Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sri Lanka wybiera bezpieczną sieć TETRA firmy CASSIDIAN

Sri Lanka wybiera bezpieczną sieć TETRA firmy CASSIDIAN

  • Spółka Airport & Aviation Services (Sri Lanka) Limited wybrała sieć łączności radiowej TETRA firmy Cassidian do obsługi międzynarodowego portu lotniczego Bandaranaike.
  • Sieć znana jako Claricor, obejmująca funkcję automatycznej lokalizacji pojazdów, zostanie zintegrowana z bieżącymi systemami i będzie stanowić pierwszy system TETRA zastosowany na Sri Lance.

Sri Lanka wybiera bezpieczną sieć TETRA firmy CASSIDIAN

Spółka Airport & Aviation Services Limited (AASL) wybrała firmę Cassidian, aby ta wyposażyła międzynarodowy port lotniczy Bandaranaike w pobliżu stolicy Kolombo w bezpieczną sieć łączności radiowej TETRA.

Montażem, uruchomieniem systemu oraz przekazaniem do eksploatacji zajmie się miejscowa firma Queens Radio Marine Electronics (Pte) Limited we współpracy z Sanchar Telesystems i przy wsparciu pracowników indyjskiego oddziału firmy Cassidian.

Cassidian z radością przyjmuje możliwość realizacji pierwszego systemu TETRA na Sri Lance

„Nowy system komunikacji radiowej TETRA kluczowy dla funkcjonowania międzynarodowego lotniska Bandaranaike pod Kolombo stanowi kamień milowy w zakresie zwiększania bezpieczeństwa głównej międzynarodowej drogi dostępu na wyspę. Nowa sieć TETRA stanowi niezawodny i skalowalny system łączności radiowej, który obsługuje również aplikację AVL (Automatic Vehicle Location) do lokalizacji pojazdów na lotnisku. Dodatkowo system zintegrowano z bieżącymi systemami łączności analogowej i elektronicznymi centralami abonenckimi (PABX)” – powiedział Prasanna Wickramasuriya, prezes AASL.

„Indyjski oddział Cassidian z radością przyjmuje możliwość realizacji pierwszego systemu TETRA na Sri Lance, ponieważ ufamy, że w miarę szybkiego rozwoju infrastruktury oraz modernizacji sił policyjnych na wyspie pojawią się nowe możliwości” powiedział Ehud Weizman, dyrektor ds. marketingu i rozwoju biznesowego w zakresie bezpieczeństwa publicznego w Cassidian India.

Dzięki przystosowaniu do specyficznych wymagań klientów Claricor stanowi rozwiązanie Cassidian dla małych i średnich sieci łączności. Zaprojektowany z myślą o potrzebach portów lotniczych oraz w zastosowaniach przemysłowych i transportowych, system Claricor oferuje liczne zaawansowane funkcje charakterystyczne dla większych sieci, w tym zabezpieczone usługi przesyłania głosu i danych, rozmowy indywidualne i grupowe oraz funkcje przewidziane dla dyspozytorów. Co więcej, Claricor można w prosty sposób rozszerzać: zaczynając od niewielkiej grupy użytkowników obsługiwanych przez pojedynczą stację aż do stworzenia pełnej sieci obejmującej kilka tysięcy abonentów.

Dawna stolica wyspy, Kolombo, to największe miasto na Sri Lance. Region metropolitalny Kolombo (CMR) liczy sobie ponad 5,6 miliona mieszkańców i zajmuje powierzchnię 3694,2 km². Pobliski port lotniczy Bandaranaike to jedyne międzynarodowe lotnisko na Sri Lance. Ostatnio zostało rozbudowane w ramach kilku projektów. W przyszłości lotnisko może wzbogacić się o drugi pas startowy, aby móc przyjmować Airbusy A380.

Firma CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.
W 2009 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.4 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2009 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 42.8 mld €, zatrudniając ponad 119 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń