Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Mladen Vratonjic nowym prezesem TCCA

Mladen Vratonjic nowym prezesem TCCA

Stowarzyszenie TETRA i Łączność Krytyczna (TCCA) ujawniło, kto zastąpi Phila Godfreya, ustępującego ze stanowiska prezesa po łącznie 14 latach urzędowania. Będzie to Mladen Vratonjic, Serb posiadający 33-letnie doświadczenie telekomunikacyjne, w tym 10-letnie w sektorze bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Wybór Vratonjica na stanowisko prezesa TCCA został zatwierdzony podczas dorocznego walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia, zorganizowanego podczas niedawnych targów Critical Communications World w Barcelonie.

Nowy prezes TCCA był swego czasu odpowiedzialny za wszystkie systemy telekomunikacyjne wykorzystywane przez serbską policję i straż pożarną, w tym telefoniczne centra alarmowe oraz tamtejszą sieć TETRA używaną przez służby bezpieczeństwa i porządku publicznego. Vratonjic jest ekspertem Centrum Demokratycznej Kontroli nad Siłami Zbrojnymi (DCAF) w Genewie, byłym przewodniczącym Zachodniobałkańskiego Komitetu Telekomunikacyjnego działającego na rzecz zacieśniania współpracy transgranicznej i wiceprezesem Rady Doradczej oraz Komitetu Operacyjnego Europejskiego Stowarzyszenia Numeru Alarmowego (EENA).

Ustępujący prezes, Phil Godfrey, dwukrotnie przewodził TCCA. Był jednym z członków założycieli stowarzyszenia TETRA MoU (Memorandum od Understanding) w 1994 roku, gdy pracował jeszcze dla firmy Philips, i został wybrany na prezesa w 1998 roku. Piastował to stanowisko przez trzy lata, po czym powrócił na nie w 2004 roku.

Phil Kidner, dyrektor generalny TCCA, powiedział: “W imieniu tej inicjatywy, która stała się światową organizacją posiadającą znaczne wpływy w świecie łączności krytycznej, chciałbym podziękować Philowi za wszystko to, co osiągnął dla TCCA. TETRA MoU tworzyło sześciu członków, a teraz na całym świecie mamy ponad 150 organizacji członkowskich, wpłynęliśmy na wprowadzenie TETRY w ponad 135 krajach i staliśmy się autorytetem w kwestii rozwoju LTE dla zastosowań w przyszłych usługach łączności krytycznej”.

“Witamy Mladena w silnym i stabilnym stowarzyszeniu, nastawioną na równie pomyślną przyszłość, jak była jego przeszłość”.

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń