Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Thales dostarczy systemy komunikacji i kontroli pociągów dla metra w Indiach

Thales dostarczy systemy komunikacji i kontroli pociągów dla metra w Indiach

Firma Thales India podpisała z indyjskim przedsiębiorstwem inżyniersko-budowlanym Larsen & Toubro umowę na dostarczenie systemu kontroli pociągów (CBTC) oraz zintegrowanego systemu komunikacji i nadzoru (ICS) dla metra w mieście Hyderabad. Zostaną one wdrożone na 1, 2 i 3 linii metra, mających łączną długość 72 km i posiadających 66 stacji. Jako system CBTC wybrano rozwiązanie SelTrac firmy Thales.

 

 

 

Zintegrowany system komunikacji i nadzoru pomyślnie wdrożono już w innych indyjskich miastach: Delhi, Mumbaj, Bangalore i Jaipur. W Hyderabad Thales dostarczy kompletny zestaw rozwiązań ICS, złożony z systemu transmisji danych, nagłośnienia PA, wyświetlaczy informacji dla pasażerów, serwisu do zgłaszania błędów oraz systemów automatyzacji biura i technologii informacyjnej, CCTV, kontroli dostępu i wykrywania intruzów, zegara centralnego, telefonii, zapisu głosu i łączności radiowej TETRA. System TETRA będzie w pełni redundantny i bazował na architekturze Full IP. Dwie nadmiarowe centrale zapewnią łączność dla dziesięciu stref TETRA, każda wyposażona w dwie nośne.

 

„Jesteśmy zachwyceni faktem otrzymania pierwszego zamówienia na system CBTC w Indiach, jako że jest to przełomowy projekt, pierwszy tego rodzaju w Indiach,” powiedział Eric Lenseigne, wiceprezes Thales India. „To, że zostaliśmy również wybrani do dostarczenia systemów nadzoru, stosowanych Indiach od 10 lat, potwierdza naszą skuteczność w zapewnianiu kompletnych i w pełni zintegrowanych rozwiązań dla wszystkich aspektów miejskiego transportu szynowego. Te kluczowe kontrakty wzmacniają silną pozycję firmy Thales na rynkach o wysokim potencjale wzrostu.”

 

Projekt ten będzie składał się z sześciu etapów i połączy dzielnice Miyapur i L. B. Nagar, dworzec autobusowy Jubilee Bus Stand z pałacem Falaknuma oraz dzielnicę Nagole z wioską sztuki i rzemiosła Shilparamam. Pociągi metra, koordynowane z centralnej dyspozytorni, będą poruszać się automatycznie, na ich pokładzie będzie się znajdować jedynie osoba nadzorująca.

 

 

 

Źródło: www.wireless-mag.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń