Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze CCBG stało się partnerem reprezentacyjnym 3GPP

CCBG stało się partnerem reprezentacyjnym 3GPP

31 października br. w japońskim mieście Fukoka przedstawiciele ETSI, TCCA i 3GPP podpisali umowę o wzajemnym partnerstwie, w myśl której TCCA stanie się rynkowym partnerem reprezentacyjnym (Market Representation Partner, MRP) 3GPP. Status MRP jest nadawany organizacjom mogącym zaoferować doradztwo w sprawach dotyczących rynku, które leżą w obszarze zainteresowań 3GPP (3rd Generation Partnership Project).

Na zdjęciu od lewej: Byoung-Moon Chin — przewodniczący 3GPP Project Coordination Group, Tony Gray — przewodniczący CCBG, Luis Jorge Romero — dyrektor generalny ETSI i Phil Kidner — dyrektor generalny TCCA.

CCBG (Critical Communications Broadband Group) to grupa robocza wewnątrz TCCA (TETRA & Critical Communications Association), która reprezentuje organizacje zainteresowane przyszłością łączności krytycznej. Usługi LTE są już wdrażane do konsumenckiego i przedsiębiorczego użytku i standard ten odegra kluczową rolę we wprowadzaniu szerokopasmowych usług do sektora łączności krytycznej. Stanowi on także unikatową okazję na ustanowienie jednego, zharmonizowanego, światowego standardu mobilnej łączności krytycznej. Jednakże, w obecnej postaci standardy LTE nie zapewniają kluczowych właściwości i funkcji, jakich wymagają użytkownicy łączności krytycznej.

Dzięki współpracy, CCBG i inne grupy interesariuszy z całego świata zdołały osiągnąć porozumienie w sprawie włączenia do przyszłych wydań standardu LTE funkcji związanych z łącznością krytyczną. Posiadając status MRP, CCBG będzie kontynuować bliską współpracę z 3GPP w celu sprecyzowania wymagań użytkowników w zakresie szerokopasmowej łączności krytycznej oraz jej zastosowań.

CCBG ma na celu umożliwienie wszystkim użytkownikom łączności krytycznej dostępu do ich systemów informacyjnych, intranetu i internetu z szerokopasmowymi prędkościami, przy użyciu profesjonalnych urządzeń przenośnych, niezależnie od miejsca i pory. Ta szerokopasmowa łączność powinna spełniać konkretne wymogi użytkowników w taki sam sposób jak obecna krytyczna łączność głosowa i transmisja danych zapewniana poprzez technologie takie, jak TETRA, Tetrapol, P25, GSM-R i inne.

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń