Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Kolejne przesunięcie terminu składania ofert w przetargu TETRA na 13 miast (Aktualizacja)

Kolejne przesunięcie terminu składania ofert w przetargu TETRA na 13 miast (Aktualizacja)

W wyniku odwołań wniesionych przez Motorolę Solutions, IP Connect oraz Integrated Solutions Komenda Główna Policji po raz kolejny przesunęła termin składania ofert w postępowaniu dotyczącym modernizacji łączności do systemu TETRA w 13 polskich miastach i aglomeracjach miejskich. Nowa data składania ofert to 30 stycznia 2019 do godziny 9:30, przy czym nie można wykluczyć kolejnego przesunięcia tego terminu w przypadku uwzględnienia odwołania, złożonego przez Integrated Solutions w dniu 14 grudnia 2018.

W odwołaniu tym zaproponowano wydłużenie terminu składania ofert do 1 lutego 2019 roku. W uzasadnieniu odwołujący wskazuje, że (do dnia 14.02.2018) Policja udzieliła odpowiedzi na 293 pytania, zmieniła SIWZ, opis zamówienia oraz istotne postanowienia przyszłej umowy, co świadczy o wysokim poziomie skomplikowania projektu.

Także zawierające 38 stron odwołanie wniesione w imieniu IP Connect świadczy o złożoności zadania, gdyż oprócz zbyt krótkiego terminu na złożenie oferty zarzucono w nim brak jednoznaczności zapisów SIWZ, niemożliwy do praktycznej realizacji termin wykonania umowy, a także wprowadzenie kar umownych znacznie przewyższających standardowo stosowane w takich przypadkach.

Motorola Solutions w swoim odwołaniu wskazuje oprócz szeregu niejednoznaczności w zapisach SIWZ, projektu umowy oraz załącznikach do tych dokumentów, także zarzut poważniejszy, polegający na rezygnacji z wymogu posiadania przez wykonawców koncesji na obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Powołano się przy tym na konkretne przepisy i w przypadku uwzględnienia odwołania w tym zakresie może się okazać, że niewiele podmiotów jest w stanie taki wymóg spełnić. Niewykluczone że nawet w przypadku braku takiego wymagania na etapie ofertowania, obowiązuje on wykonawców jako akt nadrzędny i stanie się podstawą do dalszych skarg i postępowań odwoławczych.

Źródło: własne,  Przetarg – 162/BŁiI/18/TG/PMP http://przetargi.policja.pl/zp/….

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń