Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze CCBG stało się partnerem reprezentacyjnym 3GPP

CCBG stało się partnerem reprezentacyjnym 3GPP

31 października br. w japońskim mieście Fukoka przedstawiciele ETSI, TCCA i 3GPP podpisali umowę o wzajemnym partnerstwie, w myśl której TCCA stanie się rynkowym partnerem reprezentacyjnym (Market Representation Partner, MRP) 3GPP. Status MRP jest nadawany organizacjom mogącym zaoferować doradztwo w sprawach dotyczących rynku, które leżą w obszarze zainteresowań 3GPP (3rd Generation Partnership Project).

Na zdjęciu od lewej: Byoung-Moon Chin — przewodniczący 3GPP Project Coordination Group, Tony Gray — przewodniczący CCBG, Luis Jorge Romero — dyrektor generalny ETSI i Phil Kidner — dyrektor generalny TCCA.

CCBG (Critical Communications Broadband Group) to grupa robocza wewnątrz TCCA (TETRA & Critical Communications Association), która reprezentuje organizacje zainteresowane przyszłością łączności krytycznej. Usługi LTE są już wdrażane do konsumenckiego i przedsiębiorczego użytku i standard ten odegra kluczową rolę we wprowadzaniu szerokopasmowych usług do sektora łączności krytycznej. Stanowi on także unikatową okazję na ustanowienie jednego, zharmonizowanego, światowego standardu mobilnej łączności krytycznej. Jednakże, w obecnej postaci standardy LTE nie zapewniają kluczowych właściwości i funkcji, jakich wymagają użytkownicy łączności krytycznej.

Dzięki współpracy, CCBG i inne grupy interesariuszy z całego świata zdołały osiągnąć porozumienie w sprawie włączenia do przyszłych wydań standardu LTE funkcji związanych z łącznością krytyczną. Posiadając status MRP, CCBG będzie kontynuować bliską współpracę z 3GPP w celu sprecyzowania wymagań użytkowników w zakresie szerokopasmowej łączności krytycznej oraz jej zastosowań.

CCBG ma na celu umożliwienie wszystkim użytkownikom łączności krytycznej dostępu do ich systemów informacyjnych, intranetu i internetu z szerokopasmowymi prędkościami, przy użyciu profesjonalnych urządzeń przenośnych, niezależnie od miejsca i pory. Ta szerokopasmowa łączność powinna spełniać konkretne wymogi użytkowników w taki sam sposób jak obecna krytyczna łączność głosowa i transmisja danych zapewniana poprzez technologie takie, jak TETRA, Tetrapol, P25, GSM-R i inne.

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń