Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze System TETRA firmy Cassidian pomógł w organizacji Uniwersjady w Chinach

System TETRA firmy Cassidian pomógł w organizacji Uniwersjady w Chinach

Po igrzyskach w Pekinie (2008) i Guangzhou (2010), na których wykorzystywano łączność TETRA firmy Cassidian, po raz kolejny system tej firmy doskonale się sprawdził, tym razem na 26 Uniwersjadzie w Shenzhen. Ta dwunastodniowa impreza przyciągnęła ponad 7800 studiujących atletów ze 152 krajów i regionów całego świata, którzy chcieli się wykazać w jednej z 24 dyscyplin sportowych.

Sieć TETRA firmy Cassidian, przeznaczona dla miejskich służb ratunkowych, umożliwiła bezproblemową i bezpieczną łączność na terenie całego miasteczka olimpijskiego składającego się z 41 obiektów rozgrywkowych, z 22 obiektów treningowych i z hoteli. W dniu otwarcia Uniwersjady, 12 sierpnia, zanotowano w sumie około 1,84 miliona wykonanych połączeń z czego około 140 tysięcy w najgorętszym momencie dnia.

Ponadto sieć TETRA pracująca w metrze w Shenzhen, także dostarczona przez Cassidian, pomogła zagwarantować prawidłowy ruch podziemnej kolejki miejskiej przez cały okres trwania wydarzenia sportowego. Z myślą o Uniwersjadzie infrastruktura metra została rozbudowana. Z tej okazji wybudowano 5 nowych linii o całkowitej długości 178,8 km. Działający tam system TETRA firmy Cassidian umożliwił bezproblemową i ujednoliconą łączność na wszystkich tych liniach.

Galvin Wong, prezes działu PMR na rynek Azji i Pacyfiku w firmie Cassidian, oświadczył: „Jesteśmy dumni, że nasza firma mogła przyczynić się do zapewnienia prawidłowego przebiegu tak ważnej imprezy jaką jest 26 Światowa Uniwersjada. Jest to dowód na to, że firma Cassidian potrafi zaspokoić potrzeby klientów w dziedzinie niezawodności i bezpieczeństwa systemów radiowych, a także świadczyć usługi związane z obsługą tego typu imprez. Nasz ostatni sukces jest dowodem na to, że nasz system TETRA jest sprawdzonym rozwiązaniem w Chinach”.

Pracująca w paśmie 350 MHz cyfrowa sieć ratunkowa pokrywa swoim zasięgiem całe miasto Shenzhen. W jej skład wchodzą dwa najnowszej generacji switche DXT3, 87 stacji bazowych TB3s i 110 stanowisk dyspozytorskich. Sieć ta nie tylko jest największą siecią działającą w paśmie 350 MHz w Chinach, ale też jedyną w pełni zintegrowaną z ośrodkami dowodzenia służb bezpieczeństwa publicznego.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2009 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.4 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2009 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 42.8 mld €, zatrudniając ponad 119 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń