Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Malezyjskie lotniska uzyskają łączność TETRA

Malezyjskie lotniska uzyskają łączność TETRA

W czerwcu 2012 roku firmy 3T Communications AG i Sepura we współpracy z głównym wykonawcą, firmą Comintel Sdn Bhd, otrzymały kontrakt na dostarczenie kompletnego systemu TETRA pokrywającego zasięgiem cztery międzynarodowe porty lotnicze w Malezji: Kuala Lumpur, Penang, Kuching i Kota Kinabalu.

Doświadczenie firm Sepura i 3T pozwalające dostarczyć rozwiązanie łączności o znaczeniu krytycznym typu end-to-end jest głównym czynnikiem, dla którego sfinalizowano ten projekt wraz z przedsiębiorstwem MAHB (Malaysian Airports Holdings Berhad). Uzasadnienia to także przejęcie 3T przez firmę Sepura, które ogłoszono 16 maja 2012 roku.

Comintel, specjalista w branży IT oraz integrator systemów telekomunikacyjnych, wdroży rozwiązanie składające się z jednego systemu eXTRAS TETRA firmy 3T w każdej lokalizacji oraz w sumie 1000 wiodących na rynku terminali radiowych firmy Sepura z wbudowanym odbiornikiem GPS. Połączenie infrastruktury 3T z wysokowydajnymi ręcznymi terminalami STP8000 oraz radiotelefonami SRG3900 zagwarantuje spójność oraz wysoką wierność transmisji głosu i danych w stawiającym wysokie wymagania środowisku. Ponadto możliwość centralnego zarządzania zasobami lotniska przyczyni się do zwiększenia efektywności jego pracy.

Dato’ Abd Hamid Mohd Ali, dyrektor ds. operacyjnych MAHB, powiedział: „Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem wiedzy technicznej i doświadczenia wszystkich przedsiębiorstw zaangażowanych w ten projekt. Jesteśmy pewni, że począwszy od koncepcji, instalacji i odbioru do wsparcia i rozszerzenia, rozwiązanie to będzie dostarczać nam dokładnie to, czego wymagamy i pozwoli nam skupić się na wykonywaniu naszych czynności związanych z pracą lotniska z całkowitym spokojem umysłu.”

„Porty lotnicze to zatłoczone i ruchliwe środowiska, wystawiające systemy łączności na jedne z najcięższych testów, jeśli chodzi o radzenie sobie z szumami i złożonością zapewniania zasięgu radiowego zarówno w zamkniętych, jak i na otwartych przestrzeniach. Wierzymy, że po wdrożeniu, nowy system pomoże MAHB jeszcze bardziej poprawić obsługę klientów, jak i również zwiększyć bezpieczeństwo całej załogi,” skomentował Lim Keng Hockat, dyrektor generalny Comintel Sdn Bhd.

Poza krytycznymi czynnościami związanymi z lotnictwem, system MAHB będzie także wykorzystywany przy świadczeniu wielu innych usług.

Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

 

Źródło: sepura.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń