracy krajów UE.

Budowa Ogólnopolskiego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej jest pierwszym w polskiej administracji publicznej przykładem integracji systemów teleinformatycznych na tak dużą skalę. System ma nie tylko usprawnić działanie służb, lecz także znacznie zredukować koszta akcji ratunkowych. – Parę tygodni temu służby ratownicze miały poważne kłopoty z koordynacją łączności w czasie powodzi w Bogatyni – przypomina Marek Grajek, Zastępca Dyrektora Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Gdyby służby polskie, czeskie i niemieckie miały do dyspozycji zintegrowane systemy, akcja ratownicza byłaby skuteczniejsza.

Postępowanie związane jest z realizacją celów projektu współfinansowanego w ramach 7. osi Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 14 września 2010 r. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdują się na stronie CPI MSWiA w zakładce zamówienia publiczne.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń