Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Policja zamraża projekt "TETRA 13 miast". Rozpatrywane są różne scenariusze

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce – donosi serwis RMF FM. Ta decyzja jest pokłosiem poniedziałkowego wyroku sądu, który unieważnił wartą ponad 150 mln zł umowę, zawartą z konsorcjum Motorola Solutions.

Sąd przychylił się do wyroków KIO który nakazywał odrzucenie oferty Motorola Solutions i ponowny wybór z pozostałych ofert. Puls Biznesu poinformował, jako pierwszy, że  choć przetarg na wdrożenie systemu łączności policji nie został formalnie zakończony, „Policja, nie oglądając się na odwołania startujących w nim wykonawców, podpisała umowę z wolnej ręki z Motorolą”.

Po jej podpisaniu zapadły wyroki Krajowej Izby Odwoławczej, dotyczącej anulowania decyzji KGP o unieważnieniu przetargu. Oznacza to, że postępowanie powinno trwać dalej. Kolejny wyrok dotyczył unieważnieniu umowy, pomiędzy KGP a Motorola Solutions. Sąd podkreślił że Policja świadomie naruszyła prawo. Gazeta informuje, że w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił skargę Motoroli na wyrok KIO stwierdzający nieważność umowy na budowę systemu. „Z pełnym naciskiem należy powiedzieć, że wyrok KIO jest ze wszech miar prawidłowy – nie tylko zgodny z przepisami prawa, ale także słuszny i sprawiedliwy. – uzasadniał wyrok sędzia Wiktor Piber.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo że Komenda Główna Policji tymczasowo rezygnuje z dalszego wdrażania systemu TETRA w 13 aglomeracjach. Nie znany jest etap postępu prac systemu, który jest wdrażany od kilku miesięcy. Środki na jego budowę policja miała zaplanowane do końca tego roku. Pieniądze mają zostać przesunięte na inne cele. Jeden z wysokich rangą oficerów Komendy Głównej Policji powiedział reporterowi RMF FM, że aktualnie rozpatrywanych jest kilka scenariuszy, które mają zostać uruchomione dopiero w przyszłym roku. Ostateczna decyzja zapadnie dopiero gdy szefostwo policji przeanalizuje pisemne uzasadnienie sądu, o które wystąpiło.

 

Źródło: RMF FM, Puls Biznesu, RadioTech.pl Fot. Policja

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wprowadzić treść komentarza!
Proszę, podaj swoje imię i nazwisko

- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń