Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Policja przesunęła termin składania ofert w przetargu TETRA na 13 miast

Policja przesunęła termin składania ofert w przetargu TETRA na 13 miast

Komenda Główna Policji przesunęła termin składania ofert w przetargu (162/BŁiI/18/TG/PMP) na modernizację łączności do systemu TETRA w 13 polskich miastach. Nowa data składania ofert to 13 grudnia 2018 o godzinie 9:30. Publiczne otwarcie nastąpi pół godziny później. Całe przedsięwzięcie finansowane jest z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. Przypominamy, że projekt zakłada wybudowanie około 170 stacji bazowych TETRA oraz dwóch węzłów centralnych.

Aktualna zmiana terminu składania ofert jest już drugą aktualizacją. Obecnie związane jest to z duża ilością pytań wyjaśniających (prawie 600 pytań) oraz trzema odwołaniami złożonymi przez zainteresowane firmy tj. Maxto, IP Connect i Integrated Solutions. Jednym z kluczowych protestów było wyznaczenie zbyt krótkiego terminu składania ofert w stosunku do poziomu złożoności zamówienia oraz czasu potrzebnego na sporządzenie oferty, która może zostać złożona jedynie po odbyciu przez wykonawcę wizji lokalnych oraz sprawdzeniu dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia. Od połowy października zaczęły się wizje lokalne na wskazanych przez Policję obiektach do posadowienia elementów systemu TETRA.

Maxto zarzuca też zaniechanie sporządzenia opisu zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. Punktem spornym jest wyznaczenie nierealnych do dotrzymania terminów oraz obciążenie wykonawcy nadmiernymi obowiązkami i ryzykiem. Prawnicy Maxto zwracają też uwagę na zapisy w umowie, które nie precyzują okoliczności w których opóźnienie wykonania umowy nie leży po stronie wykonawcy.

IP Connect zwraca uwagę na horrendalną wysokość kary umownej, która sięga nawet 25% wartości umowy. Istotny jest też fakt, że zamawiający nie uzależnia terminu wykonania pracy w żaden sposób od momentu podpisania umowy. Jest to o tyle istotne, iż opóźnienie podpisania umowy może wyniknąć z powodu procedury odwoławczej zainicjowanej przez innych wykonawców, którzy nie otrzymają zamówienia.

Integrated Solutions oprócz wspomnianego niejasnego terminu wykonania wskazuje na zapisy preferujące jednego producenta poprzez wymaganie zastosowania specyficznych funkcjonalności. Zamawiający wymaga aby specjaliści zaangażowani w projekt posługiwali się językiem polskim, co z uwagi na charakter projektu ogranicza krąg potencjalnych wykonawców.

Źródło: Przetarg – 162/BŁiI/18/TG/PMP http://przetargi.policja.pl/zp/….

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń