Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA zdominowała wręczenie nagród ICCA 2016

TETRA zdominowała wręczenie nagród ICCA 2016

Podczas tegorocznego wręczenia Międzynarodowych Nagród Łączności o Znaczeniu Krytycznym (International Critical Communications Awards – ICCA), które odbyło się w ostatni piątek w londyńskim Artillery Company, po raz kolejny okazało się, iż wiele udanych projektów w profesjonalnej komunikacji radiowej wciąż opiera się na standardzie TETRA.

Chociaż niedawno, aby uwzględnić inne technologie, a tym samym zwiększyć liczbę uczestników prestiżowego konkursu, zmieniła się nazwa imprezy z „Nagrody TETRA” (TETRA Awards) na nagrody dotyczące łączności krytycznej (ICCA). Kolejny raz okazało się, że technologia TETRA ciągle dominuje w obrębie branży łączności o kluczowym znaczeniu.

Ostatnio organizacja dała możliwość wręczania nagród dla innych technologii łączności krytycznej, jak np. LTE o znaczeniu krytycznym (Mission Critical LTE), jednak w ostatni piątek, TETRA była wciąż uznawana za kluczową technologię dla sektora bezpieczeństwa publicznego, użyteczności publicznej i transportu.

Godne uwagi było, że w tym roku, wśród wdrożonych projektów, zakwalifikowały się rozwiązania, które nie są (jeszcze) zgodne z otwartymi standardami. Coś co uznaje się za bardzo ważne w branży.

Również warty zauważenia był brak dwóch dużych, czołowych producentów – firm Motorola Solutions i Sepura. Podczas gdy obydwa giganty technologiczne kwalifikowały się co roku i były nagradzane za innowacyjne rozwiązania techniczne i projekty, w tym roku obie firmy mogliśmy znaleźć nawet nie na końcu listy kandydatów, pomimo wdrożonych przez te firmy, jednych z najlepszych na świecie, innowacyjnych rozwiązań.

Kim więc byli zwycięscy ICCA 2016?

Airwave – operator brytyjskiej sieci TETRA dla bezpieczeństwa publicznego wygrał w kategorii ekologicznej „Green Technology Award” za pracę na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla i odpadów.
Hytera Mobilfunk zdobyła nagrodę z tytułu wyjątkowego wdrożenia systemu TETRA: „Outstanding Single-site TETRA Installation” za pracę dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Frequentis – światowy specjalista w rozwiązaniach pokoi operatorskich wygrał „Best use of TETRA for Public Safety” (najlepsze użycie systemu TETRA dla bezpieczeństwa publicznego), za system łączności głosowej dla bawarskiej policji.
Konsorcjum SALUS wygrało w kategorii „Best Evolution to Future Broadband”(najlepsza ścieżka rozwoju dla przyszłych sieci szerokopasmowych).
Intelligence on Wheels wygrał w kategorii użycia TETRY w transporcie – „Best Use of Tetra for Transport” za bazujący na standardzie TETRA system unikania kolizji pociągu – W tej kategorii sędziowie zwracali uwagę na wyróżniające się w dziedzinie transportu technologie i wdrożenia oparte na systemie TETRA. Jury „chwaliło sposób w jaki Intelligence on Wheels zastosowało sprawdzoną technologię TETRA do nowego, krytycznego pod względem bezpieczeństwa, sposobu użycia. Byli również pod wrażeniem możliwości globalnego zastosowania innowacji i zdolności do zwiększania bezpieczeństwa kolejowego w efektywny ekonomicznie sposób, bez poważnych inwestycji w infrastrukturę.
– Nagroda „Best Use of Control Room Systems”(najlepsze wykorzystanie systemów pokoi operatorskich) trafiła do The State Secretary of Public Safety Rio de Janeiro, SIRCE-RJ.
– Zwycięzca „Best Use of Tetra Utilities” (najlepsze wykorzystanie narzędzi systemu TETRA) to CLP Power Hongkong.
– Zwycięzca w kategorii najlepszej innowacji „Best Innovation Award” to Finmeccannica z urządzeniem PUMA T4-TLE.

Więcej zdjęć TUTAJ.

Źródło: http://www.tetratoday.com http://www.tetra-awards.com/winners-2016

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń