Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Mladen Vratonjic nowym prezesem TCCA

Mladen Vratonjic nowym prezesem TCCA

Stowarzyszenie TETRA i Łączność Krytyczna (TCCA) ujawniło, kto zastąpi Phila Godfreya, ustępującego ze stanowiska prezesa po łącznie 14 latach urzędowania. Będzie to Mladen Vratonjic, Serb posiadający 33-letnie doświadczenie telekomunikacyjne, w tym 10-letnie w sektorze bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Wybór Vratonjica na stanowisko prezesa TCCA został zatwierdzony podczas dorocznego walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia, zorganizowanego podczas niedawnych targów Critical Communications World w Barcelonie.

Nowy prezes TCCA był swego czasu odpowiedzialny za wszystkie systemy telekomunikacyjne wykorzystywane przez serbską policję i straż pożarną, w tym telefoniczne centra alarmowe oraz tamtejszą sieć TETRA używaną przez służby bezpieczeństwa i porządku publicznego. Vratonjic jest ekspertem Centrum Demokratycznej Kontroli nad Siłami Zbrojnymi (DCAF) w Genewie, byłym przewodniczącym Zachodniobałkańskiego Komitetu Telekomunikacyjnego działającego na rzecz zacieśniania współpracy transgranicznej i wiceprezesem Rady Doradczej oraz Komitetu Operacyjnego Europejskiego Stowarzyszenia Numeru Alarmowego (EENA).

Ustępujący prezes, Phil Godfrey, dwukrotnie przewodził TCCA. Był jednym z członków założycieli stowarzyszenia TETRA MoU (Memorandum od Understanding) w 1994 roku, gdy pracował jeszcze dla firmy Philips, i został wybrany na prezesa w 1998 roku. Piastował to stanowisko przez trzy lata, po czym powrócił na nie w 2004 roku.

Phil Kidner, dyrektor generalny TCCA, powiedział: “W imieniu tej inicjatywy, która stała się światową organizacją posiadającą znaczne wpływy w świecie łączności krytycznej, chciałbym podziękować Philowi za wszystko to, co osiągnął dla TCCA. TETRA MoU tworzyło sześciu członków, a teraz na całym świecie mamy ponad 150 organizacji członkowskich, wpłynęliśmy na wprowadzenie TETRY w ponad 135 krajach i staliśmy się autorytetem w kwestii rozwoju LTE dla zastosowań w przyszłych usługach łączności krytycznej”.

“Witamy Mladena w silnym i stabilnym stowarzyszeniu, nastawioną na równie pomyślną przyszłość, jak była jego przeszłość”.

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń