Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze MSWiA rozważa różne scenariusze w sprawie przetargu na OCSŁR

MSWiA rozważa różne scenariusze w sprawie przetargu na OCSŁR

(PAP) Warszawa, Polska Agencja Prasowa informuje, że  MSWiA rozważa obecnie różne scenariusze w sprawie przetargu na Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej (OSCŁR) – poinformował PAP Piotr Kołodziejczyk, podsekretarz stanu w MSWiA.

„Rozważamy różne scenariusze, gdyż nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której polskie służby ratownicze pozbawione będą łączności między sobą. Nie ukrywamy, że odwołania do KIO, związane z tym przetargiem, wydłużają proces realizacji Ogólnopolskiego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej” – powiedział PAP Kołodziejczyk, pytany, czy rozważane jest unieważnienie przetargu na OCSŁR.

 

Jak informowaliśmy wcześniej, CPI MSWiA na początku listopada zaprosiło do złożenia ofert w drugim etapie przetargu OCSŁR następujące firmy: konsorcjum Siemens IT Solutions and Services, konsorcjum Thales Communications i Thales Rail Signalling Solutions, konsorcjum Alcatel-Lucent Polska i Selex Communications oraz konsorcjum Motorola Polska i Motorola Polska Elektronics.

Cztery konsorcja złożyły do KIO odwołania od decyzji CPI MSWiA w tej sprawie. KIO uwzględniła odwołania EADS i ATM, Motoroli oraz konsorcjum Alcatel-Lucent i nakazała zamawiającemu powtórzenie oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Projekt OCSŁR ma na celu stworzenie nowoczesnej, bezprzewodowej platformy komunikacyjnej zapewniającej sprawną i bezpieczną wymianę informacji pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi na terenie RP za bezpieczeństwo i ratownictwo. Funkcjonalność platformy ma umożliwić wymianę korespondencji głosowej, jak również mobilny i bezpieczny dostęp do zasobów bazodanowych, w tym danych SIS. W oparciu o wdrożone rozwiązanie możliwe będzie zapewnienie nowoczesnych stanowisk dowodzenia/kierowania posiadających gwarantowaną komunikację z siłami zlokalizowanymi bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

OCSŁR to jeden z największych tegorocznych projektów teleinformatycznych. Jego wartość szacowana jest na około 0,5 mld zł.

Źródło: PAP

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń