Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Policja oficjalnie unieważniła projekt "TETRA 13 miast"

Policja oficjalnie unieważniła projekt „TETRA 13 miast”

Komenda Główna Policji poinformowała o unieważnieniu przetargu na modernizację łączności do systemu TETRA. 30 lipca br. – tuż po godzinie 16:00 – pojawiła się informacja o unieważnieniu na oficjalnej stronie postępowaniaModernizacja policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA„. Potwierdziły się więc nasze przypuszczenia, które opisaliśmy w tym artykule.

Zgodnie z wymienionym w zawiadomieniu o unieważnieniu postępowania artykułem 93 ust. 1 pkt. 1 Prawa Zamówień Publicznych: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:

1)

nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu albo nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającego wykluczeniu, z zastrzeżeniem pkt 2 i 3.

Policja zamierzała do lipca 2020 roku zmodernizować łączność w 13 aglomeracjach miejskich. Przetarg na modernizację policyjnych sieci radiowych do systemu TETRA został ogłoszony 1 września 2018 roku. Do przetargu zgłosiły się trzy konsorcja. W maju 2019 Policja jako najkorzystniejszą wybrała ofertę konsorcjum Motorola Solutions za nieco ponad 152,5 mln zł brutto. Konsorcjum Rohill złożyło w tym przetargu ofertę o wartości niespełna 195 mln zł brutto, zaś konsorcjum Hytera zaproponowało kwotę przekraczającą nieznacznie 191,7 mln zł brutto. Budżet zamawiającego opiewał na około 300 mln zł brutto.

Sytuacja jest dość ciekawa – bo ostatni wyrok KIO z dnia 18 lipca nakazywał Policji odrzucenie najkorzystniejszej punktowo oferty konsorcjum Motorola Solutions, a następnie ponowny wybór z pozostałych dwóch ofert. Korzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Sprint i Hytera. Nie wiemy jakie będą dalsze losy postępowania. Jedno jest pewne, że Policja w trybie natychmiastowym powinna zmodernizować swoją przestarzałą i wyeksploatowaną łączność analogową, która nagminnie jest podsłuchiwana przez nieuprawnione osoby. Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na dalszy rozwój sytuacji.

Źródło:162/BŁiI/18/TG/PMP

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń