Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Kolejne przesunięcie terminu składania ofert w przetargu TETRA na 13 miast (Aktualizacja)

Kolejne przesunięcie terminu składania ofert w przetargu TETRA na 13 miast (Aktualizacja)

W wyniku odwołań wniesionych przez Motorolę Solutions, IP Connect oraz Integrated Solutions Komenda Główna Policji po raz kolejny przesunęła termin składania ofert w postępowaniu dotyczącym modernizacji łączności do systemu TETRA w 13 polskich miastach i aglomeracjach miejskich. Nowa data składania ofert to 30 stycznia 2019 do godziny 9:30, przy czym nie można wykluczyć kolejnego przesunięcia tego terminu w przypadku uwzględnienia odwołania, złożonego przez Integrated Solutions w dniu 14 grudnia 2018.

W odwołaniu tym zaproponowano wydłużenie terminu składania ofert do 1 lutego 2019 roku. W uzasadnieniu odwołujący wskazuje, że (do dnia 14.02.2018) Policja udzieliła odpowiedzi na 293 pytania, zmieniła SIWZ, opis zamówienia oraz istotne postanowienia przyszłej umowy, co świadczy o wysokim poziomie skomplikowania projektu.

Także zawierające 38 stron odwołanie wniesione w imieniu IP Connect świadczy o złożoności zadania, gdyż oprócz zbyt krótkiego terminu na złożenie oferty zarzucono w nim brak jednoznaczności zapisów SIWZ, niemożliwy do praktycznej realizacji termin wykonania umowy, a także wprowadzenie kar umownych znacznie przewyższających standardowo stosowane w takich przypadkach.

Motorola Solutions w swoim odwołaniu wskazuje oprócz szeregu niejednoznaczności w zapisach SIWZ, projektu umowy oraz załącznikach do tych dokumentów, także zarzut poważniejszy, polegający na rezygnacji z wymogu posiadania przez wykonawców koncesji na obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Powołano się przy tym na konkretne przepisy i w przypadku uwzględnienia odwołania w tym zakresie może się okazać, że niewiele podmiotów jest w stanie taki wymóg spełnić. Niewykluczone że nawet w przypadku braku takiego wymagania na etapie ofertowania, obowiązuje on wykonawców jako akt nadrzędny i stanie się podstawą do dalszych skarg i postępowań odwoławczych.

Źródło: własne,  Przetarg – 162/BŁiI/18/TG/PMP http://przetargi.policja.pl/zp/….

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń