Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA Motoroli zdominowała chińskie lotniska

TETRA Motoroli zdominowała chińskie lotniska

Powodzeniem zakończyły się instalacje przez Motorola Solutions cyfrowych systemów łączności TETRA, działających w paśmie 800 MHz, na siedmiu chińskich lotniskach: Shenyang Taoxian, Kunming Wujiaba, Nanchang Changbei, Zhuhai Sanzhao, Hangzhou Xiaoshan, Chongqing Jiangbei i Guiyang Longdongpu.

Systemy te w pełni zastąpią istniejące analogowe rozwiązania radiokomunikacyjne. Nowe sieci TETRA zaoferują liczne aplikacje oparte na transmisji danych, obsłużą stale rosnącą ilość rozmów, zapewnią bezpieczną i niezawodną komunikację, a także poprawią wydajność lotniskowej łączności bezprzewodowej.

TETRA Motoroli zdominowała chińskie lotniska

Kluczowe fakty:

 • Motorola Solutions rozpoczęła budowę swoich cyfrowych sieci TETRA na siedmiu lotniskach w czerwcu 2011 roku. Sieci te składają się z 5 zestawów centralnych switchów, z 12 stacji bazowych pracujących w paśmie 800 MHz i z różnych specyficznych aplikacji stworzonych z myślą o potrzebach lotnisk. Wszystkie te systemy będą w pełni operacyjne pod  koniec 2011 roku. Udostępnią one całą gamę usług komunikacyjnych i aplikacji współpracujących ze wszystkimi wydziałami lotniska (kontrola bezpieczeństwa, obsługa pasażerska i bagażowa, konserwacja, obsługa płyty lotniska, itp…). Zapewnią też łączność ze służbami bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w sytuacjach kryzysowych.
 • Do tej pory Motorola Solutions pomogła przeprowadzić migrację z systemów analogowych do systemów TETRA na 10 dużych chińskich lotniskach. Na aktualnie omawianych siedmiu lotniskach średnia roczna przepustowość wynosi 53,846 mln pasażerów.
 • Lotnisko Międzynarodowe Shenyang Taoxian jest węzłem przesiadkowym pierwszej kategorii i jest jednym z ośmiu największych regionalnych hubów lotniczych w Chinach.
 • Lotnisko Międzynarodowe Kunming Wujiaba jest jednym z największych punktów dostępu na terytorium Chin i jednym z najbardziej obciążonych międzynarodowych lotnisk w tym kraju. Znajduje się na 90-tej pozycji na światowej liście lotnisk o największej przepustowości pasażerskiej i towarowej.
 • Lotnisko Międzynarodowe Nanchang Changbei jest największym hubem w prowincji Jiangxi. Posiada największą pojemność towarową i pracuje według najwyższych standardów.
 • Lotnisko Zhuhai Sanzhao mieści się w sąsiedztwie Hong-Kongu i Macao. Z jego usług korzysta około 200 mln podróżnych z największych chińskich miast.
 • Lotnisko Międzynarodowe Hangzhou Xiaoshan, znane jako azjatycki portal do jednego z największych chińskich miast turystycznych, oferuje regularne międzynarodowe połączenia lotnicze.
 • Lotnisko Międzynarodowe Chongqing Jiangbei należy do 5 największych planowanych chińskich hubów.
 • Lotnisko Międzynarodowe Guiyang Longdongpu jest ważnym hubem w południowo-zachodnich Chinach i lotniskiem o kategorii 4E dysponującym zaawansowanymi systemami nawigacyjnymi.
 • Cyfrowe systemy trankingowe TETRA oferują usługi komunikacyjne liniom lotniczym, przewoźnikom cargo, naziemnym operatorom logistycznym, dostawcom paliwa i służbom bezpieczeństwa. Tym samym gwarantują punktualność i wysoką wydajność lotnisk. Jeśli chodzi natomiast o zarządzanie zasobami częstotliwości i pojemnością sieci, znacznie przewyższają analogowe systemy łączności.
 • Systemy TETRA oferowane przez Motorola Solutions pracują już na ponad 100 największych światowych lotniskach, gdzie pozwalają na dynamiczne raportowanie i dzielenie się informacjami o lotach, na bezpieczną i niezawodną łączność, na sprawną interoperacyjność między wydziałami i na szybką reakcję w sytuacjach kryzysowych. Firma Motorola Solutions, lider w dziedzinie rozwiązań komunikacyjnych od ponad 80 lat, jest silnie zakorzeniona na chińskim rynku, na którym dokonała wielu inwestycji w dziedzinie badań i rozwoju, wsparcia technicznego, usług inżynieryjnych i tworzenia aplikacji. Zbudowała silne lokalne zaplecze techniczne i dostarcza użytkownikom sprzęt oraz usługi najwyższej klasy.

CYTATY:

Do tej pory Motorola Solutions pomogła przeprowadzić migrację z systemów analogowych do systemów TETRA na 10 dużych chińskich lotniskach.

Xie Wengang, dyrektor generalny Skyblue Aviation Technology Co., LTD
„Jako partner Motorola Solutions jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z tą firmą i z dokonanych wspólnie osiągnięć. Motorola Solutions ma za sobą długą historię bogatą w doświadczenia. Oferuje najbardziej innowacyjne technologie w dziedzinie systemów TETRA o znaczeniu krytycznym. Jej wysoka troska o użytkowników gwarantuje, że potrzeby sektora lotniczego zostaną w pełni zaspokojone”.

Zhang Yan, dyrektor generalny Jiangsu Hua De Communication Technology Co., LTD
„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Motorola Solutions. Infrastruktura lotniska międzynarodowego Hangzhou Xiaoshan wymaga zaawansowanych technologii komunikacyjnych pozwalających na przesyłanie dużej ilości danych, a także oferujących bezpieczną i niezawodną łączność. Lotnisko funkcjonuje 24h/24h przez cały tydzień. Potrzebuje takiej łączności, która zagwarantuje bezpieczeństwo pasażerom. Nasi klienci wierzą, że system TETRA dostarczony przez Motorola Solutions jest dojrzałym rozwiązaniem komunikacyjnym, które podniesie poziom bezpieczeństwa i zwiększy wydajność przy jednoczesnej poprawie współpracy personelu i oszczędnościach zasobów, którymi dysponuje klient. Jesteśmy przekonani, że ten nowy system pozwoli zaoferować lepszy poziom usług pasażerom przebywającym na lotnisku Hangzhou Xiaoshan”.

Chew HockSiong, dyrektor generalny Motorola Solutions, dział ds. rządowych i bezpieczeństwa publicznego, Chiny
„To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy dostarczyć systemy TETRA siedmiu dużym chińskim lotniskom. Wiadomym jest, że przemysł lotniczy wymaga coraz bardziej wydajnych, niezawodnych i bezpiecznych usług komunikacyjnych. Motorola Solutions rozumie te potrzeby i dlatego stosuje najbardziej zaawansowane technologie i aplikacje przy współpracy z chińskimi lotniskami. Zyskują one większą wydajność operacyjną i większy poziom poczucia bezpieczeństwa pasażerów. Posiadamy solidne doświadczenie, zdobyte latami praktyki, w dziedzinie budowania cyfrowych systemów trankingowych dla potrzeb lotnictwa. Nieustannie skupiamy się na dalekosiężnym rozwoju naszych produktów, na innowacji technologicznej i na poprawie poziomu usług. Wszystko po to, żeby dostarczyć chińskim pracownikom sektora lotniczego najlepsze rozwiązania, w pełni dopasowane do ich potrzeb”.

Źródło: http://mediacenter.motorolasolutions.com/

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola SolutionsMotorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń