Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sieć firmy Cassidian zapewnia bezpieczną łączność dla Igrzysk Azjatyckich w Chinach

Sieć firmy Cassidian zapewnia bezpieczną łączność dla Igrzysk Azjatyckich w Chinach

Sieć TETRA firmy Cassidian została wykorzystana przez Komitet Organizacyjny Igrzysk Azjatyckich dla zapewnienia łączności podczas 16 Igrzysk Azjatyckich w Kantonie, w Chinach. System zapewnił bezpieczną łączność dla wszystkich instytucji związanych z Igrzyskami Azjatyckimi, włączając w to ponad 100 lokalizacji sportowych i niesportowych oraz zakontraktowane hotele, począwszy od dnia inauguracji 16 Igrzysk Azjatyckich, tj. 12 listopada.


 

Pokrywając cały obszar Kantonu, sieć obsłużyła 45 000 użytkowników, takich jak władze lokalne, zespoły reagowania kryzysowego, służby i instytucje bezpieczeństwa publicznego oraz przedsiębiorstwa komunalne. Pełny zespół specjalistów z Finlandii, Francji, Hong-Kongu i Chin kontynentalnych zapewniał na miejscu 24-godzinne wsparcie w celu zagwarantowania niezawodnego i płynnego działania sieci. W dniu inauguracji wykonano rekordową liczbę 2,2 miliona połączeń.

Współpraca pomiędzy firmą Cassidian, chińskim partnerem CETC-7 (China Electronics Technology Group Corporation N°7 Research Institute) i władzami Kantonu rozpoczęła się w momencie podpisania umowy w grudniu roku 2009. Obydwu partnerom powierzono wówczas wspólne zadanie zapewnienia sieci łączności radiowej 800 MHz TETRA dla władz lokalnych Kantonu, która operacyjnie zaczęła działać już w kwietniu 2010 (w zaledwie 3 miesiące zostało zbudowanych blisko 200 stacji bazowych). To druga co do wielkości sieć tego typu zbudowana w Chinach. System został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu bezpiecznej łączności radiowej dla ponad 60 000 użytkowników na obszarze ponad 7000 kilometrów kwadratowych, składa się on z dwóch central cyfrowych i wspomnianych prawie 200 stacji bazowych.

Igrzyska Azjatyckie to drugie co do wielkości światowe wydarzenie sportowe po Igrzyskach Olimpijskich. 16 Igrzyska Azjatyckie odbyły się w Kantonie, w Chinach, w dniach od 12 do 27 listopada 2010 roku. W 41 wydarzeniach tych Igrzysk wzięło udział 14700 sportowców i przedstawicieli zespołów, 6300 specjalistów technicznych i arbitrów, 10000 przedstawicieli mediów, 60000 wolontariuszy oraz 10000 gości VIP z 45 krajów.

Informacje o firmie Cassidian

cassidian_eads_company_logoCassidian (do października 2010 znany pod nazwą  EADS Defence & Security) wchodzi w skład większej części koncernu o nazwie EADS (European Aeronautic Defence and Space Company). Cassidian, zatrudniający około 23 tysiące osób w 10 krajach, uzyskał w 2008 r. przychody na poziomie około 5,7 mld Euro. Cassidian jest globalnym dostawcą rozwiązań systemowych dla sił zbrojnych i służb zajmujących się bezpieczeństwem publicznym. Koncern EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usług. W 2008 r. EADS osiągnął przychody w wysokości 43,3 mld Euro, zatrudniając około 118 tysięcy osób.

Nazwa Cassidian to zbitek łacińskich słów „cassidia” hełm i „meridian” czyli oplatający Ziemię południk. Nowy wizerunek ma ułatwić spółce ekspansję globalną i rozwój na rynkach wschodzących Indiach, Brazylii, Bliskim Wschodzie, dlatego też sloganem firmy jest hasło „Defending World Security” („Broniąc bezpieczeństwa na całym świecie”).

źródło: www.cassidian.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń