Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA zdominowała wręczenie nagród ICCA 2016

TETRA zdominowała wręczenie nagród ICCA 2016

Podczas tegorocznego wręczenia Międzynarodowych Nagród Łączności o Znaczeniu Krytycznym (International Critical Communications Awards – ICCA), które odbyło się w ostatni piątek w londyńskim Artillery Company, po raz kolejny okazało się, iż wiele udanych projektów w profesjonalnej komunikacji radiowej wciąż opiera się na standardzie TETRA.

Chociaż niedawno, aby uwzględnić inne technologie, a tym samym zwiększyć liczbę uczestników prestiżowego konkursu, zmieniła się nazwa imprezy z „Nagrody TETRA” (TETRA Awards) na nagrody dotyczące łączności krytycznej (ICCA). Kolejny raz okazało się, że technologia TETRA ciągle dominuje w obrębie branży łączności o kluczowym znaczeniu.

Ostatnio organizacja dała możliwość wręczania nagród dla innych technologii łączności krytycznej, jak np. LTE o znaczeniu krytycznym (Mission Critical LTE), jednak w ostatni piątek, TETRA była wciąż uznawana za kluczową technologię dla sektora bezpieczeństwa publicznego, użyteczności publicznej i transportu.

Godne uwagi było, że w tym roku, wśród wdrożonych projektów, zakwalifikowały się rozwiązania, które nie są (jeszcze) zgodne z otwartymi standardami. Coś co uznaje się za bardzo ważne w branży.

Również warty zauważenia był brak dwóch dużych, czołowych producentów – firm Motorola Solutions i Sepura. Podczas gdy obydwa giganty technologiczne kwalifikowały się co roku i były nagradzane za innowacyjne rozwiązania techniczne i projekty, w tym roku obie firmy mogliśmy znaleźć nawet nie na końcu listy kandydatów, pomimo wdrożonych przez te firmy, jednych z najlepszych na świecie, innowacyjnych rozwiązań.

Kim więc byli zwycięscy ICCA 2016?

Airwave – operator brytyjskiej sieci TETRA dla bezpieczeństwa publicznego wygrał w kategorii ekologicznej „Green Technology Award” za pracę na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla i odpadów.
Hytera Mobilfunk zdobyła nagrodę z tytułu wyjątkowego wdrożenia systemu TETRA: „Outstanding Single-site TETRA Installation” za pracę dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Frequentis – światowy specjalista w rozwiązaniach pokoi operatorskich wygrał „Best use of TETRA for Public Safety” (najlepsze użycie systemu TETRA dla bezpieczeństwa publicznego), za system łączności głosowej dla bawarskiej policji.
Konsorcjum SALUS wygrało w kategorii „Best Evolution to Future Broadband”(najlepsza ścieżka rozwoju dla przyszłych sieci szerokopasmowych).
Intelligence on Wheels wygrał w kategorii użycia TETRY w transporcie – „Best Use of Tetra for Transport” za bazujący na standardzie TETRA system unikania kolizji pociągu – W tej kategorii sędziowie zwracali uwagę na wyróżniające się w dziedzinie transportu technologie i wdrożenia oparte na systemie TETRA. Jury „chwaliło sposób w jaki Intelligence on Wheels zastosowało sprawdzoną technologię TETRA do nowego, krytycznego pod względem bezpieczeństwa, sposobu użycia. Byli również pod wrażeniem możliwości globalnego zastosowania innowacji i zdolności do zwiększania bezpieczeństwa kolejowego w efektywny ekonomicznie sposób, bez poważnych inwestycji w infrastrukturę.
– Nagroda „Best Use of Control Room Systems”(najlepsze wykorzystanie systemów pokoi operatorskich) trafiła do The State Secretary of Public Safety Rio de Janeiro, SIRCE-RJ.
– Zwycięzca „Best Use of Tetra Utilities” (najlepsze wykorzystanie narzędzi systemu TETRA) to CLP Power Hongkong.
– Zwycięzca w kategorii najlepszej innowacji „Best Innovation Award” to Finmeccannica z urządzeniem PUMA T4-TLE.

Więcej zdjęć TUTAJ.

Źródło: http://www.tetratoday.com http://www.tetra-awards.com/winners-2016

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń