Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA na lotnisku w Indiach

TETRA na lotnisku w Indiach

Port Lotniczy „Cochin International Airport” w Indiach jest pierwszym prywatnym lotniskiem w tym kraju, które rozpoczęło swą działalność w 1999 roku.  W roku 2009 lotnisko obsłużyło prawie 4 miliony pasażerów (ponad 10 000 dziennie) oraz 420 samolotów tygodniowo. Z biegiem lat ten nowoczesny port odegrał znaczącą rolę w rozwoju gospodarki lokalnej i przemysłu turystycznego regionu Kerala a jego stolica, Thrissur, stała się drugim najważniejszym miastem na zachodnim wybrzeżu Indii po Bombaju.

Przy takim ruchu pasażerskim sprawna obsługa i komunikacja stała się priorytetem. Wzrost liczby pasażerów sprawił, iż dyrekcja zdecydowała się na wprowadzenie ulepszonego systemu łącznościa w ramach szerszego programu modernizacji terminala.  Postanowiono zastąpić konwencjonalną sieć analogową nowoczesnym systemem cyfrowym. Wybór padł na TETRĘ.

 

Firma VSpectra Communication była odpowiedzialna za dostarczenie wszystkich składników systemu obejmujące: infrastrukturę TETRA Rohde and Schwarz oraz terminale Sepura – całość działa w paśmie 380-430 MHz. Indyjski oddział Siemens Information Systems został wykonawca i integratorem „pod klucz” odpowiedzialnym za  montaż i uruchomienie całego systemu. Dzięki niewielkim rozmiarom i prostej konfiguracji bardzo szybko udało się uruchomić system. 

cochin_airportSubir Kochhar z VSpectra powiedział: „Lotniska są bardzo mobilnym i intesywnym środowiskiem pracy, które zapewniają jeden z najtrudniejszych testów dla systemów łączności. TETRA okazał się doskonałym rozwiązaniem, zapewniając niezawodność, bezpieczeństwo i funkcjonalność wymaganą w portach lotniczych. Ponadto dzięki 4 szczelinom czasowym w jednym kanale 25kHz, TETRA zapewnia większą pojemność  niż w technologii analogowej.  Radiotelefony TETRA dzięki zastosowanej w nich technice kodowania dają dużo lepszą jakość dźwięku od sprzętu analogowego, co wydatnie poprawia komfort pracy użytkowników pracujących w hałaśliwym otoczeniu . Nie będzie to też bez znaczenia w  sezonie monsunowych deszczy.

Kochhar dodaje: „Lekkie i kompaktowe radiotelefonu Sepura oferują znacznie lepszą jakość głosu w porównaniu do starych terminali analogowych, stąd też nie mieliśmy żadnych problemów aby przekonać władze lotniska Cochin do przyjęcia tych terminali TETRA”.

Lotnisko Cochin jest położone na 1300 ha a personel naziemny składa się z 500 osób.

Przypominamy, iż również polskie lotniska są wyposażone w niezawodne systemy łączności w standardzie TETRA o czym pisaliśmy w artykule 10 lat TETRY w Polsce ! Zachęcamy do lektury.

cochin_airport_air_view

źródło: sepura.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń