Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje TETRA na Rajdzie Finlandii 2014

TETRA na Rajdzie Finlandii 2014

3 sierpnia br. zakończyła się tegoroczna edycja Rajdu Finlandii (Neste Oil Rally Finland), zaliczanego do cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata. Przy jego organizacji i zarządzaniu wykorzystywane były radiotelefony TETRA pracujące w fińskiej ogólnokrajowej sieci łączności TETRA — Virve.

Organizatorzy NORF wypożyczyli od Szkoły Służb Ratowniczych (Pelastusopisto) w Kuopio 136 radiotelefonów ręcznych TETRA, które były wykorzystywane do łączności o znaczeniu krytycznym. Oprócz nich korzystano także z kilkuset radiotelefonów VHF. Na potrzeby rajdu specjalnie utworzono kilka grup rozmównych, w tym dwie dla służb ratowniczych, jedną dla kierowców testowo przejeżdżających trasę rajdu i po jednej dla każdego odcinka specjalnego. Organizatorzy dysponowali także jedną grupą rozmówną współdzieloną z lokalnym centrum ratownictwa, które uruchomiło specjalne stanowisko do przyjmowania zgłoszeń z NORF.

„Pracowaliśmy w tej samej sieci, co inne służby. Współpraca z nimi byłaby o wiele trudniejsza, gdyby organizatorzy rajdu musieli pracować w oddzielnej sieci”, powiedział Jari Wilén, szef ds. ratownictwa w NORF, dodając, że bez sieci Virve obsługa łączności związanej z rajdem byłaby w zasadzie niemożliwa.

Podczas tegorocznego rajdu, jak i rok temu, z fińskiej sieci TETRA korzystał YLE, publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, który również posiada swoją grupę rozmówną w ramach Virve. Reporterzy korzystali z łączności TETRA do przekazywania informacji na bieżąco do radia rajdowego. Taka współpraca też okazuje się istotna. Na przykład w trakcie zeszłorocznego NORF widzowie bezmyślnie wyszli na trasę jednego z odcinków specjalnych, a organizatorzy nie byli w stanie zaprowadzić porządku. Poskutkował dopiero komunikat radia rajdowego upraszający widzów o opuszczenie trasy.

Źródło: www.virve.com Fot.: AKK Sports Oy

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń