Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tetraforum.pl partnerem Motorola Solutions Open Day 2012

Tetraforum.pl partnerem Motorola Solutions Open Day 2012

20 października 2012 odbył się drugi Dzień Otwarty Motorola Solutions w Krakowie – wydarzenie skierowane do wszystkich osób, które chciały zwiedzić centrum i dowiedzieć się więcej na temat działalności firmy. Serwis Tetraforum.pl miał przyjemność być partnerem medialnym tego wydarzenia.

Motorola Solutions to lider w branży telekomunikacyjnej, dostarczający produkty zarówno klientom biznesowym, jak i instytucjom rządowym. W Krakowie znajduje się Centrum Oprogramowania – jeden z czołowych ośrodków Motorola Solutions na świecie, gdzie tworzone są systemy komunikacyjno-radiowe w standardzie TETRA/APCO P25/LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego, aplikacje współdziałające z tymi systemami oraz oprogramowanie radiotelefonów w standardzie TETRA. Drugą częścią ośrodka jest Centrum Finansowe, które jako jeden z oddziałów globalnej sieci centrów Motoroli świadczy usługi księgowo-rozliczeniowe jednostkom firmy na całym świecie. W Krakowie znajdują się również inne departamenty pracujące w ramach międzynarodowych zespołów. Należą do nich: Quality Assurance, Learning czy EMEA Systems Support Center.

Serwis Tetraforum.pl miał przyjemność być partnerem medialnym Motorola Open Day

Formuła Dnia Otwartego była zbliżona do ubiegłorocznej. Odwiedzający mieli możliwość poznania firmy „od wewnątrz” dzięki rozmowie z pracownikami i udziałowi w przygotowanych atrakcjach. Program był jeszcze bogatszy, niż podczas pierwszej edycji – w tym roku bowiem został zaprezentowany nie tylko główny ośrodek, czyli Centrum Oprogramowania, ale również chciano pokazać różnorodność spektrum działalności Motoroli w Polsce poprzez prezentacje i warsztaty innych działów.

Odwiedzający Motorola Open Day mieli możliwość poznania firmy „od wewnątrz” dzięki rozmowie z pracownikami i udziałowi w przygotowanych atrakcjach.

W programie znalazły się sprawdzone punkty z roku 2011, tj. zwiedzanie laboratoriów czy Show Room, warsztaty Agile, jak również prezentacje produktów i technologii. Odwiedzający mogli również obejrzeć roboty, zwariowane przetwarzanie obrazów, dziwaczne algorytmy – efekty realizowania pasji pracowników ośrodka, możliwych dzięki kulturze pracy, jaką stwarza Motorola. Natomiast po raz pierwszy w tym roku można było spróbować swoich sił i wziąć udział w konkursie programistycznym na platformie Android. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjny tablet! Tak jak wspomniano, prezentowano również działalność innych departamentów krakowskiego ośrodka. Przedstawiciele Centrum Finansowego opowiadali o możliwościach kariery na stanowiskach związanych z księgowością, rozliczeniami, analizą finansową, itp., zaś reprezentanci działu Learning podczas warsztatów pokazywali na czym polega praca dokumentalisty.

Roboty na Motorola Solutions Open Day 2012

Prezentacja produktów Centrum  Motorola Solutions Open Day 2012

Odwiedzający nas studenci mogli dowiedzieć się, w jaki sposób napisać pracę dyplomową we współpracy z firmą Motorola Solutions, jak również zaaplikować na organizowane przez cały rok 12-miesięczne staże. Wszystkie zaś osoby zainteresowane pracą (lub stażem) na stanowiskach programistycznych mogły napisać test weryfikujący wiedzę techniczną, stanowiący pierwszy etap rekrutacji do Motoroli. Odważni mogli wziąć udział w tzw. Motorolerach – grze interaktywnej, która w ciekawy i nieszablonowy sposób pokazywała, jak wygląda rozmowa techniczna w naszym Centrum.

Join Technical writers team Motorola Krakow

Z szacunkowych danych wynika, że Centrum Motorola Solutions w Krakowie odwiedziło podczas Dnia Otwartego 2012 kilkaset osób – zarówno studentów, jak i absolwentów oraz profesjonalistów. Ocena wydarzenia po raz kolejny była bardzo pozytywna, zatem z pewnością Dzień Otwarty na stałe wpisze się w harmonogram wydarzeń  organizowanych przez krakowski ośrodek.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń