Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tero Pesonen nowym przewodniczącym grupy CCBG w TCCA

Tero Pesonen nowym przewodniczącym grupy CCBG w TCCA

Tero Pesonen, nominowany i sponsorowany przez VIRVE, operatora fińskiej ogólnokrajowej sieci TETRA o tej samej nazwie, został wybrany na nowego przewodniczącego Grupy ds. Łączności Szerokopasmowej (CCBG) w Stowarzyszeniu TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA). Fin zastąpił na tym stanowisku Tony’ego Graya z firmy konsultingowej P3 Communications, który kierował CCBG od momentu jej utworzenia w 2012 roku.

CCBG zajmuje się rozwojem i promowaniem na świecie standardów oraz rozwiązań mobilnej łączności szerokopasmowej dla użytkowników prowadzących działalność o krytycznym znaczeniu. Współpracuje także z Grupą ds. Widma w TCCA w celu lobbowania na rzecz odpowiednio zharmonizowanego widma radiowego dla potrzeb wdrażania szerokopasmowej łączności o znaczeniu krytycznym.

„Pod przewodnictwem Tony’ego Graya CCBG wyrosła na bardzo wpływową grupę, liczącą ponad 120 członków na całym świecie”, powiedział Phil Kidner, przewodniczący TCCA. „Wiedza Tero w zakresie łączności krytycznej czyni powołanie go znakomitą decyzją dla dalszych prac CCBG w zakresie krytycznej łączności szerokopasmowej”.

„Ze skromnością przyjmuję to stanowisko i cieszę się na współpracę z Grupą i pozostałymi partnerami nad kontynuacją dotychczasowych osiągnięć”, skomentował Pesonen. „Nadchodzące Wydanie 12 standardu LTE i nabierająca rozpędu kampania na rzecz widma dla łączności krytycznej w europejskim paśmie 700 MHz oraz wiele innych kwestii sprawiają, że nadchodzący rok będzie dla nas bardzo aktywny”.

Pesonen ma ponad 15-letnie doświadczenie w łączności krytycznej. Jego obowiązki były różnego rodzaju: od bardzo technicznych kwestii przy tworzeniu globalnych standardów do zajmowania się procedurami operacyjnymi kluczowych graczy na rynku łączności krytycznej. Był także członkiem zarządu TCCA i jednym z założycieli Forum Technicznego TCCA. Swoją karierę w branży radiokomunikacji profesjonalnej Pesonen rozpoczął dziale Nokii przejętym później przez firmę Cassidian (obecnie Airbus Defence and Space). Od 2013 roku jest niezależnym specjalistą w zakresie łączności krytycznej. Często występuje jako prelegent, moderator dyskusji i współorganizator na głównych branżowych imprezach takich, jak Critical Communications World i PMRExpo.

Źródło: www.tetratoday.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń