Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Policja zamraża projekt "TETRA 13 miast". Rozpatrywane są różne scenariusze

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce – donosi serwis RMF FM. Ta decyzja jest pokłosiem poniedziałkowego wyroku sądu, który unieważnił wartą ponad 150 mln zł umowę, zawartą z konsorcjum Motorola Solutions.

Sąd przychylił się do wyroków KIO który nakazywał odrzucenie oferty Motorola Solutions i ponowny wybór z pozostałych ofert. Puls Biznesu poinformował, jako pierwszy, że  choć przetarg na wdrożenie systemu łączności policji nie został formalnie zakończony, „Policja, nie oglądając się na odwołania startujących w nim wykonawców, podpisała umowę z wolnej ręki z Motorolą”.

Po jej podpisaniu zapadły wyroki Krajowej Izby Odwoławczej, dotyczącej anulowania decyzji KGP o unieważnieniu przetargu. Oznacza to, że postępowanie powinno trwać dalej. Kolejny wyrok dotyczył unieważnieniu umowy, pomiędzy KGP a Motorola Solutions. Sąd podkreślił że Policja świadomie naruszyła prawo. Gazeta informuje, że w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił skargę Motoroli na wyrok KIO stwierdzający nieważność umowy na budowę systemu. „Z pełnym naciskiem należy powiedzieć, że wyrok KIO jest ze wszech miar prawidłowy – nie tylko zgodny z przepisami prawa, ale także słuszny i sprawiedliwy. – uzasadniał wyrok sędzia Wiktor Piber.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo że Komenda Główna Policji tymczasowo rezygnuje z dalszego wdrażania systemu TETRA w 13 aglomeracjach. Nie znany jest etap postępu prac systemu, który jest wdrażany od kilku miesięcy. Środki na jego budowę policja miała zaplanowane do końca tego roku. Pieniądze mają zostać przesunięte na inne cele. Jeden z wysokich rangą oficerów Komendy Głównej Policji powiedział reporterowi RMF FM, że aktualnie rozpatrywanych jest kilka scenariuszy, które mają zostać uruchomione dopiero w przyszłym roku. Ostateczna decyzja zapadnie dopiero gdy szefostwo policji przeanalizuje pisemne uzasadnienie sądu, o które wystąpiło.

 

Źródło: RMF FM, Puls Biznesu, RadioTech.pl Fot. Policja

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń