Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Inauguracja sieci TETRA firmy CASSIDIAN dla policji w Indiach

Inauguracja sieci TETRA firmy CASSIDIAN dla policji w Indiach

 

  • Policja Cyberabad, w indyjskim stanie Andhra Pradesh, zainaugurowała operacyjne działanie sieci łączności TETRA dostarczonej przez firmę CASSIDIAN. Pokrycie sieci obejmuje obszar ponad 3 600 km2.
  • Policja Cyberabad z Andhra Pradesh jest jedną z pierwszych policyjnych organizacji w Indiach, która wykorzystuje sieć TETRA o takiej wielkości i tak szerokiej funkcjonalności.
  • CASSIDIAN jest nową nazwą EADS Defence & Security.

Inauguracja sieci TETRA firmy CASSIDIAN dla policji w Indiach

 

“Nowa sieć TETRA stanowi dla policji Cyberabad niezawodne, uniwersalne oraz o wiele bardziej skuteczne narzędzie łączności umożliwiające transmisję głosu, danych i obrazu, wraz z systemem automatycznej lokalizacji pojazdów AVL (Automatic Vehicle Location). Zbudowana sieć zapewnia bezpieczną łączność i funkcjonalności, którymi nie dysponuje żadna z istniejących alternatywnych technologii,” powiedział Dr V.Gunasekhar Reddy, Zastępca Inspektora Generalnego (DIG) ds. Łączności w Policji Andhra Pradesh.

Oficjalna inauguracja sieci TETRA odbyła się 22 grudnia 2010 roku w Komendzie Głównej Policji Cyberabad Andhra Pradesh, w obecności najwyższych władz regionu i policji.

Instalacja, wdrożenie oraz aktywacja systemu zostały przeprowadzone przez firmę Cassidian India we współpracy z lokalnym partnerem biznesowym, firmą Sanchar Telesystems oraz przy wsparciu funkcjonariuszy policji ds. łączności z Andhra Pradesh.

System składający się z 9 stacji bazowych pokrywa obszar aż 3 600 km2 i będzie obsługiwał początkowo około 500 użytkowników.

„Policja Cyberabad z Andhra Pradesh jest jedną z pierwszych policyjnych organizacji w Indiach, która wykorzystuje sieć TETRA o takiej wielkości i tak szerokiej funkcjonalności”, powiedział S. Prabhakar Reddy, komisarz policji. “Nowy system łączności umożliwi policji Cyberabad lepszą koordynację służb w sytuacjach kryzysowych oraz w codziennych działaniach zapewniających bezpieczeństwo w całym regionie.”

Metropolia Hyderabad to finansowa, ekonomiczna i polityczna stolica stanu Andhra Pradesh, która w ostatnich latach stała się jednym z najważniejszych centrów przemysłu technologii informatycznych w Indiach, dzięki czemu zyskała przydomek „Cyberabad”. W 2010 roku zaludnienie w tym obszarze szacowano na ponad 6.3 miliona osób.

O firmie CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2009 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.4 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2009 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 42.8 mld €, zatrudniając ponad 119 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń