Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tero Pesonen nowym przewodniczącym grupy CCBG w TCCA

Tero Pesonen nowym przewodniczącym grupy CCBG w TCCA

Tero Pesonen, nominowany i sponsorowany przez VIRVE, operatora fińskiej ogólnokrajowej sieci TETRA o tej samej nazwie, został wybrany na nowego przewodniczącego Grupy ds. Łączności Szerokopasmowej (CCBG) w Stowarzyszeniu TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA). Fin zastąpił na tym stanowisku Tony’ego Graya z firmy konsultingowej P3 Communications, który kierował CCBG od momentu jej utworzenia w 2012 roku.

CCBG zajmuje się rozwojem i promowaniem na świecie standardów oraz rozwiązań mobilnej łączności szerokopasmowej dla użytkowników prowadzących działalność o krytycznym znaczeniu. Współpracuje także z Grupą ds. Widma w TCCA w celu lobbowania na rzecz odpowiednio zharmonizowanego widma radiowego dla potrzeb wdrażania szerokopasmowej łączności o znaczeniu krytycznym.

„Pod przewodnictwem Tony’ego Graya CCBG wyrosła na bardzo wpływową grupę, liczącą ponad 120 członków na całym świecie”, powiedział Phil Kidner, przewodniczący TCCA. „Wiedza Tero w zakresie łączności krytycznej czyni powołanie go znakomitą decyzją dla dalszych prac CCBG w zakresie krytycznej łączności szerokopasmowej”.

„Ze skromnością przyjmuję to stanowisko i cieszę się na współpracę z Grupą i pozostałymi partnerami nad kontynuacją dotychczasowych osiągnięć”, skomentował Pesonen. „Nadchodzące Wydanie 12 standardu LTE i nabierająca rozpędu kampania na rzecz widma dla łączności krytycznej w europejskim paśmie 700 MHz oraz wiele innych kwestii sprawiają, że nadchodzący rok będzie dla nas bardzo aktywny”.

Pesonen ma ponad 15-letnie doświadczenie w łączności krytycznej. Jego obowiązki były różnego rodzaju: od bardzo technicznych kwestii przy tworzeniu globalnych standardów do zajmowania się procedurami operacyjnymi kluczowych graczy na rynku łączności krytycznej. Był także członkiem zarządu TCCA i jednym z założycieli Forum Technicznego TCCA. Swoją karierę w branży radiokomunikacji profesjonalnej Pesonen rozpoczął dziale Nokii przejętym później przez firmę Cassidian (obecnie Airbus Defence and Space). Od 2013 roku jest niezależnym specjalistą w zakresie łączności krytycznej. Często występuje jako prelegent, moderator dyskusji i współorganizator na głównych branżowych imprezach takich, jak Critical Communications World i PMRExpo.

Źródło: www.tetratoday.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń