Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Brak protestów w przetargu na OCSŁR-1

Brak protestów w przetargu na OCSŁR-1

 

(CPI MSWiA) Centrum Projektów Informatycznych MSWiA informuje, że 25 sierpnia 2010 r. upłynął termin na wnoszenie odwołań odnośnie do treści ogłoszenia na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie pierwszego etapu Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej. Do siedziby zamawiającego nie złożono żadnego odwołania.

 

Celem projektu jest podwyższenie sprawności działania służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa obywateli oraz walkę z klęskami żywiołowymi lub aktami terrorystycznymi poprzez wzrost efektywności ich współdziałania, zarówno w wymiarze wewnętrznym, jak i w ramach transgranicznej współpracy krajów UE.

Budowa Ogólnopolskiego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej jest pierwszym w polskiej administracji publicznej przykładem integracji systemów teleinformatycznych na tak dużą skalę. System ma nie tylko usprawnić działanie służb, lecz także znacznie zredukować koszta akcji ratunkowych. – Parę tygodni temu służby ratownicze miały poważne kłopoty z koordynacją łączności w czasie powodzi w Bogatyni – przypomina Marek Grajek, Zastępca Dyrektora Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Gdyby służby polskie, czeskie i niemieckie miały do dyspozycji zintegrowane systemy, akcja ratownicza byłaby skuteczniejsza.

Postępowanie związane jest z realizacją celów projektu współfinansowanego w ramach 7. osi Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 14 września 2010 r. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdują się na stronie CPI MSWiA w zakładce zamówienia publiczne.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń