Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Kolejne przesunięcie terminu składania ofert w przetargu TETRA na 13 miast (Aktualizacja)

Kolejne przesunięcie terminu składania ofert w przetargu TETRA na 13 miast (Aktualizacja)

W wyniku odwołań wniesionych przez Motorolę Solutions, IP Connect oraz Integrated Solutions Komenda Główna Policji po raz kolejny przesunęła termin składania ofert w postępowaniu dotyczącym modernizacji łączności do systemu TETRA w 13 polskich miastach i aglomeracjach miejskich. Nowa data składania ofert to 30 stycznia 2019 do godziny 9:30, przy czym nie można wykluczyć kolejnego przesunięcia tego terminu w przypadku uwzględnienia odwołania, złożonego przez Integrated Solutions w dniu 14 grudnia 2018.

W odwołaniu tym zaproponowano wydłużenie terminu składania ofert do 1 lutego 2019 roku. W uzasadnieniu odwołujący wskazuje, że (do dnia 14.02.2018) Policja udzieliła odpowiedzi na 293 pytania, zmieniła SIWZ, opis zamówienia oraz istotne postanowienia przyszłej umowy, co świadczy o wysokim poziomie skomplikowania projektu.

Także zawierające 38 stron odwołanie wniesione w imieniu IP Connect świadczy o złożoności zadania, gdyż oprócz zbyt krótkiego terminu na złożenie oferty zarzucono w nim brak jednoznaczności zapisów SIWZ, niemożliwy do praktycznej realizacji termin wykonania umowy, a także wprowadzenie kar umownych znacznie przewyższających standardowo stosowane w takich przypadkach.

Motorola Solutions w swoim odwołaniu wskazuje oprócz szeregu niejednoznaczności w zapisach SIWZ, projektu umowy oraz załącznikach do tych dokumentów, także zarzut poważniejszy, polegający na rezygnacji z wymogu posiadania przez wykonawców koncesji na obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Powołano się przy tym na konkretne przepisy i w przypadku uwzględnienia odwołania w tym zakresie może się okazać, że niewiele podmiotów jest w stanie taki wymóg spełnić. Niewykluczone że nawet w przypadku braku takiego wymagania na etapie ofertowania, obowiązuje on wykonawców jako akt nadrzędny i stanie się podstawą do dalszych skarg i postępowań odwoławczych.

Źródło: własne,  Przetarg – 162/BŁiI/18/TG/PMP http://przetargi.policja.pl/zp/….

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń