Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Policja oficjalnie unieważniła projekt "TETRA 13 miast"

Policja oficjalnie unieważniła projekt „TETRA 13 miast”

Komenda Główna Policji poinformowała o unieważnieniu przetargu na modernizację łączności do systemu TETRA. 30 lipca br. – tuż po godzinie 16:00 – pojawiła się informacja o unieważnieniu na oficjalnej stronie postępowaniaModernizacja policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA„. Potwierdziły się więc nasze przypuszczenia, które opisaliśmy w tym artykule.

Zgodnie z wymienionym w zawiadomieniu o unieważnieniu postępowania artykułem 93 ust. 1 pkt. 1 Prawa Zamówień Publicznych: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:

1)

nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu albo nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającego wykluczeniu, z zastrzeżeniem pkt 2 i 3.

Policja zamierzała do lipca 2020 roku zmodernizować łączność w 13 aglomeracjach miejskich. Przetarg na modernizację policyjnych sieci radiowych do systemu TETRA został ogłoszony 1 września 2018 roku. Do przetargu zgłosiły się trzy konsorcja. W maju 2019 Policja jako najkorzystniejszą wybrała ofertę konsorcjum Motorola Solutions za nieco ponad 152,5 mln zł brutto. Konsorcjum Rohill złożyło w tym przetargu ofertę o wartości niespełna 195 mln zł brutto, zaś konsorcjum Hytera zaproponowało kwotę przekraczającą nieznacznie 191,7 mln zł brutto. Budżet zamawiającego opiewał na około 300 mln zł brutto.

Sytuacja jest dość ciekawa – bo ostatni wyrok KIO z dnia 18 lipca nakazywał Policji odrzucenie najkorzystniejszej punktowo oferty konsorcjum Motorola Solutions, a następnie ponowny wybór z pozostałych dwóch ofert. Korzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Sprint i Hytera. Nie wiemy jakie będą dalsze losy postępowania. Jedno jest pewne, że Policja w trybie natychmiastowym powinna zmodernizować swoją przestarzałą i wyeksploatowaną łączność analogową, która nagminnie jest podsłuchiwana przez nieuprawnione osoby. Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na dalszy rozwój sytuacji.

Źródło:162/BŁiI/18/TG/PMP

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń