Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sri Lanka wybiera bezpieczną sieć TETRA firmy CASSIDIAN

Sri Lanka wybiera bezpieczną sieć TETRA firmy CASSIDIAN

  • Spółka Airport & Aviation Services (Sri Lanka) Limited wybrała sieć łączności radiowej TETRA firmy Cassidian do obsługi międzynarodowego portu lotniczego Bandaranaike.
  • Sieć znana jako Claricor, obejmująca funkcję automatycznej lokalizacji pojazdów, zostanie zintegrowana z bieżącymi systemami i będzie stanowić pierwszy system TETRA zastosowany na Sri Lance.

Sri Lanka wybiera bezpieczną sieć TETRA firmy CASSIDIAN

Spółka Airport & Aviation Services Limited (AASL) wybrała firmę Cassidian, aby ta wyposażyła międzynarodowy port lotniczy Bandaranaike w pobliżu stolicy Kolombo w bezpieczną sieć łączności radiowej TETRA.

Montażem, uruchomieniem systemu oraz przekazaniem do eksploatacji zajmie się miejscowa firma Queens Radio Marine Electronics (Pte) Limited we współpracy z Sanchar Telesystems i przy wsparciu pracowników indyjskiego oddziału firmy Cassidian.

Cassidian z radością przyjmuje możliwość realizacji pierwszego systemu TETRA na Sri Lance

„Nowy system komunikacji radiowej TETRA kluczowy dla funkcjonowania międzynarodowego lotniska Bandaranaike pod Kolombo stanowi kamień milowy w zakresie zwiększania bezpieczeństwa głównej międzynarodowej drogi dostępu na wyspę. Nowa sieć TETRA stanowi niezawodny i skalowalny system łączności radiowej, który obsługuje również aplikację AVL (Automatic Vehicle Location) do lokalizacji pojazdów na lotnisku. Dodatkowo system zintegrowano z bieżącymi systemami łączności analogowej i elektronicznymi centralami abonenckimi (PABX)” – powiedział Prasanna Wickramasuriya, prezes AASL.

„Indyjski oddział Cassidian z radością przyjmuje możliwość realizacji pierwszego systemu TETRA na Sri Lance, ponieważ ufamy, że w miarę szybkiego rozwoju infrastruktury oraz modernizacji sił policyjnych na wyspie pojawią się nowe możliwości” powiedział Ehud Weizman, dyrektor ds. marketingu i rozwoju biznesowego w zakresie bezpieczeństwa publicznego w Cassidian India.

Dzięki przystosowaniu do specyficznych wymagań klientów Claricor stanowi rozwiązanie Cassidian dla małych i średnich sieci łączności. Zaprojektowany z myślą o potrzebach portów lotniczych oraz w zastosowaniach przemysłowych i transportowych, system Claricor oferuje liczne zaawansowane funkcje charakterystyczne dla większych sieci, w tym zabezpieczone usługi przesyłania głosu i danych, rozmowy indywidualne i grupowe oraz funkcje przewidziane dla dyspozytorów. Co więcej, Claricor można w prosty sposób rozszerzać: zaczynając od niewielkiej grupy użytkowników obsługiwanych przez pojedynczą stację aż do stworzenia pełnej sieci obejmującej kilka tysięcy abonentów.

Dawna stolica wyspy, Kolombo, to największe miasto na Sri Lance. Region metropolitalny Kolombo (CMR) liczy sobie ponad 5,6 miliona mieszkańców i zajmuje powierzchnię 3694,2 km². Pobliski port lotniczy Bandaranaike to jedyne międzynarodowe lotnisko na Sri Lance. Ostatnio zostało rozbudowane w ramach kilku projektów. W przyszłości lotnisko może wzbogacić się o drugi pas startowy, aby móc przyjmować Airbusy A380.

Firma CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.
W 2009 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.4 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2009 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 42.8 mld €, zatrudniając ponad 119 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń