Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje RadioEXPO 2016: Motorola zaprezentowała Si500, radiotelefon TETRA ST7000 oraz LEX L10

RadioEXPO 2016: Motorola zaprezentowała Si500, radiotelefon TETRA ST7000 oraz LEX L10

Si500 pozwala na dokumentowanie tego, co dzieje się na polu interwencji funkcjonariusza – mówił w rozmowie z Defence24.pl Jarosław Piwowarczyk, Project Manager Motorola Solutions, który prezentował podczas RadioEXPO 2016 produkty firmy. Zaprojektowany i sprzedawany przez Motorolę Si500 jest używany przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, rozpoczęły się już jednak jego testy w Europie.

„Większość naszej działalności jest przeznaczona dla służb mundurowych. Natomiast dzisiaj na stoisku prezentujemy radiotelefony TETRA. Taką ciekawostką wartą zobaczenia jest radiotelefon ST7000, który jest absolutną nowością. Dzisiaj mamy go po raz pierwszy w Polsce” – mówił Jarosław Piwowarczyk.

Jak zaznaczył, firma dodatkowo zaprezentowała podczas RadioExpo 2016 takie urządzenia, jak: mikrofon połączony z kamerą serii Si, model Si500, oraz smartfon przeznaczony dla służb bezpieczeństwa publicznego LEX L10. Telefon LEX L10 przystosowany jest do pracy w trybie Push-to-Talk i współpracuje z oprogramowaniem do przesyłu wideo w czasie rzeczywistym. Przeznaczony jest do zadań i warunków pracy służb bezpieczeństwa publicznego.

„Ten system (Si500 – przyp. red.) jest pracujący, sprzedany już. Dużym zapotrzebowaniem cieszy się w Stanach Zjednoczonych” – zaznaczył przedstawiciel firmy Motorola, dodając, że korzysta z niego obecnie ok. 5 tysięcy policjantów. Jak podkreślił, wiele komend wyposażonych jest tam właśnie w to urządzenie oraz skomplementowany z nim system, który pozwala na zarządzenie nagranymi materiałami wideo. Obecnie testowany jest on przez niemiecką kolej, a od początku przyszłego roku przeznaczony będzie do wdrożenia na szerszą skalę.

Jak podkreśla Jarosław Piwowarczyk, przeznaczony on jest przede wszystkim dla policji, ale nie tylko. Wideo mikrofon Si500 posiada 210-stopniową, obrotową kamerę przystosowaną do pracy w słabych warunkach oświetlenia, a jej charakter pracy ma być porównywalny z reakcją oka ludzkiego.  „Ważne jest to, żeby widzieć to, co widział wtedy policjant, żeby sprawdzić, czy decyzja którą podjął jest prawidłowa” – wskazał przedstawiciel firmy Motorola. Więcej o Si500 na stronie RadioTech.pl

Źródło: http://www.defence24.pl

O RadioEXPO (radioexpo.pl)

RadioEXPO-2016-Konferencja-Radiokomunikacji-ProfesjonalnejRadioEXPO to pierwsza w Polsce wystawa i konferencja poświęcona branży radiokomunikacji profesjonalnej. Zakres tematyczny imprezy obejmuje m.in. systemy radiowe standardu TETRA, DMR, dPMR, LTE dla bezpieczeństwa publicznego, systemy dyspozytorskie, radiokomunikacyjny sprzęt pomiarowy, systemy wspomagania dowodzenia. Głównym celem RadioEXPO jest promowanie i wspieranie rozwoju profesjonalnych systemów łączności radiowej w Polsce. Wystawie wysokiej jakości produktów, systemów i usług towarzyszą prezentacje, wykłady oraz studium przypadków. To wyjątkowe spotkanie odbyło się po raz trzeci dnia 6 października 2016 roku w warszawskim hotelu Gromada Airport.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń