Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Thales dostarczy systemy komunikacji i kontroli pociągów dla metra w Indiach

Thales dostarczy systemy komunikacji i kontroli pociągów dla metra w Indiach

Firma Thales India podpisała z indyjskim przedsiębiorstwem inżyniersko-budowlanym Larsen & Toubro umowę na dostarczenie systemu kontroli pociągów (CBTC) oraz zintegrowanego systemu komunikacji i nadzoru (ICS) dla metra w mieście Hyderabad. Zostaną one wdrożone na 1, 2 i 3 linii metra, mających łączną długość 72 km i posiadających 66 stacji. Jako system CBTC wybrano rozwiązanie SelTrac firmy Thales.

 

 

 

Zintegrowany system komunikacji i nadzoru pomyślnie wdrożono już w innych indyjskich miastach: Delhi, Mumbaj, Bangalore i Jaipur. W Hyderabad Thales dostarczy kompletny zestaw rozwiązań ICS, złożony z systemu transmisji danych, nagłośnienia PA, wyświetlaczy informacji dla pasażerów, serwisu do zgłaszania błędów oraz systemów automatyzacji biura i technologii informacyjnej, CCTV, kontroli dostępu i wykrywania intruzów, zegara centralnego, telefonii, zapisu głosu i łączności radiowej TETRA. System TETRA będzie w pełni redundantny i bazował na architekturze Full IP. Dwie nadmiarowe centrale zapewnią łączność dla dziesięciu stref TETRA, każda wyposażona w dwie nośne.

 

„Jesteśmy zachwyceni faktem otrzymania pierwszego zamówienia na system CBTC w Indiach, jako że jest to przełomowy projekt, pierwszy tego rodzaju w Indiach,” powiedział Eric Lenseigne, wiceprezes Thales India. „To, że zostaliśmy również wybrani do dostarczenia systemów nadzoru, stosowanych Indiach od 10 lat, potwierdza naszą skuteczność w zapewnianiu kompletnych i w pełni zintegrowanych rozwiązań dla wszystkich aspektów miejskiego transportu szynowego. Te kluczowe kontrakty wzmacniają silną pozycję firmy Thales na rynkach o wysokim potencjale wzrostu.”

 

Projekt ten będzie składał się z sześciu etapów i połączy dzielnice Miyapur i L. B. Nagar, dworzec autobusowy Jubilee Bus Stand z pałacem Falaknuma oraz dzielnicę Nagole z wioską sztuki i rzemiosła Shilparamam. Pociągi metra, koordynowane z centralnej dyspozytorni, będą poruszać się automatycznie, na ich pokładzie będzie się znajdować jedynie osoba nadzorująca.

 

 

 

Źródło: www.wireless-mag.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń