Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze MSWiA rozważa różne scenariusze w sprawie przetargu na OCSŁR

MSWiA rozważa różne scenariusze w sprawie przetargu na OCSŁR

(PAP) Warszawa, Polska Agencja Prasowa informuje, że  MSWiA rozważa obecnie różne scenariusze w sprawie przetargu na Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej (OSCŁR) – poinformował PAP Piotr Kołodziejczyk, podsekretarz stanu w MSWiA.

„Rozważamy różne scenariusze, gdyż nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której polskie służby ratownicze pozbawione będą łączności między sobą. Nie ukrywamy, że odwołania do KIO, związane z tym przetargiem, wydłużają proces realizacji Ogólnopolskiego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej” – powiedział PAP Kołodziejczyk, pytany, czy rozważane jest unieważnienie przetargu na OCSŁR.

 

Jak informowaliśmy wcześniej, CPI MSWiA na początku listopada zaprosiło do złożenia ofert w drugim etapie przetargu OCSŁR następujące firmy: konsorcjum Siemens IT Solutions and Services, konsorcjum Thales Communications i Thales Rail Signalling Solutions, konsorcjum Alcatel-Lucent Polska i Selex Communications oraz konsorcjum Motorola Polska i Motorola Polska Elektronics.

Cztery konsorcja złożyły do KIO odwołania od decyzji CPI MSWiA w tej sprawie. KIO uwzględniła odwołania EADS i ATM, Motoroli oraz konsorcjum Alcatel-Lucent i nakazała zamawiającemu powtórzenie oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Projekt OCSŁR ma na celu stworzenie nowoczesnej, bezprzewodowej platformy komunikacyjnej zapewniającej sprawną i bezpieczną wymianę informacji pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi na terenie RP za bezpieczeństwo i ratownictwo. Funkcjonalność platformy ma umożliwić wymianę korespondencji głosowej, jak również mobilny i bezpieczny dostęp do zasobów bazodanowych, w tym danych SIS. W oparciu o wdrożone rozwiązanie możliwe będzie zapewnienie nowoczesnych stanowisk dowodzenia/kierowania posiadających gwarantowaną komunikację z siłami zlokalizowanymi bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

OCSŁR to jeden z największych tegorocznych projektów teleinformatycznych. Jego wartość szacowana jest na około 0,5 mld zł.

Źródło: PAP

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń