Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA w fabryce AUDI

Łączność TETRA w fabryce AUDI

Firma Sepura oraz podlegająca jej 3T Communications AG, otrzymały prestiżowy kontrakt na dostarczenie systemu łączności TETRA do głównej siedziby i największej fabryki AUDI AG znajdującej się w niemieckim mieście Ingolstadt. To ponadprzeciętne pod względem technicznym rozwiązanie łączy w sobie niezawodną infrastrukturę TETRA firmy 3T z wiodącymi na rynku terminalami firmy Sepura, aby zapewnić spójny zasięg łączności na obszarze o powierzchni przekraczającej 2,6 mln m­2.

Sieć będzie pracować w niesprzyjających warunkach, od hałaśliwych hal produkcyjnych: nadwoziowni, lakierni i linii montażowej, poprzez tunel aerodynamiczny i centrum rozwoju technicznego do poligonu testowego znajdującego się w mieście Neustadt an der Donau. Oprócz tych trudnych warunków środowiskowych, sieć będzie musiała radzić sobie z wysoką liczbą połączeń głosowych i transmisji danych, aby obsłużyć wszystkie aktywności mające miejsce na terenie zakładu, w tym zakładową straż pożarną, ochronę, logistykę i kontrolę procesów produkcyjnych.

System oparty o standard TETRA był oczywistym wyborem dla spełnienia tych wymagań. Zastosowane rozwiązanie wykorzystuje sprawdzony i elastyczny system eXTRAS firmy 3T i 630 terminali radiowych firmy Sepura – w tym wielokrotnie nagradzanych, iskrobezpiecznych STP8X, wiodących na rynku, wysokowydajnych radiotelefonów ręcznych STP8000, radiotelefonów przenośnych SRG3900 i najlepiej sprzedających się na świecie terminali kamuflowanych, SRC3300. System jest opracowywany, dostarczany i instalowany przy wsparciu ze strony firmy Abel & Käufl Mobilfunkhandels GmbH.

„Po przeanalizowaniu wszystkich opcji, zdecydowaliśmy się na taki system, który sprawdzi się najlepiej pod kątem funkcjonalności oraz niezawodności i spełni nasze potrzeby, zarówno te natychmiastowe, jak i długoterminowe,” skomentował Klaus Goettl, kierownik Działu Automatyki w AUDI AG, odpowiedzialny za sieć łączności radiowej w firmie. „Wierzymy, że rozwiązanie łączności odgrywa kluczową rolę w sprawności produkcyjnej zakładu i tym samym pomoże znacznie usprawnić nasze działania.”

„Jesteśmy usatysfakcjonowani otrzymaniem tego kontraktu od AUDI. 3T i Sepura po raz kolejny wspólnie dostarczyły świetne rozwiązanie dla przemysłu. Wzrastająca wzajemna integracja obydwu firm będzie w nadchodzącym czasie jeszcze bardziej ulepszać naszą ofertę,” powiedział Thomas Haschberger, dyrektor generalny 3T Communications AG.

Fabryka AUDI AG jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w przemyśle samochodowym. W 2011 roku wyprodukowała ok. 580 tys. pojazdów, w tym modele Audi A3, A4, A5 i Q5. Pracuje tam ponad 35 tys. osób, które potrzebują niezawodnej i bezpiecznej łączności w niezwykle różnorodnych warunkach.

 

Źródło: sepura.com

 

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP
Pytania? Zadzwoń